Пътят Варна-Сърница?

  • 1 388
  • 4
Пътят Варна-Сърница много ли е лош? Като имате предвид, че сме с ниска спортна кола. Питам защото тази пролет ходихме до Кръстова гора и умрях от страх. Имам фобия от височините и след като колата висеше през половината път над пропастите, като слязох горе ми трепераха краката. Много искам да отида на язовира и си избрахме Сърница, но ще ме ориентирате ли за пътя. А освен това искам да попитам гр. Доспат на самия язовир ли е? Никога не съм ходила в този край. Искам като изляза от хотелчето да стъпвам по трева, не по асфалт. Писнало ми е от големия град.
Виж целия пост
# 1
Ходила съм от София до Сърница и ми стана лошо - има много завои и навръщане бързо се сменя надморската височина, от което допълнително ми прилоша. Но си заслужаваше - язовира е невероятен. Бих ти препоръчала да не отсядате в самата Сърница (то си е едно село), а отсреща на другия бряг има едно хотелче  с къщички, което си е насред природата. Иначе има един участък - няколко км до Сърница от пътя, който поне преди 2 години беше с дупки като ями и не знам спортна кола как ще мине оттам, ако не са го оправили. А за гр. Доспат не знам дали е на язовира, защото язовира е огромен - много дълъг и има отклонение на пътя - едното за Доспат, другото за Сърница, т.е те са в двата края на язовира.

П.П пропасти няма  Wink
Виж целия пост
# 2
 Сърница е в едниния край на язовира, а Доспат в другия. Пътят не е много хубав, но и пропасти няма. Има хотели около язовира, по-точно бази с бунгала.
Виж целия пост
# 3
Пътя от Доспат до Сърница миналата година беше в окаяно състояние. ooooh!
Доспат е разположен на язовира. Има много места от където може да се види почти целия язовир.
Виж целия пост
# 4
Има поне 2 начина да стигнете до там. Ако имаш страх от пропасти не минавайте покрай язовир Въча и през Девин, а през Батак. Маршрутът е приказен, минава покрай много язовири в Родопите, така че няма да обръщате много внимание на лошавия път...
Стената на яз. Доспат е в града, може да се каже.. Аз много се изненадах, като я видях.
Приятна почивка!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия