дайте мнение в следната ситуяция с маминки

  • 3 593
  • 59
Така ядосах се и искам да ми споделите как бихте постъпили вие. Идва свеки живее од мен да ми каже,че отива на пазар аз и казвам че ми е много лошо, а тя ми нямало да се бави и вече два часа я няма. Сама съм с детето в къщи и  то си прави каквото си иска. След това се обаждам на майка ми, която трябва да е в моя град днес и следва ами правя си масаж няма за кога да идвам дано свекървати се появи и да го вземе малкия. Хайде кажете сега какво мислите  #Crazy
Виж целия пост
# 1
Какво да правиш ли?Пази детето да не направи беля!!!
Виж целия пост
# 2
Аз нищо не мисля. Просто на никого не трябва да се разчита, защото всеки си носи отговорност за децата. Бабите са си отгледали техните и са в правото си да си ходят на масажи и пазар.

Аз не бих се сърдила на моята майка или свекърва, че не ми гледа детето.
Какво да кажем за жените, които си гледат сами дечицата и никой не ги пита дали им е лошо.
Виж целия пост
# 3
Ами просто приемаш, че не всеки е длъжен да бъде всеотдаен и, че хората могат да имат и други ангажименти, освен твоето дете. Ако има кой да ти момага - чудесно, още по-добре. Но наистина не са длъжни. Моята майка много ми помага, но нита тя го приема като задължение, нито аз. Ако не иска-не е длъжна, не бих се разсърдила. Тя също си има ангажименти - ходи си на басейн, на козметика, на кино, ако щеш...нямам право да и държа сметка, ако ми откаже.
Виж целия пост
# 4
Аз нищо не мисля. Просто на никого не трябва да се разчита, защото всеки си носи отговорност за децата. Бабите са си отгледали техните и са в правото си да си ходят на масажи и пазар.

Аз не бих се сърдила на моята майка или свекърва, че не ми гледа детето.
Какво да кажем за жените, които си гледат сами дечицата и никой не ги пита дали им е лошо.


Така си е, дори да звучи грубо на пръв поглед. Мобилизирай се, консултирай се с лекаря си по телефона какви мерки да вземеш, при първа възможност отиди на лекар, и ... се възстановявай бързо  Hug
Виж целия пост
# 5
Сигурно няма да ми стане приятно, защото в такъв момент всяка помощ е добре дошла( дори да не живеете заедно). Въздъхваш дълбоко, оставяш малчо да беснее (без да е опасно, де) и чакаш да ти мине, лежейки.
Виж целия пост
# 6
Явно не можеш да разчиташ на друг, освен на себе си.
Няма да забравя когато бях бременна във 2-ия месец (голямата беше на 2 г.) и получих ужасно главоболие- мигренозна криза. Бях съвсем сама с детето цял ден... обадих се на джипката, която ми каза, че не мога да пия друго освен малко парацетамол Sick Има такива моменти, когато ти се иска да те няма и те е яд на всички, но се преживява Peace
Виж целия пост
# 7
Абе мами, какво ви става, тя не иска да иде на кино, на нея й е лошо.
Ева23, пази детето да не пострада нещо и звънни пак на майка си. От един пропуснат масаж няма да заприлича на баба костенурка.
Виж целия пост
# 8
Въпреки, че съм на мнение, че никой не ми е длъжен, съм изпадала в такива кофти ситуации и ми е ставало тъпо. И да си призная, по-криво ми е нe за това, че конкретният човек не ми е помогнал, а заради това, че съм се самоубеждавала, че нещата не са толкова черни, че просто така се е случило... И в следващия момент, когато ми потрябва помощ - същата случка. Та искам да ти кажа, че боли само докато приемеш, че никой не е длъжен и спреш да разчиташ на който и да било. Тогава всяка помощ, ти е добре дошла (като не си се и надявала и на толкова Simple Smile).  Като ми е зле и съм сама с детето, го оставям на безопасно място, приготвям се психически и физически, че у нас ще настъпи голяма лудница, спирам да се вълнувам точно кога и какво е яло, кога е спало и буквално следя само за безопасността му, за нищо повече.
Така, че игнорирай всички правила, и единствено пази детето. Ако трябва, го затвори с теб в по-малка и безопасна стая или го сложи да стои в кошара за игра, ако имате такава - няма нищо да му стане ако няколко часа е на по-тясно.
Виж целия пост
# 9
Не можеш ли да звъннеш на съпруга ти да се прибере? Явно свекърва ти  и майка ти си имат друга програма и не можеш да разчиташ на тях. Предимно разчитам на съпруга си, когато се случи нещо подобно.
Виж целия пост
# 10
Че в такива моменти, ако не разчита на майка си и свекърва си...на кой друг...тъпо е, но очевидно наистина трябва да се мобилизираш... Peace
Виж целия пост
# 11
Че в такива моменти, ако не разчита на майка си и свекърва си...на кой друг...тъпо е, но очевидно наистина трябва да се мобилизираш... Peace
Абсолютно си права PeaceНо вече хората са си егоисти както и да го погледнеш,дори и най-близките ConfusedВъзстановявай се бързо,а детенцето го остави да полудува малко,няма как Peace
Виж целия пост
# 12
Абе мами, какво ви става, тя не иска да иде на кино, на нея й е лошо.
Ева23, пази детето да не пострада нещо и звънни пак на майка си. От един пропуснат масаж няма да заприлича на баба костенурка.

Сори бабче ама са прави другите мами
... на мен като ми е лошо няма кой да ме отмени та не мисля че на някой на някого е длъжен.
Не стига че няма кой ами и лекарства по телефона са ми доставяли(във София е има изход). Има изходи човек сам да се оправи.
Преди 1 месец мъжми замина в коамндировка за 3 дни сама е каво да взема да се тръшна че свеки не се сети да дойде (да прекоси 1/2 Бг) или че отказах на баща ми да дойде (майк ми не можеше да си вземе отпуска, а той беше) стоеше си човека в пълна бойна готовност чак да закъсам за да пристигне, ами справих се.

Към Авторката на темата: Пий хапче и остави малкото да дивее
Виж целия пост
# 13
Дааа, а мъжа къде е в тази ситуация??? Свекървата била длъжна, а мъжа не е ли???
Ева, може би не си представила пред майка ти и свеки нещата правилно - кажи им че си зле,
че не можеш да станеш от леглото и ще изпуснеш детето да си навреди. Плачи, реви, крещи...
Виж целия пост
# 14
Аз също нямам помощ от никъде,сега лятото ми пада много кръвното и съм като парцал,обаче гледам бяса щото няма кой друг.Веднъж бяхме с майка ми и малкия на гости на една роднина.По едно време започнах да се оплаквам,че ми е трудно,че майка ми трябва повече да помага и тогава лелята каза:"На магарето самара не му тежи".Стана ми много неудобно.Разбирам кофти ситуацията,но в крайна сметка никой не е длъжен да гледа детето ти,ако живеете извън България и нямаш близки?Даже моята свеки вчера ме видя и вика ама на тебе май ти е зле,ми зле ми е да,казах.Тогава идете в градската градина на сянка и това беше помоща и-съвети дава.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия