Отказа АМ!

  • 1 668
  • 24
Е... случи се и при нас...  Sad От няколко дни драстично намали количеството на АМ, като снощи не поиска и да го близне - само при вида на шишето върти глава и маха с ръце като полудяла!  #Cussing out Принудих се да й направя каша - изяде я, което значи, че е гладна. През деня си яде пюретата, значи - не е липса на апетит от жегата...  Thinking
Днес сутринта направих попара, която стана много рядка и добавих няколко лъжички каша за сгъстяване. Не беше достатъчно сладка и след 3-тата лъжичка не поиска повече. Тогава добавих 1/2 плодово пюре и го излапа на един дъх...  Sick
Ясно е, че ще минаваме на кисело мляко /направо ме заболя главата от сравнителни анализи/, но дали да не изчакам още 10-тина дни, докато навърши 1 год. или не е фатално?  newsm78 Междувременно ще я пробвам пак с АМ - барем кандиса... Ами ако не хареса киселото мляко? Как ще й набавя 500 мл. мляко на ден?  newsm78  ooooh! И тези каши... хич не ми се ще да й давам всеки ден...  Crazy
Виж целия пост
# 1
Не се шашкай, нищо страшно не е станало. Отказът най-вероятно е временен. Не й предлагай АМ поне седмица. Каши може да даваш съвсем спокойно всеки ден, какво те притеснява в тях? От тях не се пълнее и са много полезни. Разбира се, че може да й предложиш кисело, не е малка и 10 дни нищо не решават, споко  Grinning Ама сме страшилища в този форум, как сме се наплашили с това захранване и кисело мляко  Joy Сикът ми при първия си отказ прие да пие течните каши, пробвай с тях, има с ванилия и бисквити на Нестле, хубави са, по-гъсти и сладки и са си 90 процента АМ. Ако не ги иска - почвай кисело, обикновено се харесва на децата. И синът ми отдавна е на кисело  Hug
Виж целия пост
# 2
Опитай кислело мляко(ако нямате алергии, питай и педиатъра) при нас този проблем на 7 месеца се появи
Виж целия пост
# 3
Слагай пюре към киселото мляко.
..или малко захар.
Виж целия пост
# 4
Моят син досега е отказвал АМ поне 3-4 пъти .
Просто спирах да го давам за известно време , замествах с кашите Лека нощ или някаква друга каша или грис или ... много други варианти има / той не обича кисело мляко , на мен се е метнал  Laughing / . След 3-4-5 дни отново му давам АМ и си го пие с удоволствие .
Сега е на 2г.и 1м. и сутрин и вечер е на АМ  Peace
Виж целия пост
# 5
Моят син досега е отказвал АМ поне 3-4 пъти .
Просто спирах да го давам за известно време , замествах с кашите Лека нощ или някаква друга каша или грис или ... много други варианти има / той не обича кисело мляко , на мен се е метнал  Laughing / . След 3-4-5 дни отново му давам АМ и си го пие с удоволствие .
Сега е на 2г.и 1м. и сутрин и вечер е на АМ  Peace

и аз така съм правила. просто не му давай АМ няколко дни, ама хич не опитвай да му даваш.
Виж целия пост
# 6
Ами вече сте порастнали  Hug

Моята щерка отказа АМ когато стана на годинка и три месеца. На 1 годинка тръгна на кухня, май вече и на вас ви е време  Hug
Виж целия пост
# 7
И на моята дъщеря (5м.) се случва да не искаме АМ, а усещам, че е гладна. Това е откакто давам пюре. Вчера бях решила да е само на мляко, но като дойде часът в който давам пюрето и тя категорично отказа да близне мляко. Принудих се да ходя за оризова каша. Изяде си я с удоволствие, пък аз се притеснявах, защото количеството беше солидно, а не съм въвела ориза още. Само ябълково пюре съм давала. Мисля, че просто й е по-забавно да се храни с лъжичка. Ако държиш да си изяжда млякото защо не опиташ да го дадеш с лъжичка или с чашка.
След пюрето нашата дъщеря се държи сякаш за пръв път вижда беберон и не знае какво да прави с него. Обаче аз искам да си изпива АМ-а след това, защото въпреки жегите не ще да близне вода. 
Виж целия пост
# 8
На 1 годинка тръгна на кухня, май вече и на вас ви е време  Hug
На кухня сме от 10-тия мес., но само веднъж изяде цялата манджа, супите не ги давам, защото имат белтък, а десертите - няколко пъти ги яде /не й давам всичко/.   chef В общи линии маа пюрета и добре, че минахме предимно на Ганчев, че се озорихме финансово с тия Хип и Гербер...  Crazy  Money
Ама сме страшилища в този форум, как сме се наплашили с това захранване и кисело мляко  Joy
Ми така си е... ти специално не толкова  Wink, ама има едни печени каки... Joy големо шубе си е...  Mr. Green
Благодаря ви за съветите!  Hug
Виж целия пост
# 9
Моята беше на същата възраст, когато отказа АМ. Смених няколко марки за проба- не пожела. Оттогава пие прясно мляко.
Виж целия пост
# 10
Не се шашкай, нищо страшно не е станало. Отказът най-вероятно е временен. Не й предлагай АМ поне седмица. Каши може да даваш съвсем спокойно всеки ден, какво те притеснява в тях? От тях не се пълнее и са много полезни. Разбира се, че може да й предложиш кисело, не е малка и 10 дни нищо не решават, споко  Grinning Ама сме страшилища в този форум, как сме се наплашили с това захранване и кисело мляко  Joy Сикът ми при първия си отказ прие да пие течните каши, пробвай с тях, има с ванилия и бисквити на Нестле, хубави са, по-гъсти и сладки и са си 90 процента АМ. Ако не ги иска - почвай кисело, обикновено се харесва на децата. И синът ми отдавна е на кисело  Hug
Peace
Виж целия пост
# 11
Записвам се и аз да следя темата,че мойта дъщеря от 3 дни нещо неиска да пие АМ,а другите храни ги яде с удоволствие.
Виж целия пост
# 12
О и моя син так отказа АМ като беше на 10м,драпваше веднъж и плюеше шишето, пробвах с кисело млако пи го 5 дни и на него така правеше,
давах му с лъжица в 6 сутринта кисело мляко и неого го яде 1 седмица и после плодови кремчета или плодови млекца!
Но пие мног сокове!Една сутрин изпи 3 малки бутилки авент със сок и аз казах този малък звяр е гладен!на следващата сутрин му направих Ам със сок и го изпи с охота
постепенно намалиявах сока и сега и си пие нормално АМ!
Виж целия пост
# 13
Не се шашкай, нищо страшно не е станало. Отказът най-вероятно е временен. Не й предлагай АМ поне седмица. Каши може да даваш съвсем спокойно всеки ден, какво те притеснява в тях? От тях не се пълнее и са много полезни. Разбира се, че може да й предложиш кисело, не е малка и 10 дни нищо не решават, споко  Grinning Ама сме страшилища в този форум, как сме се наплашили с това захранване и кисело мляко  Joy Сикът ми при първия си отказ прие да пие течните каши, пробвай с тях, има с ванилия и бисквити на Нестле, хубави са, по-гъсти и сладки и са си 90 процента АМ. Ако не ги иска - почвай кисело, обикновено се харесва на децата. И синът ми отдавна е на кисело  Hug
Какви са тези течни каши на нестле?Не съм ги забелязала в магазина, от който пазаря за малката, а може и при нас да свършат работа,защото и на мен малката взе да ми отказва АМ.
Виж целия пост
# 14
Не се шашкай, нищо страшно не е станало. Отказът най-вероятно е временен. Не й предлагай АМ поне седмица. Каши може да даваш съвсем спокойно всеки ден, какво те притеснява в тях? От тях не се пълнее и са много полезни. Разбира се, че може да й предложиш кисело, не е малка и 10 дни нищо не решават, споко  Grinning Ама сме страшилища в този форум, как сме се наплашили с това захранване и кисело мляко  Joy Сикът ми при първия си отказ прие да пие течните каши, пробвай с тях, има с ванилия и бисквити на Нестле, хубави са, по-гъсти и сладки и са си 90 процента АМ. Ако не ги иска - почвай кисело, обикновено се харесва на децата. И синът ми отдавна е на кисело  Hug
Какви са тези течни каши на нестле?Не съм ги забелязала в магазина, от който пазаря за малката, а може и при нас да свършат работа,защото и на мен малката взе да ми отказва АМ.

Много са хубави. Благодаря на Блонди за съвета, защото и ние изпаднахме в подобно положение и се оказа, че тези течните каши на Нестле синът ми ги приема много добре. Иначе са по 250 мл, два броя в картонена опаковка, или само ванилия, или само с бисквити (ама са почти идентични на вкус). Аз съм ги виждала в Кауфланд. Би трябвало обаче да ги намериш навсякъде, където се предлагат бебешките продукти на Нестле.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия