как да направя крем карамел....

  • 973
  • 7
така,че да не ми остава карамела на дъното на купичката твърд?Голям проблем ми е това,все си стои част от него твърда като близалка на дъното.... Sad
Виж целия пост
# 1
 newsm78

На мен никога не ми става така. Да не би да слагаш много карамел? Аз го правя по следния начин. Карамелизирам захар в джезве или канче, сипвам по малко на дъното на всяка формичка - не покрива дъното, а някъде с големина на  5 стотинки, сипвам млечния разтвор и пека.
Карамелът става течен и като боднеш лъжичката, течността тръгва нагоре, а ако изсипваш в чинийка - облива куполчето.
Виж целия пост
# 2
Ако количеството, което сипваш, не е много, би трябвало при печенето на водна баня да се разтопи и докато изстива кремът, да се доразтопи.
по принцип, винаги когато извадя купичките от фурната, на дъното все още има неразтворен карамел, но до час-два се разтваря.
Виж целия пост
# 3
Явно бързате да го хапвате крем-карамела!  Wink
Мисля, че е въпрос на време, за да стане течен. newsm78 Поне при мен е така! Няколко часа и е разтопен!
Виж целия пост
# 4
Мисля, че е въпрос на време, за да стане течен. newsm78

И аз така съм 4увала. Ина4е, не съм спец на крем-карамела.
Виж целия пост
# 5
Не ми се е получавало така,но аз нямам купички и го пека направо в тава.Така и го ядем с мъжо-направо от тавата,като прасета Mr. Green
Може би наистина зависи от количеството на карамела или пък от времето newsm78
Виж целия пост
# 6
Не ми се е получавало така,но аз нямам купички и го пека направо в тава.Така и го ядем с мъжо-направо от тавата,като прасета Mr. Green
Може би наистина зависи от количеството на карамела или пък от времето newsm78

 Laughing Laughing Laughing

Мама обича да го прави така - в тавичка. Аз имам форми, но вкъщи ня никого не стигат, та ги пека в гювечета или в стъклени купички за ядки.

Но винаги го хапваме, след като е добре изстуден, което означава минимум 3-4 часа след печене - един - за охлаждане и после още в хладилника.
Виж целия пост
# 7
И аз го правя в една съдина, само, че не е в тава , а в купа! Ама нарочно не си купувам купички Wink....да да , че да бъркам карамел  #Crazy до 101 и обратно. Когато е готов/изстинал/ с една по-голяма лъжица сипвам в купички! Оставете го да престои малко повече от обикновено Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия