Вирусна гнойна ангина- ще полудя!

  • 131 388
  • 94
Малкия е с гнойна ангина. Никога не е правил. В началото на месеца извадихме трета сливица и сега ангина. Shocked Чак не вярвах. Оказа се, че много деца имат такава. Било вирус. Температура 40С вече 2-ри ден. Има ли други като нас?
Споделете как протече лечението.
Пием антибиотик Фромалид ( или нещо от сорта). Не е тук шишесто и не мога да видя.
Виж целия пост
# 1
Формилид е, сигурно (кларитромицин). Този е добър, по принцип. Само не мога да разбера защо го пие, след като била вирусна? Антибиотикът не повлиява вирусите newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 2
Синът ми (4 г 10 мес) беше така в средата на април. Казаха херпангина. 1 ден с 39С, 2 дни с 40 С, 2 дни с 39 С, 1 ден между 38.5 и 39 С. В бърза помощ му изписаха Аугументин (заведох го с 40,5С). Заради ужасно разстройство го смениха с Аугументин ЕС, а на 6-ия ден заради начална вирусна пневмония - с Клацид. Давах температуропонижаващи които сваляха за кратко (2- 3 часа) до 38 - 38.5С, прахчета за разстройството, зиртек и много течности - основно чай от лайка. Най-кошмарни бяха 2-та дни с 40С. Обвивахме с мокър чаршаф 2 пъти (много е гадно), слагах бутилки с лед по слабините, едната нощ пи и течен аналгин - с две думи тази Т ме побърка.  Предупредиха ме, че вирусната ангина трудно се повлиява от антибиотик, но въпреки всичко 6 дни такава температура не беше нормална. Пуснаха му кръвна картина - след 5 дни антибиотик левкоцитите му бяха 19, а СУЕ 46. Тогава го снимаха за пневмнония. През цялото време изобщо не кашляше. Пи 7 дни клацид и се оправи.  След клацида кръвната картина почти се нормализира, само тромбоцитите му бяха високи. Накрая педиатъра каза, че това неговото ме е много ясно какво точно е било.
И аз бях полудяла. Синът също е с извадена трета сливица преди 1 година заради постоянни отити.
Пожелавам Ви бързо оздравяване.
Виж целия пост
# 3
Как така хем е вирусна,хем е гнойна?Ако е вирусна,няма да има гной и Антибиотикът е излишен.
Виж целия пост
# 4
И при вирусната има гной. Големият ми син два пъти е бил болен от гнойна ангина. Първият път бактериална, тогава пи антибиотик, втория път вирусна - не му изписаха антибиотик, само хапченца за смучене.
Виж целия пост
# 5
Преди две седмици голямата ми дъщеря се разболя от вирусна ангина(херп ангина),температурата й беше 40.5 Shocked,много трудно я свалихме почти цял ден беше с висока Т,но АБ не сме пили,знам,че вирусната ангина не се лекува с АБ,цялото й гърло беше в афти и след 3-4 туширания с Гранофурин,Т спадна и ангината отмина!Ако някой се интересува-Гранофурин го няма никъде по аптеките от доста години,но във втеринарните аптеки го продават и при вирусни ангини върши чудесна работа Peace.
Виж целия пост
# 6
И дъщеря ми преди една седмица изкара херпангина (вирусна ангина). Предписаха и антибиотик, но след като прочетох из форумите, не го дадох. Все пак е вирус, за да се лекува с антибиотик. По-скоро антибиотика го предписват при възможна друга инфекция или риск от усложнения.
Мина за 5-6 дена с пръскане с Тантум Верде и Панадол за сваляне на темп. Температура вдигаше 5 дена, повлияваше се всеки път от Панадола, но после пак вдигаше. Като отначало беше 39 и постеменно към 5-я дена най-висока е била 38.5.
Отначало по гърлото имаше малки 4-5 пъпчици/мехурчета с гной, после те се разляха и седяха като гнойни налепчета.
Виж целия пост
# 7
Айде а се намеся качествено... Името на АБ-то е Fromilid Wink

Мамице, карала е щерка не една и 2 ангини. Ако не е гнойна си я самолекувам без АБ. Но при гнойна, не рискувах.

Фромилид-а не го харесвам, одобрявам и не действа добре при синчето. Предпочитам друг.

Бързо оздравяване на врабеца  Peace
Виж целия пост
# 8
Mamica,има.Ние бяхме така.Калина беше една седмица с температура 40 градуса и гной в гърлото.Т-рата спадаше за около 2-3 часа,но после пак я вдигаше.
Предписаха Зинат,макар че бях против,но нямах избор...За щастие повлия добре и детето се оправи след около 5-6 дни в които беше доста зле.Помогна много и това че много се наливаше с течности (непрекъсанто си искаше сок и вода).
Виж целия пост
# 9
И ние сме от днес с температура, повръщане и диагноза остър тонзилит. Сега батито спи с мокра кърпа на главата и ръкавички и чорапки. Много е отпаднал. Каза, че всичко го боли. Направиха ни антибиограма, но ще е готова чак във вторник. До тогава, ще сваляме само температурата. Лоша работа!
Виж целия пост
# 10
След операцията на трета сливица в края на май и моя синковец направи гнойна ангина(на нас ни казаха, че е бактериална вследствие на изтичащия секрет от евстахиевата тръба). Два дена 40 Т, след това два дни с 37-38 Т, пихме Фромилид, доволна съм оправи се след седем дена прием на антибиотика, мед и лимони, не съм обтривала гърлото с нищо, пръскахме Тантум верде и давах мултивитамини.
Виж целия пост
# 11
Моето синче също изкара гнойна ангина преди една седмица, за два часа от лека зачервено гърло сливиците станаха огромни с гнойни налепи. Повръща и много висока Т, давахме Тантум Верде, Панадол и АБ. Оправи се но след 7дни пак на АБ, защото гнойта не можа да се изчисти и пак направи висока Т. Мога само да ви кажа че като направи гнойна ангина ни препоръчват да следим за пъпки защото шарката идвала с ангина.
Виж целия пост
# 12
... Оправи се но след 7дни пак на АБ,

въобще не се е оправил след 1-вата ангина (повярвай ми, тази "игра" я играхме около 3-4 години). Само е подтиснал болестта. АБ-то е било неподходящо или с недостатъчна продължителност е бил приема му.
Не е могъл да достигне в дълбочина в структурата на сливицата, за да изчисти и премахне гнойта.
От 24-48ч. след 1-воначалния прием на АБ, детето не трябва да вдига Т повече.
Виж целия пост
# 13
Здравейте!Дъщеря ми преди две седмици кара гнойна ангина и пи Аугментин,но по-голяма работа свърши това ,че я мажех и с Гранофорин Wink.По принцип е спрян от произвотство,но го приготвят в някои аптеки Simple Smile newsm10 smile3521 smile3503
Виж целия пост
# 14
По-принцип не трябва да се махат насилствено гнойните тапи. Т.е не се маже и бърка с нищо там Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия