Вита vs. Свети Лазар

  • 1 728
  • 16
Живи и здрави да стигнем дотам де,но твърдо съм решила да раждам в някоя от двете и искам да се ориентирам по-отрано.
Интересуват ме всякакви впечатления,отзиви и тн..
Виж целия пост
# 1
аз съм раждала във вита. само положителни неща мога да кажа за там. както за екипа лекари, така и за обстановката, отношението, условията. проследих си бременността там и раждах със секцио. таткото присъства на секциото, после можеше да идва, когато си пожелаеше при мен. самостоятелна стая и баня. телефон до теб и винаги акушерка на разположение. в цената влиза всичко- изследвания, ваксини за бебето, прегледи. вземаш си само четката за зъби и постъпваш. бебето може да стои при теб,
а може и в детското отделение. помагат за кърменето. има специално оборудван автомобил в случай, че не дай си, боже, нещо има проблем с бебенцето и трябва да се транспортира.
за свети лазар съм чувала, че много надували сметката накрая. включвали допълнителни неща и се оказвало, че имаш да плащаш повече от това, което са ти казали в началото. това го знам от приятелка, раждала там. лични впечатления нямам.
ако те интересува нещо конкретно за вита, питай  Hug
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти Юка,имам още 2 въпроса-кога раздвижват след секциото и има ли обезболяващи след операцията?
Виж целия пост
# 3
В Св. Лазар цените не са ли в пъти по-високи от Вита?
Виж целия пост
# 4
оперираха ме по обяд. опитват се да те раздвижат много бързо, ама мен ме болеше и дадох чак на следващата сутрин. слагаха ми обезболяващи, когато много ме болеше, но все пак преценяваха дали не е много къс интервала. слагат ти абокат и през него слагат и антибиотици и обезболяващи.
Виж целия пост
# 5
Хм..е що така,в Свети Лазар знам че си слагат и така даже раздвижвали и ми прозвуча много добре.
Виж целия пост
# 6
В Св. Лазар цените не са ли в пъти по-високи от Вита?

В пъти незнам дали е,но е 2500 при тях.
Виж целия пост
# 7
не съм се изразила добре. слагат обезболяващи, но ако все пак ако чувствам още болка, ги викам за допълнително. аз по принцип хич не издържам на болка.
Виж целия пост
# 8
То и аз хич не държа на болка,затова така разпитвам за обезболяващите специално. Embarassed
Юка извинявай,че пак ще ти досаждам с въпрос,но като са се опитали да те раздвижат и те е боляло,със обезболяващо ли беше? Embarassed
Виж целия пост
# 9
мисля, че да. тя болката си остава още доста дни, така че не може все на обезболяващо.  макар че моята лекарка каза, че ако е нетърпимо, цял месец ще ми дава.
Виж целия пост
# 10
Мерси много. Simple Smile
Виж целия пост
# 11
- Не раждайте във Вита, ако имате близнаци.
- Не раждайте във Вита, ако имате и най-малките опасения за някакво усложнение с бебето.
- Ако не очаквате усложнения, може да се доверите на Специалистите във Вита. Пиша специалистите с главно С, защото те са добри.

Ето нашата история: http://docs.google.com/Doc?id=dcjf33hh_18p5gvk4
Виж целия пост
# 12
Има много доволни мами, раждали във Вита. Аз до скоро си следях бремеността там и нямам оплаквания от наблЮденията които имам, но реших, че няма да раждам там, защото намерих по-добра алтернатива за мен и сега ходя на друго място.
Успех  Peace
Виж целия пост
# 13
Сега видях, че темата е от 27.06... doh  Blush
Бях подведена  Embarassed  Wink
Виж целия пост
# 14
съжалявам, че сте имали проблеми. надявам се вече децата да са по-добре вече.
но аз също съм раждала там и мога да оборя доста от точките, които са споменати.
първо, на всеки преглед ме мереха на кантара, талията, кръвното и тн. всичко това се отбелязваше в картона при всеки преглед.
второ, никога не са ми изписвали несъвместими лекарства, а се налагаше да пия някои по време на бременността.
трето, следиха ми бременността преди две години с чисто нов ехограф. миналата седмица бях на преглед и ехографът си беше същия, не видях стар такъв. апаратурата и в операционната и навсякъде в родилния сектор е чисто нова. все пак цялото отделение е открито преди едва 2 години. откъде да са толкова стари апаратите, просто няма начин.
4, при всяко посещение лекарката непрекъснато искаше да й задавам въпроси и ми е отговаряла изчерпателно и ми е обяснявала всичко в детайли.
5, аз картон на бебето не видях, но всеки ден ми даваха информация за теглото и бебето.
6, персоналът беше любезен. акушерките седяха с часове да ме учат да кърмя, как се използва помпа и т.н.
7, моето бебе повръщаше първите дни. хранеха го със специално ам и не сме имали проблеми. винаги при изписването бебета са с по-малко тегло, отколкото са се родили.
някак си мисля, че под въздействието на негативните ви емоции, доста едностранчиво сте представили нещата. а това за техниката е просто откровена лъжа.
и накрая един въпрос, кой лекар ви проследи бременността  Thinking
слагането под общ знаменател на всички лекари във вита е неуместно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия