Имам нужда от съвет

  • 917
  • 5
Здравейте, мили дами.
Имам един въпрос към вас. Преди около месец се наложи да пия Постинор. Тъй  като въобще не одобрявах поемането на такава доза хормони ( за съжаление беше наложително) , пък и беше време за профилактичен преглед, реших да отида на гинеколог. Тъй като тя забеляза леко подуване на единия яйчник, реши да ми назначи изследване на прогестерона. Нивото му беше притеснително ниско- само 0,9 при долна граница 4,9, а горна-18,8. Предписа ми хормони, които да предизвикат цикъл. През следващите два дни просто не можах да намеря време да стигна до аптека....и, за моя изненада, вчера, 30 дни след кървенето от Постинор-а, цикъла ми дойде. Сега не мога да си обесня какво да правя- трябва да чакам, докато свърши, за да ида на лекър; и не мога да си обесня как при такива ниски нива на прогестерона, менструацията ми дойде...  Някой имал ли е подобни проблеми? Благодаря предварително за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Kathalina, кога изследва прогестерона? Той се изследва 7 дни след доказана овулация.
Виж целия пост
# 2
там е работата, че с този постинор,да се изчисли точна овулация, си е почти гадателство. Но изследванията бяха след датата на евентуалната овулация....
Виж целия пост
# 3
Ами доколкото zнам прогестеронът е нисък, когато няма овулация. Аz скоро имах няколко цъкъла, преz които нямах ову и въпреки това имах менструация. Кървенето беШе доста по оскъдно, гърдите не ме боляха и не ми иzлеzнаха пъпки по лицето. Знам от ефографско иzследване, че и лигавицата ми е била доста тънка преz теzи цикли. Така че предполагам, че няма причина да се притесняваШ. Все пак можеШ да отидеЩ на лекар след като ти спре кървенето.  Hug
Виж целия пост
# 4
Всъщност аз се успокоих донякъде, тъй като имах всички симптоми коремни болки, напрегнати гърди; цикълът ми е точно както обичайно-първия ден слаб, вчера и днес ( втори и трети ден) доста засилен.... Надявам се всичко да е наред....
Виж целия пост
# 5
Kathalina, добре е, че цикъла ти е дошъл.
Препопъка - след като кървенето иди на гинеколог и си пусни изследване на хормоните. Не съм експерт, но доколкото ми е известно постинор-а много обърква хормоните.
Успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия