болят ли млечните зъби?

  • 8 910
  • 10
млечните зъбки имат ли нерв, и могат ли да болят , ако изглеждат напълно здрави отвън? newsm78
малкия се оплаква , че го боли последното зъбче, но аз си мисля , че някъде там има малка афтичка, защото плаче , само ако пие/ яде нещо по- кисело или пикантно...
Виж целия пост
# 1
Имат нерв и могат да болят.  Peace
Виж целия пост
# 2
лоша работа  Tired ако е зъбче , направо не знам как ще седи да му го правят Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Много спешно Ви препоръчвам да отидете на зъболекар!!! Синът ми на 1год. и 2 мес. имаше вече кариесИ! Обходихме цяла София в търсене на свестен детски зъболекар! Вадиха нерв и вчера сложихме първата фотополимерна пломбичка ... Не губете ценно време!
Виж целия пост
# 4
Разбира се, че имат нерви, макар и по - различни от тези на постоянните зъби.
При децата много често се срещат кариозни участъци от зъбите, които не са с променен цвят, бели са и се откриват само при преглед от стоматолог. Щом детето го боли при консумацията на определени храни, значи има проблем.
Тичайте при зъболекар, за да не стигнете до вадене на нерв!
Специализиран детски стоматолог има в клиника "Медстом", намира се точно на ъгъла на "Дондуков" и "Раковска", тел.981 -00 00 , горещо препоръчвам д-р Маркова  Peace
Виж целия пост
# 5
И моя така- мамо боли ме зъбчето .А то здраво , не се и клати .Помислих ,че е афта .А то се оказа ,че му избива зъб ShockedНезнам причината да се получи това .Избил на невероятно място зад долните две зъбчета.Оплакваше ми се ,че го боли ,когато яде ябълка.
Виж целия пост
# 6
Имат нерв и могат да болят.  Peace
абсолютно съм съгласна,скоро и големия се оплакваше от зъб и понеже му минава от време на време не сме били на зъболекар.
Виж целия пост
# 7
Имат нерв и могат да болят.  Peace
абсолютно съм съгласна,скоро и големия се оплакваше от зъб и понеже му минава от време на време не сме били на зъболекар.

Това, че болката отпуска, не значи, че зъбчето е здраво!
Ходете на зъболекар докато е време, иначе като почне силната и нетърпима болка, почти неминуемо се вади нерв Sad Въпреки че процедурата е по - лека от тази на постоянен зъб, никак не е приятно за детето.
По - добре излишно се разходете до зъболекаря, отколкото да закъснеете с прегледа и лечението.
Виж целия пост
# 8
от днес вече не ни боли , тъкмо мислех утре да го водя, щото събота и неделя не знам къде... Embarassed
дано не е било зъб , все си мисля ,че би трябвало да го боли не само като яде...а през останалото време нищо да му няма...
но мисля , че е време да го заведа поне на профилактичен преглед ... веднага след като се върнеме от морето... Sunglasses
дано всичко е ОК !
Виж целия пост
# 9
Също Ви препоръчвам Доц. Маркова от МЦ"Медстом". Страхотна е и се занимава само с детска стоматология.
Виж целия пост
# 10
Здравейте на всички! Относно болят ли млечните зъбки - ДА! Моят син е на 5г. и от няколко дни се оплаква, че го боли зъбчето. В началото не му обърнах особено внимание, тъй като мислех, че по вероятно да е афтичка, но се оказа наистина зъбче. Никога не съм мислила, че на млечните зъбки им правят пломби. Та нали те сами си падат. Сега спешно търся добър и внимателен детски стоматолог. Все пак ще му е за първи път , а и май мен повече ме е страх. Ако някой знае добър специалис в гр. Русе  и има негови координати, много Ви моля да ми пише. Благодаря ви предварително!  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия