За пюретата с масло и още нещо

  • 953
  • 1
Д-р Слънчева, бебето ми е на 6 месеца и половина. Захранена е след петия месец със зеленчукови и плодови пюрета и безглутенова каша. Пюретата, които съм давала досега не съдържат млечни продукти. Въпросът ми е мога ли да давам пюрета, в които има масло? Знам, че млякото не е подходящо за деца под 1 годинка, а маслото се прави от мляко все пак. Може би е добре да спомена, че отлагам предлагането на масло засега тъй като аз съм алергична към някои неща и бебето ми може да е предразположено към алергии.
Другият ми въпрос е за изправянето. Бебето почна да седи преди да стане на 6 месеца, без моето участие, тоест не съм я прикрепвала с възглавнички и т.н. Седмица по-късно започна да лази, а малко по-късно и да се изправя - хваща се и се изправя. Притеснявам се дали не й е рано, но няма как да я спра. Моля, кажете ми, има ли опасност да й се изкривят крачетата? Тя явно се чувства готова, но все пак....
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Можете да давате масло не повече от 1 каф. лъжичка или зехтин без проблеми.
Що се отнася до изправянето -доста е рано, но децата показват сами когато са готови. Все пак не го оставяйте дълго да стои право, защото действително все още мускулатурата, връзките и костният апарат не са така укрепнали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия