Когато не сте в блестящо финансово положение?

  • 4 603
  • 93
Понеже внасяме 70 лева в банката за погасяване на заем и кредитна карта и си изплатих овърдрафта този месец, след плащането на всички му там сметки и прочие от заплатата ми останаха само 50 лева. И кредитните и дебитните ми карти са на червено. Няма от кой да искам пари на заем и незнам какво да правя.Едни хора имат да ми дават едни пари още от месец април, сумата е 20 лева, но тази сума много би ми помогнала в тази ситуация. Някак си не върви да им се обадя и да им кажа върнете ми парите. ooooh! От майка ми също не мога да искам пари, защото тя все пита къде ми е заплатата и ако разбере с колко съм останала ще изпадне в истерия. С тези пари ще трябва да караме до 10.Сега  Thinking как да ги разпределям.
Виж целия пост
# 1
Сложно. И ние напоследък сме все така, поради смяна на работите. Гледай за ядене да има, а пък другите глезотийки да останат на заден план на този етап.
Виж целия пост
# 2
С 50 лв. понякога могат да се купят много неща. Какво имаш да плащаш до 10-ти? А какво имаш в хладилника?
И накрая вземи се обади на кумовете и си поискай 20-те лева, за да знаеш, че си приключила с това. Или им отидете на гости и се наяжте за повече от 20 лв - така ще сте квит.
Виж целия пост
# 3
разпредели ги така-за 10 дни имаш 50 лв,т.е по5 лв на ден.значи като няма откъде ,се ограничаваш в тази"надница"ако единият ден си спестиш,купувайки само хляб и мляко например,на другия може да си позволиш малко повече,но не надвишавай лимита! Peace
Виж целия пост
# 4
казваш, че си изплатила овърдрафта, споменаваш и кредитна карта. ако няма да се оправите с 50лв, има поне откъде да изтеглите (то пак си е заем, макар и не от познати) Peace
Виж целия пост
# 5
Отдавна не ми се е случвало, но преди правех така: оглеждах всички налични провизии. Все имаше някакви домашни консерви, компоти, спагети, брашно, картофи и т.н. Обмислях какво да готвя в следващите дни, за да нямам излишни разходи и да оползотворя наличните продукти и действах по този план. Купувах само най-важното и неотложното. Ограничавах си до минимум излизанията и през това време си намирам занимания из нас  - да подредя гардеробите, например, или да се занимавам малко с хобитата си (тъй като за моито хобита не се изискват налични пари на момента). Така не се тормозех нон-стоп от мисълта за липсата на достатъчно пари.
Ако не можеш да контролираш харченето на парите, просто излизай с толкова колкото са ти нужни за дневните разходи, не със повече. Например, ако днес искаш по плана да купиш само хляб и мляко, не вземай повече от 2,50 лв в теб. Така няма и да ги похарчиш предварително.
Виж целия пост
# 6
Там е работата, че няма от къде да изтегля, в картите няма нищо. Ако имаше откъде да изтегля нямаше да е тази чуденка. newsm78 ooooh!
Виж целия пост
# 7
То някои от вас са се сетили, кои за тези хора, ама кумата не знае, че мъжа й дължи пари на нас. Той си беше заложил мобилния в софия и понеже жена му видя, че му го няма трябва се да отиде да си го вземе от там. Моят мъж му прати бензина, закара го с колата и му даде пари да си го откупи. Такива ми те работи.....а сега ние ще се чудим как да се оправяме.
Виж целия пост
# 8
То някои от вас са се сетили, кои за тези хора, ама кумата не знае, че мъжа й дължи пари на нас. Той си беше заложил мобилния в софия и понеже жена му видя, че му го няма трябва се да отиде да си го вземе от там. Моят мъж му прати бензина, закара го с колата и му даде пари да си го откупи. Такива ми те работи.....а сега ние ще се чудим как да се оправяме.
Joy утрепваш ме с тия кумове...
Виж целия пост
# 9
Сега зеленчуците са евтини. Купуваш картофи и домати и карате на пържени/варени картофи и доматена салата. С бюджет от 5 лева на ден можеш да купиш и зеленчуци и хляб. На другия ден ще купиш сирене и нещо друго. И така...
Виж целия пост
# 10
Оооооооххххх
Виж целия пост
# 11
Няма начин да умрете от глад, какъв е проблема?
Виж целия пост
# 12
Абе вие хора мислете само за ядене!Ами другите неща. Бензин, транспорт......нали на работа трябва да се ходи, тази кола да не върви от въздуха  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Е, това вече си е ваша грижа  Wink
Виж целия пост
# 14
Абе вие хора мислете само за ядене!Ами другите неща. Бензин, транспорт......нали на работа трябва да се ходи, тази кола да не върви от въздуха  Mr. Green
Е ше ползвате малко градския транспорт ако трябва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия