Детски килим?

  • 52 830
  • 110
Здравейте!
Искам да купя на малката детски килим, но досега не съм се интересувала от такива неща.Знам за Карпет Макс, виждала съм и в Комо, но нямам представа доколко са качествени там, какво производство са.
Интересува ме хубав килим, от по-скъпите, ако мога така да се изразя - къде, цени, какви са според материалите, с две думи къде мога да купя качествен детски килим?
Виж целия пост
# 1
ж.к. Младост 1, бул. Александър Малинов 16, тел. 029743021  eй тука има жестоки неща
http://www.carpethouse.nat.bg/index_frame_bg.html
Виж целия пост
# 2
На ъгъла на Сливница и Раковска има един магазин БестКарпет. В момента имат страшно намаление.
Виж целия пост
# 3
Благодаря момичета, утре ще отида да разгледам!
Определено е това, което търся!
Виж целия пост
# 4
Ако "малката" наистина е много малка, по-добре поизчакай със скъпите килими, особено с по-светлите Laughing.
Щерката е на 8, килимът в стаята й - на 5 месеца и вече е белязан с темперни бои, маслен пастел, шоколад и едно сивкаво петно с неидентифициран произход и, засега, неясен способ на почистване. Добре че навремето реших да поизчакам с прекрасния и мек килим на кончета, който бяхме избрали и го замених с мокетоподобно гумирано килимче на Дисни за 70-80лв.
Виж целия пост
# 5
 newsm78 gargamela  не се бях замисляла за това. Малката е на 1 год. и може би не е най-подходящото време да й купувам нов килим. Хмм, ще помисля върху думите ти.
Виж целия пост
# 6
Аааа за дете на 1 г. скъп килим наистина няма смисъл. Аз у нас взех едни "търкала" уж временно, ама те много си ги харесаха. Пренареждат ги, слагат си ги в къщата, застилат... Пера ги в пералня - кеф голям  Grinning
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101476&view=1&photo=17 -ето ги. преди 3 дни добавихме и една оранжево. 6-8 лв е бройката в Практикер, ако те интересува.
Виж целия пост
# 7
По-добре вземи нещо по ефтинко, само да не е мокетен от тези с късия и остър косъм, че страшно жулят при падане
Виж целия пост
# 8
Аз пък категорично не съм съгласна, че щом детето е малко то непременно е нормално в дома да е изцапано, съответно мърляво навсякъде. Ако имаш възможност купи хубав килим, а като иска да рисува детето  ти, то нека го прави на определени за целта места! Не че искам да натрапвам мнението си. Всеки има различно светоусещане за нещата, но аз настоявам, че разхвърляното и изцапано  е единствено и само някакво оправдание, един вид: щом има малко дете, нормално е... Sad
Виж целия пост
# 9
LaDiDa, хайде да си поговорим отново, когато детето ти стане на 3. Всяка вечер прибирамиграчки от цялата къща, които незнайно как диването успяа д разхвърли за 30-тина минути. Новите тапети в стаята й са издраскани (докато аз и баща й бяхме в кухнята), тази вечер изцапа целия коридор, мъкнейки водата на кучето нанякъде. Не е оправдание, просто си е факт, че има ли малко дете вкъщи, няма как всичко да е идеално и чисто.

По темата, видях в "Метро" страхотни килимчета на "Барби" с цветя, с хубави ярки цветове и мекички, около 150 лв. май беше цената - ние мислим такова да вземем наесен.
Виж целия пост
# 10
малена е почти на 3
давам й да рисува с бои, давам й да си играя с каквото си играят предполагам всички деца на нейната възраст. Не давам да се яде в стаята й. Но килими имаме в цялата къща. Всички са дебели и скъпи. Твърдя, че са като нови. Всекидневно се търкаляме по тях.
 
виж племенникът ми  и на 3 и на 10 и на 13/сега е на толкова/ все си цапа като за световно, Затова в неговата стая килим няма.

Така, че всеки си преценява. Аз за моето дете съм преценила - дебел и мек килим.
Виж целия пост
# 11
Malenna, можеш ли да ме насочиш във Варна къде да търся килим в ярки/весели цветове. За детската искам да сложа едно малко килимче (1,5x1,20) да се въргаля дзвера. Искам да е меко.
Виж целия пост
# 12

Зависи от детето. Ние нямахме никакви проблеми с плескането до 6г., обаче след това... ела да видиш. Все едно ми смениха детето с ново, дето уж яде шоколадов бонбон на две хапки, а се оплесква с шоколад чак до слепоочията Laughing. Замислям се чак да й слагам лигавник, това при положение, че от двегодишна  ядеше съвсем чисто с нож и вилица.
И да не си помислите, че рисува на килима, има си бюро, най-съвестно си го застила с мушамена покривка, слага си специална престилка за боички, чашка с тежест за водата и в следващият момент обръща чашата с водата или изтървава тубичката/пастела и, в стремежа си бързо да ги вдигне, ги настъпва.
Виж целия пост
# 13
Ако още не си се отказала от идеята за истинско килимче, давам още един глас за Карпетхаус - за съжаление не са направили добър сайт, иди на място, за да видиш какво разнообразие от готови неща имат, белгийските са с много добро качество, вълнани, перат се на автомивка. А е възможна и поръчка от огромния им албум с детски картинки, или по твоя картинка/идея.
Ръчнотъканите вълнени са №1, поръчваш го за центъра на стаята или отделен кът и имаш перфектно място за търкаляне. Лятото можеш да го навиеш и да го махнеш.
Като качество Карпетхаус са по-добри от Бесткарпет и Карпетмакс /на околовръстното- синтетика/.

Но разбира се, има го и варианта с по-евтините, мокетен тип, от Бриколаж, Практикер и т.н. - хвърляш и купуваш ново и т.н.
Както избереш.
Виж целия пост
# 14
В магазините на Меркурий ТД има хубави детски килими.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия