Суче по 1ч.и 30мин., и после пак плаче- помогнете със съвет

  • 484
  • 4
Привет майчета! Питам ви по повод питане на моя близка,която има бебе на 14дни. Искам да се допитам до вас, въпреки че и аз и дадох съвети, но все пак....
Каква е ситуацията: Бебето суче на всеки 3 часа за около 30-40мин. , само си е изградило режим, но преди няколко дни  започва да суче 1ч.и30мин. - в повечето време заспива на гърдата, но като го махне от гърдата, започва да плаче.През нощта е спокойно, спи и суче, но през деня около 11 до към 1-2 часа плаче и иска да суче повече, свива крачета - аз си мисля ,че има колики и за това иска успокоение с гърдата. Иначе почти всеки път цапа памперса и пишка добре.
Кажете, какво е вашето мнение, че на майката въпроса и е както на всички "Дали му е достатъчно, не е ли гладно"?
Виж целия пост
# 1
Съвсем нормално поведение-казва се скок в растежа. Няколко дни ще продължи така и после ще се нормализират нещата. Бебето име нужда вече от повече мляко и като суче по-често и по-дълго дава сигнал на гърдите да произвеждат повече.
При нас рекорда беше 2 часа сукане нон-стоп Laughing
Нека майчето да има повече търпение и ако може някой да и помага-да и носи ядене и пиене, да и измислят удобно място за кърмене-гърба да е облегнат, лактите да са облегнати и т.н.
Виж целия пост
# 2
Записвам се да следя темата при нас е същата работа Cry
Виж целия пост
# 3
Щом пълни памперса доволно, значи му стига кърмата.
Като нищо може да с а колики , наистина, и затова   малкият търси успокоение на гърдата.
Може и да е един от тези " скокове в растежа " и да премине за няколко дни.(При Ясен вече имах един такъв период).
Да не се опитва да му дава вода или други заместители, нека го държи на гърдата.

Виж целия пост
# 4
Аз също и дадох съвет да го оставя на гърдата, защото може би дава сигнал,заради потребността от повече мляко и да има търпение ,да хапва добре и да приема повече течностти....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия