С количка в парка, сама или не?

  • 1 362
  • 15
Здравейте, искам да ви попитам, в парка с количката сами ли се разхождате?Ако не с кого?Как си намерихте компания?
Аз съм по 4 яаса на ден на вън с количката , малката спи а аз  #Crazy .Рядко виждам други мами с колички с млки бебета и те са все по няколко.Не съм много 'отворена' и не искам да ги притеснявам да ги заговарям.те си се познават имат общи теми за разговор пък аз сда им се бъркам.Пък умирам от скука сама, е вземам си списние или книга, но ми липсва общуване с хора.цял ден сама с бебето, приятелите ми работят, половинката също....Та въпроса ми е как си намерихте компания за разходките и имате ли такава?
Виж целия пост
# 1
А ти в кой парк се разхождаш? По принцип мамите с колички бързо осъществяват контакт. Ако ти е неудобно да ги заговориш, направи си уговорка с някоя мама или приятелкаи се разхождайте заедно. 
Виж целия пост
# 2
Намерих си приятелка от форума, по-точно в дира пишехме тогава. Децата ни са на близка възраст, отгледахме ги заедно  Simple Smile
Сега вече не можем да правим такива дълги преходи като преди с количката, ходим на едно квартално кафе, на което се познаваме всички  Simple Smile

Има в Отчетните теми за всеки квартал, влез и поразгледай Peace
Виж целия пост
# 3
Кажи от кой квартал си, ако не ти се търси в отчетни, и ще си намериш много приятелки, убедена съм, че много мами ще се отзоват, тук всички са страшно готини.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Живея в Младост-3 и се разхождаме по скоро в кварталните градинки, че тук искинтски парк няма.
П.П Сега ще потърся и в отчетни.
Виж целия пост
# 5
Щом се притесняваш да заговориш мамите, ето ти идея - усмихни се на детето, кажи му колко е сладко, и майка му е твоя Wink А иначе наистина разгледай отчетните по градове /и квартали съответно/.
Виж целия пост
# 6
На мен ми е кеф да се разхождам сама с количката, взимам някоя книжка и мп3-плейърчето и си изкарвам идеално.
Но явно съм по-друг вид пациент Mr. Green
Вярно е , че в отчетните има доста майки от Младост.В майските поне 5-6 , а има и младостка тема.
Виж целия пост
# 7
Е как,в Младост 3 е пълно с бебета,в паркчето до Патиланци особено,колкото пъти мина винаги има много колички!Ние така се нанесохме в нов квартал (Дървеница) малко след като се роди бебка и не познавах никого.Запознанствата обаче последваха много бързо и ставаха съвсем естествено,сега вече се познавам с повечето майки в квартала!
Виж целия пост
# 8
Винаги си излизам сама.Ако срещна някоя позната-добре,ако не си стоя сама.
Веднъж излязох с едни мами съседки-но се наслушах на простотии-2 часа си говореха за пердета??? LaughingИ не излязох повече с тях.
Виж целия пост
# 9
Ами щом вече е започнало да ти доскучава сама преодолей притеснението и заговори други мамчета в парка.
Аз се разхождам както с други мамчета така и сама с бебо и куча.
Виж целия пост
# 10
ооо в Младост има бойна група мами с бебчовци. Аз я напуснах и вече съм работеща, но си имаме отчетна тема и си пишем там.

А за неудобството... аз така в началото се чудих, чудих, пък взех че станах и заговорих една мама и лека полека намерих страхотни приятелки.
Виж целия пост
# 11
Разбирам те Zoia_Alex. Трудно е когато си свикнал да общуваш с хора по цял ден изведнъж да останеш само ти и бебчо. Не, че не е приятно и понякога необходимо, но има моменти в които ти се иска да поговориш и с зрял човек. Аз също съм мама отскоро. Моята принцеса Габи се роди на 13.05 и от няколко седмици излизаме на разходка. Аз не съм от срамежливите т.к. и работа ми е свързана с това (занимавам се с маркетинг и реклама), но макар, че мамитата са много общителни в квартала (ние сме в дървеница) не става лесно. Въпреки, че можеш да си говориш с всички не е това общуване, от което поне аз имам нужда. Защото всеки се притеснява да се отпусне - нормално е.

Но, както обича да казва един приятел - вече сме големи и не бива да си губим времето да се ухажваме за да пристъпим към действие  Wink за това заговаряй мамита, които ти "харесат" може би и те като теб се нуждаят от компания.
Виж целия пост
# 12
На мен ми е кеф да се разхождам сама с количката

 Иначе се разхождам с още две приятелки - без деца са. Запознах се и с едно момиче тук от форума - надявам се другата година да се разхождаме заедно! Поздрави, Лили!
 Не ми липсват други майки за разходка - няколко познавам, ама....не са ми по вкуса! Mr. Green
Виж целия пост
# 13
И аз съм с впечатлението, че в Младост има доста майки - в наш'та отчетна най-много мами са именно оттам.
Виж целия пост
# 14
Аз си намерих тук от форума компания-- една мама и всеки ден се разхождаме с нея. Сега от седмица някъде се запознах и с други майки от квартала-- пред блока има градинка и там е пълна лудница с деца Laughing
Buba Mara е права-- точно такъв подход е печеливш, заприказваш бебето и му се радваш и вече разговора с майката е готов  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия