От колко големи децата ви се бършат сами

  • 9 074
  • 124
Имам предвид сами се бършат/мият в толетната без ваш надзор. При децата на познатите ми тази възраст широко варира - от 3, та до 7 г. и повече и ми стана интересно.
Виж целия пост
# 1
Каката - от 3 годишна. Баба и се беше погрижила преди да тръгне на градина, да има изградени хигиенни навици.
На малката все още и напомням. Странно, госпожите казват, че се грижи за по-малките в групата - води ги до тоалетна и после им мие ръцете. А у нас забравя. Все трябва да питам. През октомври ще стане на 4.
Виж целия пост
# 2
Моите от 2,6 г. - доста рано започнах да ги уча да се справят сами, защото ми е трудно да ги обгрижвам и двете, а и в градината ги научиха на по-голяма самостоятелност (оттам знаят, че след тоалетна е добре да си измият и дупето, и ръцете - справят се; е, понякога след пишкане забравят и се оправдават, че само пико били правили и нямало нужда, ама с напомняне заминават обратно към банята  Laughing).
Виж целия пост
# 3
Има някой, гласувал за 7 и повече. Ще ми е интересно да си обясни мотивите Grinning
Виж целия пост
# 4
По малка нужда ходи съвсем сам.
За другото ще трябва още малко хляб да изяде, но смятам докъм четиригодишен да се оправя напълно сам...
Виж целия пост
# 5
ами не поВня  Crazy
Ама сигурно ще да е било към 5-6годишна.
Виж целия пост
# 6
 За щерката не помня, но беше доста рано. На ясла като отиде се обслужваше съвсем сама във всяко отношение.
 Синчето (4 г)някой път се обслужва сам, някой път се глези и вика от тоалетната някой да му помага.
 В детската казва, че госпожата им триела дупетата - явно не ги оставят все още да се трият сами(т.е.омазват hahaha).
 
Виж целия пост
# 7
МОето е на 2г.10м., с памперс е и все още аз го мия.
Виж целия пост
# 8
Ами не мога да отговоря, защото всъщност се мие и бърше сам, но не е съвсем без надзор - обикновено съм в коридора или до вратата. Помагам да се качи на стола и после да слезе - страх ме е да не се подхлъзне, пък и трябва да давам зор - "Хайде, свърши ли, побързай" - особено сутрин, ако трябва да стои в банята колкото иска, трябва да ставаме два часа по-рано  Confused

Това положение е от 3 годишна възраст. Честно казано, мисля да го оставя съвсем без надзор когато не е нужно да се качва на нещо, за да стигне до мивката. Т.е. - към 5-6 години.
Виж целия пост
# 9
След 4 годишен. Малкия още аз го мия.
Виж целия пост
# 10
На около 4 години и двамата почнаха да се бършат, но това не значи че винаги успяват  Crazy Crazy Crazy
Малкия в къщи понякога още ме вика, ама е по-скоро от глезотия.
Виж целия пост
# 11
Нямат още три, отскоро започнаха, но е голяма красота след това Mr. Green
Също наскоро започнаха сами да се опитват да си мият дупенцата.
 
Нищо че не е идеално, важното е желанието да си чист и самостоятелен!
Виж целия пост
# 12
Ами, няма да гласувам, защото първо не помня точно и второ отговорите ми са два. За самото бърсане съм сигурна, че още в детската градина се справяше сама (при това още в малките групи). За миенето на дупето, обаче, срокът се удължи, донякъде по моя вина - твърдеше, че я е гнус и аз услужливо я обслужвах  Embarassed По памет ще да е било до към 6 - 6 и нещо.
Виж целия пост
# 13
Има някой, гласувал за 7 и повече. Ще ми е интересно да си обясни мотивите Grinning

Аз ще ти обясня, защото не може да се избърше идеално, а мрази да ходи полуизбърсан и да има зацапване на гащичките...аз просто му помагам. Когато беше в градината учителката казваше, че хабил по 1/3 тоал. хартия, иначе се бърше от 4 годишен. Ръце мие редовно
Виж целия пост
# 14
Аз гласувах след 7 г.До скоро го забърсвах,че и още се случва. LaughingИначе отива 1 руло хартия за 1 ден и после го сърби дупето.
За миенето може и сам,но обикновено двамата заедно ги къпя и мия във ваната та му помагам и на големия.
Не виждам нищо лошо и нередно в това,все пак няма до 18 г.да го правя .В други неща е самостоятелен. Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия