Варицела и бременност...

  • 945
  • 6
  Страшно съм притеснена ...

Не съм наясно много как става заразяването с варицела . Случаят е такъв:
Миналата седмица в групата на синът ми имаше дете с варицела, следователно синът ми е контактувал с болен а пък аз в това време се виждах с приятелка която е бременна и която каза , че не е прекарвала варицела....имали опасност за нея???
Уж инкуб.срок е минал  , но тази сутрин видях , че синът ми е с пъпки май навсякъде....много съм притеснена за бременната ми приятелка -възможно ли е да сме я заразили вече като последно сме били всички заедно в понеделник.
Виж целия пост
# 1
ми възможно е, правят се изледвания, да се обади на лекаря си! колко е бременна?
Виж целия пост
# 2
Опасност има, до 20 седмица.

Не искам да те плаша, но аз изкарах варицела в 12-та седмица и се наложи аборт...така че по-добре да се обади на лекаря си. От друга страна, познавам жени карали варицела през бременността, със здрави деца. Но всички са я карали след 12-та седмица.
Виж целия пост
# 3
И все пак не разбрах: детето ти срещало ли се е с бременната?  newsm78
Ако не, не мисля че има проблеми.
Ако да, има риск, да....
Виж целия пост
# 4
Няма никаква опастност за бременната ти приятелка, ако не се е срещала с твоето детенце в случай че при него се докаже че е варицела.
Виж целия пост
# 5
    Бременната майка е в седми месец и сме били заедно аз , тя и големият ми син в понеделник дообяд и вторник следобяд. А днес сутринта видях пъпките на синът ми.
     Говорих с личната и тя каза , че неможела да гадае да ли е заразил или не и да сме отивали на преглед ??? в този момент с пъпки,  с температура да си чакаме пред кабинета и.... #2gunfire #2gunfireтя неможела да дойде в къщи #Crazy
    Говорих и със сестрата от детската градина , по точно разбрах повече неща от нея от личната- значи заразни са 2-3 дни ПРЕДИ да избият пъпките и след това , но колко неразбрах.
   Говорих и с акушер-генеколожката ми - тя пък каза , че бременната си имала имунитет....няма страшно.... и сме заразни от  сега точно ...
Виж целия пост
# 6
не е толкова опасно в седми месец, в началото и края е опасно за плода, спокойно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия