Намеса или подкрепа - къде е границата?

  • 711
  • 5
Напоследък ми се струва, че всички теми във форума, които чета, са свързани с нечие оплакване от намеса в личния му или семеен живот. А вероятно ги чета точно защото този проблем ме занимава от години... Точно заради това отдавна не споделям лични проблеми във форуми, за да търся мнения - принципно бих се радвала на съвет и коректив от другите, но такива трудно се дават, без да звучат осъдително или като груба намеса  ooooh!
Та се чудя, къде е тази граница... Примерно, ако близък човек има сериозен проблем, а аз не мога да му помогна да го разреши, изобщо нямам представа какво да му кажа - утешенията ми се виждат кухи и безсмислени и затова си мълча, но така пък излиза, че съм безсърдечна и незаинтересована  Confused
А вие как намирате баланса?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Оооооооооо!
Според мен баланс е много трудно да се намери! И няма универсален такъв защото хората са различни. Аз по принцип се опитвам да не давам съвети и още по-малко директно да казвам какво "ТРЯБВА" да се направи. Обикновено си казвам мнението предимно, когато ме питат, много рядко без да са ме попитали.
А когато не мога да помогна се старая да покажа съчувствие и ако мога да вдъхна надежда и къраж. Ако не - поне съчувствие...
Виж целия пост
# 2
Аз си казвам мнението, давам съвета си, но не настоявам да го изпълняват. Всеки си решава сам за себе си. Да повтаряш и да потретваш вече си е намеса според мен. Казваш веднъж - кой разбрал, разбрал.
Виж целия пост
# 3
Определено има граница.
Намеса - налагат ти нещо да стане по точно определен начин.
Подкрепа - когато ИМАШ НУЖДА, да застанат твърдо до теб и да те подкрепят емоционално или материално, според случая.
Виж целия пост
# 4
Определено има граница.
Намеса - налагат ти нещо да стане по точно определен начин.
Подкрепа - когато ИМАШ НУЖДА, да застанат твърдо до теб и да те подкрепят емоционално или материално, според случая.
Не казвам, че няма граница... просто на мен ми е трудно да я намеря в някои конкретни ситуации  Shocked
Виж целия пост
# 5
Оооооооооо!
Според мен баланс е много трудно да се намери! И няма универсален такъв защото хората са различни. Аз по принцип се опитвам да не давам съвети и още по-малко директно да казвам какво "ТРЯБВА" да се направи. Обикновено си казвам мнението предимно, когато ме питат, много рядко без да са ме попитали.
А когато не мога да помогна се старая да покажа съчувствие и ако мога да вдъхна надежда и къраж. Ако не - поне съчувствие...
Това звучи като идеалния случай, който аз някак все не успявам да постигна...  Whistling
Съвети не давам, защото мразя да ми дават такива на мен - или по-точно, приемам ги само по определен начин, даже ми е трудно да обясня как - но има хора, които притежават вроден такт и успяват да споделят опит или да изразят мнение, без да е неприятно за човека отсреща. Но повечето хора като че ли изпадат в крайности - или към намеса, или се дистанцират като мен, за да не дразнят околните...  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия