плодовото пюре не било захранване

  • 654
  • 14
От скоро съм кърмачка, но това ми се струва велика глупост, изречена днес от нашата педиатърка. При нея ходя само заради ваксините, иначе сме на частна консултация при много кадърна педиатърка с 40-годишен стаж, привърженичка на късното захранване и дългото кърмене.
Та тази женица днес ми чете лекция как да започвам вече с плодово пюре -не по лъжичка, две, а по половин бурканче  за обяд  #CrazyКато я попитах не е ли малко рано, тя отвърна, че това било само да се запознае с вкуса /половин бурканче/. Захранване било като се включи картофеното пюре  newsm78А з ли нещо не разбирам или тази трябва да я вържем на дърво и да я линчуваме  #2gunfire През четвъртия месец трябва да включа жълтъка, през петия месните и най-накрая кашата.Тази схема ми е пълна каша  Joy
Не знам как ще се справя с всички около мен, които ме карат да захранвам рано.Само в частната педиатърка ми е надеждата.Всички останали смятат, че ще лиша детето от нещо ценно и едва ли не съм лоша мама.Даже и мъжът ми днес  каза, да внимавам, че иска детето да е здраво, но след като му се разсърдих бързо дойде на моя акъл  Mr. GreenДайте малко кураж...
Виж целия пост
# 1
За тази лекарка.....няма какво да коментирам.....поредната простотия, жалко само, че от такива "специалисти" зависи здравето на нашите дечица !!!
Моят съвет е да не й се доверяваш въобще, а да се информираш подробно какво, що, как, дали от форумите, дали от приятелки или други доктори.

Въпрос: на коя лекарка ходите на частно, пишеш че си доволна от нея и затова питам.
Виж целия пост
# 2
За тази лекарка.....няма какво да коментирам.....поредната простотия, жалко само, че от такива "специалисти" зависи здравето на нашите дечица !!!
Моят съвет е да не й се доверяваш въобще, а да се информираш подробно какво, що, как, дали от форумите, дали от приятелки или други доктори.

Въпрос: на коя лекарка ходите на частно, пишеш че си доволна от нея и затова питам.
лекарката е много хвалена, но и оплювана-Рада Соколова.Аз съм доволна от начина , по който преглежда и съветите, които дава.
Виж целия пост
# 3
Лекарката е просто...Но вече изобщо не се учудвам на лекарските бисери,какво ли не съм чувала вече!
А за околните,на мен никой не ми казва и думичка.Още в началото заявих,че най-новите тенденции в световната медицина сега са такива,че това е нещо съвсем естествено за детето и темата беше приключена.Даже са горди,че сме МУДЙЕРНИ Joy
Виж целия пост
# 4
малИИИ,много умна била тая лекарка.такива бисери отдавна не бях чувала.преди време една такава умна акушерка беше посъветвала една мама тук,чието бебче на 3месеца и нещо сучело малко,пускало гърдата и мрънкало,да му дава каша,защото причината това поведение била,че бебчето не се засища #Crazy освен това като давала каша бебето нямало да се отбие,затова било по-добре направо каша,а не АМ.кърмачески стачки,зъбки и т.н явно не са й известни на въпросната дама.
Виж целия пост
# 5
Аз и теглих майната на нашата педи още в началото. На два месеца ме накара да му дам сок от ябълка и той умря да се гърчи от болка. Зафучих соковете и на 5 месеца си го захраних с кашичка. Ние сме на фризолак и му взех фризокрем. Така ми се стори по правилно - някакси кашата хем е нещо по различно от ам, хем е с неговото си ам. Така ми се стори, че ще е най-малко натоварващо за коремчето на бебо. Сега постепенно почвам с пюренцата. А пред педито само кимам с главата  Laughing.
Виж целия пост
# 6
От такива теми и изказвания честно ме заболява глава...взех да се нервя за всяка подобна дума, а те около мен се сипят ooooh!
Виж целия пост
# 7
дам, така е, за съжаление.. и според моята даването на сокче на 40 дневно бебе не е захранване, а само допълнително витаминки в добавка към кърмата. аз като млада кърмачка и неопитна майка много се шашках, но с ровене из библиотеката на форума всичко си научих и сега изобщо не им се връзвам. казах им, че ще захранвам след 6тия месец и повече не са ме и питали какво правя.
Виж целия пост
# 8
Не обръщай внимание какво ти говорят. На мен скоро една продавачка ми каза, че детето ми е "жертва на медицината"! И аз едва ли не, го "тормозя и то не е щастливо", защото е на кърма и е захранено на 6 мес. "Как можело без сок?" Така, че щом все пак имаш педиатър, който те подкрепя другите да не те интересуват.
Виж целия пост
# 9
сега се сетих,много ми е смешно свекърва ми как всеки път като ми се обади подпитва какво давам на малката.но понеже имахме разногласия с нея относно други работи около бебето и аз й заявих,че ще я гледам както ми препоръчват лекарите тук и сега я е страх да прави коментари Mr. Green
Виж целия пост
# 10
здравейте.Аз също съм млада майка.Моето бебе е на 3мес и половина.Преди три дни бяхме на консултация и нашата лекарка ни кара да започваме вече със захранването.И то с плодови пюрета.аз казах че съм чувала че първо се започва със сокчета,а тя отвръща че тая схема била остаряла,а по новата се започвало с плодови пюрета.Аз за сега само кърмя и детето си наддава нормално.Моля,посъветваите ме нещо.Да продължа ли само на кърма?
Виж целия пост
# 11
Моля тези които са online да се изкажат за да чуя и друго мнение!!
Виж целия пост
# 12
здравейте.Аз също съм млада майка.Моето бебе е на 3мес и половина.Преди три дни бяхме на консултация и нашата лекарка ни кара да започваме вече със захранването.И то с плодови пюрета.аз казах че съм чувала че първо се започва със сокчета,а тя отвръща че тая схема била остаряла,а по новата се започвало с плодови пюрета.Аз за сега само кърмя и детето си наддава нормално.Моля,посъветваите ме нещо.Да продължа ли само на кърма?
Педиатъркатата ти е отчасти права - вече не се започва със сокчета (желателно е до годинката да не се дават). Започва се със зеленчуково пюре или каша. И то след 5-6-ти навършен месец (най-добре след 6-ти).
Така че продължавай да си кърмиш!  Peace
Виж целия пост
# 13
tanya_misha, продължавай да си кърмиш спокойно! Рано ви е за захранване още. Нищо няма да изгуби детето, ако си хапва по-дълго само млекце.
А по темата - според старите български педиатри плодовото пюре не е захранване, защото не замества някое от храненията. По същия начин, по който за тях не са захранване и сокчетата. Такава им е логиката - първо учиш детето да се храни под час (още откакто се роди), после започваш да го "запознаваш" с други храни (сок, плодово пюре) между часовете за хранене, после заместваш едно по едно кърменията с друга храна (зеленчуково и месно пюре, каша, попара), докато накрая по тази система някъде около 8-9-10 месеца на бебето му остава едно млечно хранене, което обикновено заместват с кисело мляко и по този начин изведнъж се оказва, че си отбила без да се усетиш.
Виж целия пост
# 14
tanya_misha, продължавай да си кърмиш спокойно! Рано ви е за захранване още.
Благодаря на мата космата!!Ще продължа поне до навършване на 4 пълни месеца!!А няма да казвам на нашата лекарка и ще се правя на приятно разсеяна!! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия