Ще позволите ли да помага?

  • 1 570
  • 26
Имам следното питане....ще позволите (или дали сте позволили) на майка ви да помага с гледането на бебето?
При мен е малко тъпа ситуацията, защото не бих искала...ама изобщо. Дамите се оплакват от свекървите си, а аз...обратното.  Sad
Знам, че ако поискам помощ после ще ми се трие сол на главата колко много трябва да съм и задължена и т.н....А и тя не се натиска много де Simple Smile И не съм сигурна дали мога да и гласувам доверие и да съм спокойна, ако е сама с детето. Божеее, сигурно е много гадно да говоря така  Cry
Предполагам, че двамата  с мъжа ми ще се оправим и сами, нали?
Виж целия пост
# 1
Най-добре си гледай детето самичка, аз така правя, а това ми е първо бебе така че нямах стаж предварително  Wink изобщо не е толкова трудно колкото ми опяваха.
Няма причина да не можете двамата да се справите.
Виж целия пост
# 2
Мен че чака същото, с разликата, че свеки и майка ми го правят от желание и никой няма да натяква после. Обаче, аз се знам какъв съм серт и ще има търкания. Затова са поканени за по една седмица в началото, една след друга. Така дипломатично приемам помощта им, но си спестявам по-дълги гостувания и съответно поводи за спречквания. Много ги обичам, ама предпочитам да не си създаваме дразги. Опитай и ти.

Сега се сещам за свекървата на една приятелка. Дойде за една седмица и като видя, че не може да се оправи с бебето и хайде пак на село, че дядото не можел сам. Тя повече пречеше и занимаваше всички със себе си, де. И до ден днешен натяква, че е помагала една седмица, а пък снахата само се усмихва и благодари за помощта. А вътрешно си умира от радост, че се отървала за толкова кратко време.  Laughing
Виж целия пост
# 3
А къде е проблема след като и тя не се натиска?
Моята майка много ми е помагала и продължава да ми помага.
Виж целия пост
# 4
Ако можете да се нагодите на режима на бебока, няма да е чак толкова трудно да се оправите сами! И не се шашкай за всичко!
Ако пък имате възможност, си наемаш една жена за домакинството и  Whistling
Виж целия пост
# 5
Това е решение, което ти трябва сама да си вземеш. Принципно не е невъзможно родителите да се оправят и сами. Ние също сами сме си гледали детето. Но да ти кажа идват едни такива моменти, в които след n на брой безсънни нощи, просто имаш нужда от половин час, в който да се откъснеш от всичко, та дори и само да погледаш тъпо в една точка... Ти си познаваш човека, не е казано, че трябва да ти се помага нон-стоп, може да я ползваш дет` се вика за един час в седмицата.
Аз нямах тази възможност и ми беше доста тежко. Така че просто не затръшвай вратата категорично, може да ти се наложи да я отвориш  Wink
Виж целия пост
# 6
Това е решение, което ти трябва сама да си вземеш. Принципно не е невъзможно родителите да се оправят и сами. Ние също сами сме си гледали детето. Но да ти кажа идват едни такива моменти, в които след n на брой безсънни нощи, просто имаш нужда от половин час, в който да се откъснеш от всичко, та дори и само да погледаш тъпо в една точка... Ти си познаваш човека, не е казано, че трябва да ти се помага нон-стоп, може да я ползваш дет` се вика за един час в седмицата.
Аз нямах тази възможност и ми беше доста тежко. Така че просто не затръшвай вратата категорично, може да ти се наложи да я отвориш  Wink
Днес ми е тръгнало да цитирам, ама наистина това е много разумно предложение.
Виж целия пост
# 7
не бих искала да се налага.  надявам се, че ще се справим сами с мъжо. после като разбера и аз как се гледа бебе сигурно ще има моменти, когато ще й го оставям да го гледа, но тогава вече ще мога да казвам -това така и така ще го правиш и ще ми тежи повече думата. в началото сигурно всеки се надпреварва да ти дава ъкъли и ти прави през главата каквото си реши, защото те деца са гледали, а ти-не Rolling Eyes предполагам де, ще видим как ще бъде реално  Wink
Виж целия пост
# 8
Нито съм търсила помощ, нито съм искала. Двама възрастни хора могат съвсем спокойно да отгледат едно бебе /в моя случай дори бяха две/. Не е кой знае каква философия.Единствено с лично време не разполагаш, но щом сте двама родители, все можете да се комбинирате. На всичкото отгоре докато са още малки бебета те само спят и ядат - докато спинка можеш да си вършиш работа из къщи, или просто да подремнеш и ти.
Виж целия пост
# 9
Рени - има някакви пориви на желание, но проблема е, че някак добрите действия никога не остават някак...неплатени - т.е. винаги в някакъв момент се изтъква какво, кога, колко е било дадено или направено...и така боли много. Самата аз съм отгледана от баба ми и дядо ми, които живееха при нас - за майка ми много спомени нямам, освен, че я болеше глава винаги...искам моето дете да не е така...
Извинявайте ако съм ви натоварила нещо...май се отпуснах да пиша повече...
Виж целия пост
# 10
Ще се справите Grinning А щом жената не се натиска, още по-добре - не искай помощ. Особено през първите месеци, майката иска да си е изцяло с бебето, т.к. все още не е сигурно в новата си роля - необходимо е време, за да се опознаят и да влязат "в крак". По нататък сигурно ще ти се прииска и малко помощ и отмяна - тогава помоли.
Виж целия пост
# 11
Съвсем сами си гледаме децата.Вярно,малко е зор,ама като няма накъде....
А едно дете е песен...Радвай се ,че ще можеш да се насладиш на майчинството,без бабешка намеса,че те бабите малко са с други схващания и винаги има противоречия...Успех ти желая!!!
Виж целия пост
# 12
На мен пък много ми помагат-свекърва ми , майка ми , сестра ми , вуйна. Справят се отлично и им гласувам доверие-ние просто трябва да работим. Те го правят с желание, обичат и мен, и съпруга ми, и детето ми... И ние ги обичаме, не ми е трудно от време на време да казвам "Благодаря" и да им доставя удоволствие с нещо дребно. След като твоят човек не кипи от желание да ти помага, защо се чудиш толкова кокво да правиш, само ми  е чудно, майките от по-големите градове нарочват свекървите си за некадърни гледачки, а поверяват децата се на чужди хора от време на време-не съм чула за случай, при който свекърва да убие внучето си по невнимание, да го остави да умре от глад , да го пребие, но за майки ,за съжаление ,често чуваме всички...
Виж целия пост
# 13
А къде, всъщност е проблема?!
Ти не искаш помощ, майка ти не я предлага.
Краткотрайните пориви ще ги преценяваш в крачка дали да се възползваш или не.
Виж целия пост
# 14
Да ти кажа моето мнение щом са ви такива отношенията с майка ти по-добре двамата със съпруга ти да се справяте PeaceАз в началото след като родих исках майка ми да помага,но след няколко караници от моя страна реших да не се занимава с бебето и ние двамата се оправихме с мъжа ми.Просто тя беше страшна паника как да хване дъщеря ми,как да я окъпе,да не говорим за преобличането #Crazy а на мен всичко си ми дойде отвътре Hug.Това е моя опит и съвет,а ти си прецени все пак,но обмисли варианта ако иска да ти помага в домакинството в началото и да не се занимава с бебето,и то само ако настоява тя Peace
Леко раждане!!!    bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия