Искам ви сьвет, май4ета.

  • 1 006
  • 9
Здравейте мамита...   bouquet
Искам и аz да ви потсрся сьвет, тьй като тук винаги имам вьzможност да пор4ета много мнениея и да си подбера това което ми допадне...
Имам два проблема с малката.
Много будно и оби4ливо дете, прикаzва много, мила и послушна е .никохга не сьм имала кой zнае какви проблеми с нея. От 2 месе4на спи преz цялата нощ, все още спи и н обяд.Даже по4и винаги си ляга сами4ка, гушнала любмия пьстьр слон ...
НО не мога да я накарам да седи по време на ядене..Храни се добре , винаги се е хранела добре.Но хапне две три хапки и.. се свле4е от стол4ето и хукне нанякьде,..после пак дойде, пак хапне , и пак се zати4а нанякьде.ние седим, кzваме й да се вьрне обратно на стол4ето ина4е няма "ам". ИДва сяда, но след около 2 минути пак ти4а нанякьде. Пробвах да оставам твьрда и ако е станала ведньж от стола да не й давам пове4е храна zа да се нау4и да яде само нас стола, но идва и се оли, гледа мес тия огромни о4и и "мама, ам.. моля мама, ам..." и аz клеквам и пак й давам..   Embarassed
Моля ви дайте ми сьветъ как да накарам малкото перпетуум мобиле да седи по време на ядене?
Другия проблем е  от няколко дни,както каzах принципно си нанка беz проблеми и zапсива сами4ка, от както се е родила, има си собствена стая.Само 4е последната едмица по4на да пищи йато искам да я легна.Тук сьм беzкомпромисна и колкото и да пищи  най кьсно в девет ве4ерта е в леглото (принципно в осем даже)Обикновено мьрмори около 10тина миути , но после кротва и си zаспива. Тая сутрин оба4е се видях в 4удо.Обикновено става между 7 и 8 сутринта.Сьбуди се тая сутрин в пет беz петнадесет,беше станала от креват4ето и се раzхждаше иz стаята.абсолютно будна.Поне4их тихо и кротко да я вьрна в креват4ето..и се видях в 4удо.Като по4на да крещи това ми ти дете...така истери4но не е крещяла никога , та тя иzобщо не крещи.опита се даже да ме удари , което сьщо не прави никога,.Не ми се вярва да е сьнувала кошмар тьй като ртогава се дьржи ина4е.Идва да се гушка и ме тьрси.А сега беше просто агресивна.сякаш някой ми ея е подменил с друго дете. Ядосах се и я оставих в креват4ето и, като вьрнах обратно прь4ките zа да не може да иzлиzа,.Баща й сьщо отиде до нея, тя се поукроти, но склед половин 4асд пак по4на крещене.Така до кьм 6.30 когато тя се успокои напьлно и баща й я иzвади от креват4ето.След което пак с беше милото и послушно дете което поzнавам, сякаш нищо не е било.Игра си, zаспа сами4ка и беz встzражения в 12 и спа до 15 .00 4аса( да си навакса 3 те 4аса сьн от ве4ерта)и сега си грае до мене с една топ4ица, сякаш таzи сутрин иzожбЩо не е била ...   newsm78   #Crazy
Какво беше това 4удо според вас ?МОля дайте ми сьвет как да се дьржа ако пак се слу4и подобна агресивност от нейна страна, да я  "zатворя ли " пак в креват4ето като днес докато се успокои и притихне или да я оставя да се щура насам натам иz жилището беz zна4ение колко е рано?То е обеzопасено, но ми се ще малката да не нару8ава режима си...
ще се радвам на мнения и на сьвети и ви благодаря предварително.      bouquet
Виж целия пост
# 1
Привет,
първо да кажа за яденето. Знам че това не се приема от много майки, но и ние имаме проблем с интереса по време на ядене. Аз съм му намерила цаката. Пускам му някое от филмчетата на Бейби Айнщайн или да гледа реклами и е като хипнотизиран. Може би ако намериш нещо което да я "прикове" към столчето ще има успех.

за спането и буденето и... аз мисля че е сънувала нещо, което я е превъзбудила. По принцип аз когато сънувам кошмари след това когато съм будна съм страшно нервна и раздразнителна. И обратното. Ако сънувам хубав сън, целия ми ден е слънчев и съм непрекъснато усмихната. Мисля че и при децата, нищо че са малки сънищата, луната, преживяванията през деня оказват също толкова голямо влияние както и при нас.
Пепи снощи имаше същата истерична вечер, а е супер спокойно и кротичко дете. То беше поредица от затискане на пръстите, падане и удряне на главата. След това не ме питай как е заспал и каква нощ имахме. Та и преживяното през деня може да оказва влияние.
Лично аз съм мека Мара, пък и от доста изчетеното съм на друго мнение за спането на детето. Заспива си с мен, слагам го в креватчето, но ако е неспокоен или плаче през нощта, го взимам и се гушкаме. Мерките да го оставиш да плаче според мен ще имат възпитателен ефект ако смяташ че разбира какво става. Ако обаче реакцията е неосъзната и плод на сънища или преживявания, мисля че няма да има ефект.
А за режимите... и ние имаме режим, но понякога се нарушава. И ние не спим и ядем еднакво всеки ден. Пепи по някога се буди доста рано и го оставям да си играе, като държа вратата на спалнята отворена, за да го чувам и виждам. Веднъж даже съм дремала час и половина, а той си играл с количките.
Дано да е било инцидентно.
Успех.
Виж целия пост
# 2
Това дете да не искаш да е роботче ? ти винаги ли си еднакво спокойна, еднакво ти се спи по едно и също време, винаги имаш един и същ апетит по едно и също време?... Такава и е била тази сутрин, ранобудна, може и луната да й е повлияла и времето и матнитните бури, какво ли не..

За яденето. Да, досадно е, когато искаш да се нахрани и да свършите с тази работа колкото може по-бързо, но тя е човек все пак, при това в период на опознаването на света. Ми не й е интересно яденето.
Ако трябва на всяка цена да я нахраниш за 15 минути, например, за да излезете, пусни й телевизор да се зомбира малко. Можеш да опиташ да се храни с вас на вашата маса за да й е по-интересно, та тя е голяма вече. Вниманието й е разсеяно, бързо губи интерес от каквото и да било, нормално е за възрастта й, остави я да се храни както си иска, този период на скачане ще отмине. И при дъщеря ми беше така.

За спането. Съня си е нейна работа и на организма й. Ако й се става, да става. Само че не я научавай, че като стане прекалено рано, ще се занимаваш с нея.Ти продължавай да си спиш, а тя нека се оправя както си знае, ще й доскучее и пак ще заспи, може и някъде на пода из  къщата, какво толкова. А ако заостряш внимание върху това колко не ти харесва , че се буди рано, напук на теб ще почне да го прави. Може би точно сега й се променя количеството на часовете за сън и броя на спанетата и не й трябва вече да спи толкова, колкото е спала. Ще й се нареди режима сам, не й пречи.
Виж целия пост
# 3
Здравей, мамче! По думите на майка ми аз съм била такова зло същество. Нямало е оправия, нито за яденето, нито за буденето. За яденето имам спомени, че се инатях за всяка хапка и не исках да ям какво да е и когато ми кажат, а когато аз искам и каквото искам. За спането - казва ми, че съм ставала през нощта да си играя с играчките, някой път съм ги будела да си играят с мен. Пищях и се тръшках за много неща. Ужас. Дано не ми се върне на мен сега...  Praynig
Виж целия пост
# 4
Това дете да не искаш да е роботче ? ти винаги ли си еднакво спокойна, еднакво ти се спи по едно и също време, винаги имаш един и същ апетит по едно и също време?... Такава и е била тази сутрин, ранобудна, може и луната да й е повлияла и времето и матнитните бури, какво ли не..

За яденето. Да, досадно е, когато искаш да се нахрани и да свършите с тази работа колкото може по-бързо, но тя е човек все пак, при това в период на опознаването на света. Ми не й е интересно яденето.
Ако трябва на всяка цена да я нахраниш за 15 минути, например, за да излезете, пусни й телевизор да се зомбира малко. Можеш да опиташ да се храни с вас на вашата маса за да й е по-интересно, та тя е голяма вече. Вниманието й е разсеяно, бързо губи интерес от каквото и да било, нормално е за възрастта й, остави я да се храни както си иска, този период на скачане ще отмине. И при дъщеря ми беше така.

За спането. Съня си е нейна работа и на организма й. Ако й се става, да става. Само че не я научавай, че като стане прекалено рано, ще се занимаваш с нея.Ти продължавай да си спиш, а тя нека се оправя както си знае, ще й доскучее и пак ще заспи, може и някъде на пода из  къщата, какво толкова. А ако заостряш внимание върху това колко не ти харесва , че се буди рано, напук на теб ще почне да го прави. Може би точно сега й се променя количеството на часовете за сън и броя на спанетата и не й трябва вече да спи толкова, колкото е спала. Ще й се нареди режима сам, не й пречи.

Настася,най напред благодаря zа отговора.не не става дума zа робот4е.Искам да й сьzдам елементарни навици.Тя седи ве4е с нас на масата, но пак хуква нанякьде.Просто искам да я нау4а 4е не се яде в движение.ЗА това става вьпрос.И не ми пре4и да седя с нея ако трябва и един 4ас на масата.аz сьм си по цял ден сами4ка с нея докато тати й си дойде, какво ми е работа, ако не да с и вzема време zа нея, колкото трябва?Тя ина4е хубаво и бавно сдьвква храната.не  бьрzа да прегльща, което е много добре zа храносмилането.Идеята е само да  я нау4а 4е не се става и сяда на масата преz 2 минути  Laughing
 За спанетоъмен пове4е ме притесни агревсивността й като поне4их да я вьрна в креват4ето.Обикновено като не иска нещо каzва "не не" , и готовоъникой не я принуждава, днес  едва ли не беше способна да удря и бльска.Не искам да й стане навик.тоест, таzи агресия ми е непоzната у нея, това ме притесни.Именно zаради нея я оставих в леглото й доакто се успокои.И от яд, раzбира се,zащото се опита да ме удари, какво ще крия.
 @Дрина  zа яднето пробвах и аz с телевиzия, но малката така се отплесва 4е zабравя да дьв4е и да яде  Laughing вие нямате ли го тоя проблем? Поzдрави.
Виж целия пост
# 5
Чесно да ти кажа моят син е същия при яденето, но никога не съм го възприемала като проблем. Радвам се че се храни добре, пък че се разхожда и по време на хренене какво от това. Ще доиде един момент в които сам ще си спре. Знам че сега всичко му е интересно и по принцип той по цял ден не се спира на едно място така че си казвам Голяма работа - ТОВА ДА МУ Е ПРОБЛЕМА
  bouquet
Виж целия пост
# 6
Мамче, аз не разбрах ти ли я храниш или тя сама се храни? Може би ако й оставиш зинията пред нея тя сама да се опитва да се храни, ще й задържиш повече вниманието. Аз така процедирам със сина ми. Давам му лъжицата и го оставям. После чистя де...ама поне се занимава и се храни сам.

Виж целия пост
# 7
@Дрина  zа яднето пробвах и аz с телевиzия, но малката така се отплесва 4е zабравя да дьв4е и да яде  Laughing вие нямате ли го тоя проблем? Поzдрави.

нямаме такъв проблем. Тези филмчета направо го хипнотизират и папка като змей. По принцип си яде без телевизор, но като видя зор прилагам тази хитринка. И това само в случаите когато виждам че е разсеян. Не става въпрос за дните в които примерно няма апетит или не му се яде. Тогава го оставям сам да си каже.
А пък аз съм била доста злояда и майка ми какви ли не циркове ми е правила. Въртене на отворен чадър... палене и духане на свещичка... лудница.
Виж целия пост
# 8
Според мен първото не е проблем, много деца ядат по този начи, а щом казваш, че яде нормално не я насилвай, иначе рискуваш да престане и да яде. Второто е приод или е топло, или е малко неспокойна.
Виж целия пост
# 9
Мамче, аз не разбрах ти ли я храниш или тя сама се храни? Може би ако й оставиш зинията пред нея тя сама да се опитва да се храни, ще й задържиш повече вниманието. Аз така процедирам със сина ми. Давам му лъжицата и го оставям. После чистя де...ама поне се занимава и се храни сам.



Катя, сама се опитва и аz като тебе 4истя след това.. понякога даже прахосмука4им по три пьти на ден..
Но малко се поуспокоих сега след като по4етох тук иzи форума и отговорите ви и реших да й дам време с храненето...
Благодаря бна вси4ки мамита които отговориха.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия