някой пече ли пипер във...............

  • 2 984
  • 36
Фурната или в МВ newsm78 newsm78 newsm78
Много ми се хапва печен пипер,а нямам чушкопек.има ли някакви хитринки при печенето???
Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Да, стават добре изпечени! Ето подобна тема!
Виж целия пост
# 2

Благодаря,но не се отваря Confused
Виж целия пост
# 3
Фурната или в МВ newsm78 newsm78 newsm78
Много ми се хапва печен пипер,а нямам чушкопек.има ли някакви хитринки при печенето???
Благодаря предварително  bouquet

Правя ги редовно на малката скара - тип тостер (има ги българско и немско производство - около 18-20 лева) Изпичат се без грешка и лесно се белят.
Ако чушките са ти твърде тънкокори (в чужбина има и такива, малки са и нямат нищо общо с месестата наша пиперка) - измиваш ги и още с капките (само леко изтръскани) ги нареждаш в тава и печеш на средна фурна, като ги обръщаш - само да се подкожушат и да могат да се белят лесно. Не стават точно съвсем печени, ама като няма риба - и ракът е риба ... Laughing
Виж целия пост
# 4
Аз също ги пека в малка печка-скара, която има вратичка отпред и таймер. Пека отгоре, обръщам, като се напука и като изключа накрая, оставям чушките да стоят в скарата още - 15-20 минути - така се и задушават и се белят лесно.
Виж целия пост
# 5
Съжалявам, опитавам отново!
Виж целия пост
# 6
Мерси момичета  bouquet
Биляна,много ценни съвети има в тая тема,мерси Hug  bouquet
Виж целия пост
# 7
На котлона пека обикновено, моите не са керамични. Но и в партигрила става.

Моле те, оправи грешката в заглавието.
Виж целия пост
# 8
Моле те, оправи грешката в заглавието.
Готово Peace

А,моите котлони са керамични и за това не смея Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9

А,моите котлони са керамични и за това не смея Rolling Eyes

 аз съм пекла патладжан в тефлонов тиган на котлона, става малко по-бавно.
Виж целия пост
# 10
И аз понякога пека пипер, а също патладжан във фурната- на 220 градуса и вентилатор. По-често обаче купувам пиперките готови изпечени  Crazy
Виж целия пост
# 11
Пак аз Mr. Green
 Пиперките ги сложих ги в тавата с хартия за печене.след като се опекоха,изключих фурната и ги оставих за 5 мин.задушиха се и се обелиха за секунди Party Laughing
Тавата остана чиста  и много бързо стантаха;-)
Виж целия пост
# 12
Имам всички уреди, но чушки и патладжани - винаги на котлон! Няма подобен страхотен пушен вкус  Hug
Виж целия пост
# 13
Имам всички уреди, но чушки и патладжани - винаги на котлон! Няма подобен страхотен пушен вкус  Hug

На какъв котлон newsm78
Аз както казах,имам само керамичен Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Става и на него  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия