Знаете ли че...

  • 2 391
  • 40
"....СЗО съветва децата да се захранват не по-късно от 4–5-месечна възраст, тъй като след тази възраст кърмата не може да задоволи дори само нуждите от енергия. Още по-важен е адекватният внос на желязо. Дори когато детето е родено доносено и майката не е имала анемия през бременността, запасите от желязо на кърмачето са достатъчни максимум до 5-месечна възраст...."

Извадката е от тук.

Коментарите за вас.
Виж целия пост
# 1
Това пък за първи път го чувам. Всякакви други идеи съм чувала, но да се захранва най- късно до 4 - 5 месец, не знам. За нас така ли или иначе вече е късно, а пък изследванията ни бяха добри сега. Нямаше недостиг на желязо. А бебето на моя позната, захранено по старата система - сок от 40 ден и т.н., имаше по- нисък хемоглобин от нашия.
Всеки сам преценява.
Виж целия пост
# 2
Където е намесена доц.Маринова няма да се чуе нещо различно.Това е нейна интерпретация на препоръките на СЗО.Доцентката е привърженик на старата школа и в нейните публикации из пресата винаги се тръби за опасностите на късното захранване.Предният път плашеше с Българската педиатрична асоциация,която не била съгласна с препоръките на СЗО за късно захранване,сега пък изведнъж и самите СЗО не го препоръчват по нейни думи...
Аз лично не я смятам за авторитет в областта на храненето(като авторитет алерголог да!),просто изглежда не полага усилия да е в крак с времето в тази насока.
Виж целия пост
# 3
 #Crazy Този, който е написал това, трябва да иде да се прегледа!! ooooh!
  Дъщеря ми до 8ия месец е била само на кърма, хемоглобина и беше 120. Повече, от бебетат на мои приятелки, които си хранеха децата с АМ, сокове и какви ли не, боклуци!!
Виж целия пост
# 4
Защо ли мисълта ми неволно се насочи към изкривяванията на времето и пространството и така наречените черни дупки.  Grinning

Един друг велик цитат от статията, в унисон с философията на черните дупки, също заслужава внимание:
Цитат
Риск за здравето е и необоснованото ранно захранване на кърмачето с немлечни храни – широко дискутиран въпрос от педиатрите през последните десетилетия. За ранно захранване се приема включването на по-гъсти храни (пюрета, каши), преди детето да навърши 13 седмици. В България никога не са препоръчвани такива срокове за захранване.

А ето я и истинската причина за драпането със зъби и нокти за захранване преди 6 навършени месеца:
Цитат
Производството на готови детски храни на зеленчукова, плодова, месно-зеленчукова и зърнена основа също има значителен принос за по-доброто хранене на кърмачетата. Готовите детски храни имат редица предимства пред домашно приготвените – точно определен състав, използване на висококачествени суровини, прилагане на подходяща технология, осигуряване на разнообразно хранене независимо от сезона и др. Тези храни дават възможност за захранване преди навършване на 6-месечна възраст.
...
При тези срокове на захранване поне през първите месеци е наложително да се използват готови детски храни поради по-доброто им хомогенизиране и контрола върху качеството на суровините, рецептурата и технологията на производството им. След 6-месечна възраст майката може, ако желае, сама да приготвя зеленчуковите пюрета за детето си.

Цялата работа отново се свежда до пари и печалби, но не и до здравето на децата ни.
Виж целия пост
# 5
  Weary Вече не знам какво да мисля, съвсем се ошашавих! Тези хора освен стремеж към забогатяване друго имат ли? Например съвест?  newsm25
Няма ли един дето да е компетентен в тази област и да му дреме за здравето на децата?

А може ли някой да ми гарантира, че:
 
Цитат
Готовите детски храни имат редица предимства пред домашно приготвените – точно определен състав, използване на висококачествени суровини, прилагане на подходяща технология, осигуряване на разнообразно хранене независимо от сезона и др.
Виж целия пост
# 6
Тази "докторка" ми иде да я заръфам по глезените, толкова майки е объркала  Banghead
Интересно е, че дъщерята на въпросната доцентка е вносителка на една от най-разпространените марки адаптирани млека и каши. Дали всичко не е просто бизнес?
Яд ме е ужасно!  smile3511
Виж целия пост
# 7
Склонна съм да мисля, че жената просто се опитва да спаси бизнеса с детски храни Mr. Green Повечето периатри имат някакви отношения с различните марки АМ..както и според мен с разни аптеки. Наистина явно всичко е за пари #Crazy А това си е добър бизнес все пак...всички майки искат най-доброто за децата си...Представете си вместо от 40ден 90% от майките да изчакват до 10-12месеца #Crazy Ми такива загуби ще има само от едните му сокчета...да не говорим за пюренцата.
Виж целия пост
# 8
Защо ли мисълта ми неволно се насочи към изкривяванията на времето и пространството и така наречените черни дупки.  Grinning

Един друг велик цитат от статията, в унисон с философията на черните дупки, също заслужава внимание:
Цитат
Риск за здравето е и необоснованото ранно захранване на кърмачето с немлечни храни – широко дискутиран въпрос от педиатрите през последните десетилетия. За ранно захранване се приема включването на по-гъсти храни (пюрета, каши), преди детето да навърши 13 седмици. В България никога не са препоръчвани такива срокове за захранване.

А ето я и истинската причина за драпането със зъби и нокти за захранване преди 6 навършени месеца:
Цитат
Производството на готови детски храни на зеленчукова, плодова, месно-зеленчукова и зърнена основа също има значителен принос за по-доброто хранене на кърмачетата. Готовите детски храни имат редица предимства пред домашно приготвените – точно определен състав, използване на висококачествени суровини, прилагане на подходяща технология, осигуряване на разнообразно хранене независимо от сезона и др. Тези храни дават възможност за захранване преди навършване на 6-месечна възраст.
...
При тези срокове на захранване поне през първите месеци е наложително да се използват готови детски храни поради по-доброто им хомогенизиране и контрола върху качеството на суровините, рецептурата и технологията на производството им. След 6-месечна възраст майката може, ако желае, сама да приготвя зеленчуковите пюрета за детето си.

Цялата работа отново се свежда до пари и печалби, но не и до здравето на децата ни.
точно така е
Виж целия пост
# 9
Това съм го чувала от моя педиатър няколко пъти и да си призная съм се замисляла.В днешно време сме презадоволени от всякакъв род информация , човек не знае на кого да вярва.
Виж целия пост
# 10
Интересно-точно вчера се рових в сайта на СЗО, или аз нещо съм забравила английския (явно и цифрите не чета правилно) или там на 100 места пише: "изследванията показват, че до 6 месец на бебето кърмата осигурява всички необходими вещества за неговия растеж и развитие"
Срамота е да се лъже толкова нагло и безсрамно, още повече, че Министерството на здравеопазвяането се е съобразило с препоръките на СЗО, а и най-малкото всеки може сам да провери.
Чудя се дали няма да се намери някой да осъди въпросната доцентка за клевета? По същество твърденията и са точно клевета.
Виж целия пост
# 11
В подобни списания, друго освен реклами на адаптирани млека, шишета и др. подобни ненужни за мен неща, не съм видяла. нищо чудно, че въпросната доцентка пропагандира в същия дух. и аз като yanast четох наскоро точно сайта на СЗО и такова нещо не видях. друго си е да кажеш "според СЗО еди какво си" и майките слушат и изпълняват. направо се ядосах... то бива наглост, ама чак пък толкова...
Виж целия пост
# 12
  Нашата педиатърка каза да захраня бебето с купешки пюрета,защото в тях имало всички необходими за бебето витамини и минерали,докато домашно приготвени такива напълно са лишени от всякакви полезни вещества!
Виж целия пост
# 13
  Нашата педиатърка каза да захраня бебето с купешки пюрета,защото в тях имало всички необходими за бебето витамини и минерали,докато домашно приготвени такива напълно са лишени от всякакви полезни вещества!

 Joy ако може и вносни най-добре! то всеки знае лесното, но кое е най-доброто за детето , сам трябва да разсъди и върши.
Виж целия пост
# 14
Според мен тази жена просто се излага, посочвайки за източник на собствените си виждания СЗО, според която,ако някой си направи труда да провери, е точно обратното.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия