Развод

  • 2 371
  • 11
ZDRAVEITE OT SKORO I AZ STE VLJAZA V GRUPATA NA SAMOTNITE MAIKI ZATOVA ISKAM DA VI ZADAM NJAKOLKO VAPROSA PO VREME NA 15 GODISNIA SI BRAK RABOTIH V 4UGBINA I ZAKUPIH GOLJAMO GILISTE V ZENTARA NA SOFIA S MOI PARI GILISTETO E ZAPISANO NA MOE IME SLED RAZVODA TOI IMA LI PRAVO DA PRETENDIRA ZA SOBSTVENOST ILI PODJALBA ILI PO DOBRE DA GO PREPISA NA DEZATA PREDI DA SE RAZVEDA SUSTOTO SE OTNASJA I ZA GOLJAMA KUSTA V SLUN4EV BRJAG KOJATO POLU4IH V NASLEDSTVO OT 4I4O MI PAK PO VREME NA BRAKA SAGELJAVAM 4E STE VI IZMU4A S LATINIZA NE MOGA DA SI KA4A KIRILIZA

Здравейте,
От скоро и аз ще вляза в групата на самотните майки, затова искам да ви задам няколко въпроса- По време на 15 годишния си брак, работих  в чужбина, и закупих голямо жилище в центъра на София с мои пари. Жилището е записано на мое име. След развода той има ли право да претендира за собственост или продажба, или по-добре да го препиша на децата преди да се разведа. Същото се отнася и за голяма къща в Слънчев бряг, която получих в наследство от чичо ми, пак по време на брака. Съжалявам, че ще ви измъча с латиница, но не мога да си кача кирилица.


Виж целия пост
# 1
На всичко придобито по време на брак половинката има дял,но нека мамите юристи да кажат.
Виж целия пост
# 2
Наследството не подлежи на делене май, но придобито, както в твоя случай закупуване, на жилище по време на брака се дели между съпрузите при евентуален развод.
Така мисля , но не съм специалист.
Има наистина юристи тук, които ще ти отговорят най-компетентно на въпросите.
Виж целия пост
# 3
наследствения имот определено си остава за теб.С другото жилище въпроса стои по-иначе...Познавам хора,които преди развода прехвърлиха апартаментите по едно за всяко от децата си.След две-три години децата станаха пълнолетни и се оказа,че не искат никого от родителите си при себе си...Така,че хубаво премислете...
Виж целия пост
# 4
наследство, придобито по време на брак не се дели между съпрузите при развода
Виж целия пост
# 5
КредОР Wink
Виж целия пост
# 6
Прехвърли го на свой близък (майка, баща, сестра, брат) на когото имаш доверия. Направи си пълномощно още в деня на сделката за да може да правиш всичко което пожелаеш с него след развода и ако щеш може да си го прехвърлиш на себе си.
Виж целия пост
# 7
Сделката трябва да се извърши от двама Ви, без значение чий са средствата.
Може да се прехвърли на детето, но ти непремено си запази пожизненото право на ползване (дори и на плодовете т.е. наеми и т.н) .
Виж целия пост
# 8
Наследството, си е само на наследника - наследниците.

А жилището е общо, но все пак как е закупено, т.е как е прехвърлено с покупка ли.
Виж целия пост
# 9
жилището е общо, независимо чии са били парите, с които е закупено. Ако успееш тихомълком да го прехвърлиш на роднина - ОК. Имай предвид, че прехвърлянето може да бъде оспорвано до 6 месеца след извършването му, т.е. да съобразиш развода.
Виж целия пост
# 10
жилището е общо, независимо чии са били парите, с които е закупено. Ако успееш тихомълком да го прехвърлиш на роднина - ОК. Имай предвид, че прехвърлянето може да бъде оспорвано до 6 месеца след извършването му, т.е. да съобразиш развода.

И една фиктивна продажба ли може да се оспорва?
Виж целия пост
# 11
ZDRAVEITE OT SKORO I AZ STE VLJAZA V GRUPATA NA SAMOTNITE MAIKI ZATOVA ISKAM DA VI ZADAM NJAKOLKO VAPROSA PO VREME NA 15 GODISNIA SI BRAK RABOTIH V 4UGBINA I ZAKUPIH GOLJAMO GILISTE V ZENTARA NA SOFIA S MOI PARI GILISTETO E ZAPISANO NA MOE IME SLED RAZVODA TOI IMA LI PRAVO DA PRETENDIRA ZA SOBSTVENOST ILI PODJALBA ILI PO DOBRE DA GO PREPISA NA DEZATA PREDI DA SE RAZVEDA SUSTOTO SE OTNASJA I ZA GOLJAMA KUSTA V SLUN4EV BRJAG KOJATO POLU4IH V NASLEDSTVO OT 4I4O MI PAK PO VREME NA BRAKA SAGELJAVAM 4E STE VI IZMU4A S LATINIZA NE MOGA DA SI KA4A KIRILIZA

Здравейте,
От скоро и аз ще вляза в групата на самотните майки, затова искам да ви задам няколко въпроса- По време на 15 годишния си брак, работих  в чужбина, и закупих голямо жилище в центъра на София с мои пари. Жилището е записано на мое име. След развода той има ли право да претендира за собственост или продажба, или по-добре да го препиша на децата преди да се разведа. Същото се отнася и за голяма къща в Слънчев бряг, която получих в наследство от чичо ми, пак по време на брака. Съжалявам, че ще ви измъча с латиница, но не мога да си кача кирилица.


Наследственото жилище си е лично твое ,другото закупеното по време на брака с лично твои средства ,за да го получиш цялото за себе си след развода в срок от една година от влизането му в сила тоест следва да заведеш дело за по-големия принос .Инъче за прехвърлянията са ти обяснили.

Късмет
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия