Потребителска такса за деца

  • 9 357
  • 52
Днес педиатърката ми каза,че вече трябва да заплащам 1,80лв. за шестгодишния си син.Питах я от колко години започва да се плаща,а тя ми отговаря -от 3.Въпросът ми е има ли нова наредба,защото аз знам,че деца до 18г. са освободени от потребителска такса.
Виж целия пост
# 1
И аз знам, че до 18 са без такса. Моят син е над 3 и досега не са ми искали пари.
Виж целия пост
# 2
Днес педиатърката ми каза,че вече трябва да заплащам 1,80лв. за шестгодишния си син.Питах я от колко години започва да се плаща,а тя ми отговаря -от 3.Въпросът ми е има ли нова наредба,защото аз знам,че деца до 18г. са освободени от потребителска такса.
Странно и аз мислех , че до 18 год. не се плаща такса.
Виж целия пост
# 3
Виж тук, пише че до 18 г. не се заплаща. А освен това може да звъннеш и на 080014800 и да питаш за по-сигурно.
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=738

Виж целия пост
# 4
До 18 годишна възраст не се плаща.Дъщеря ми е на 15 години и никога не са ми вземали някаква такса за прегледите й.
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите.Ядосана съм,защото ми прилича на изнудване,още повече,че днес е 30.06 -крайният срок за смяна на личен лекар.Ще говоря с нея в понеделник.Има една подробност-днес педиатърката не е на работа по принцип, но беше в кабинета си и ме извика там,но и друг път това се е случвало,ходила съм и при дежурни лекарки в събота-пари досега не са ми искани.А днес ми заяви-отсега ще плащаш,не е казала само през почивните дни.
Виж целия пост
# 6
Аз знам, че до 18 г. не се плаща потребителска такса. Обаче ни се наложи наскоро дап осетим през нощта дежурния лекар. Той ни взе таксата, като ни обясни, че са от външна фирма, която поема нощните дежурства и трябва да заплатим таксата, независимо, че преглежда дете. Детето беше с 40 градуса и хич не се замислих. Предполагам, че не ни е излъгал човека... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Аз също никога не съм плащала потребителска такса за децата ми. Тяхната педиатърка е и мое GP. Много пъти ми се е случвало да забравя да оставя потребителсата такса за мен, досега вече 7г, никога не е отворила дума за плащане.
Виж целия пост
# 8
и аз за първи път чувам за такса при деца newsm78 Thinking
Виж целия пост
# 9
Аз знам, че до 18 г. не се плаща потребителска такса. Обаче ни се наложи наскоро дап осетим през нощта дежурния лекар. Той ни взе таксата, като ни обясни, че са от външна фирма, която поема нощните дежурства и трябва да заплатим таксата, независимо, че преглежда дете. Детето беше с 40 градуса и хич не се замислих. Предполагам, че не ни е излъгал човека... Rolling Eyes
Външна, вътрешна, имат ли договор с касата такса за дете до 18г. не се плаща.
Виж целия пост
# 10
Преди две три седмици говорих с личната точно по тази въпрос и тя ми каза до 18г. не се плаща  Peace
Виж целия пост
# 11
това си е чисто изнудване ако питате мен
Нямат ли срам тези хора,за пореден път съм  #Cussing outвъзмутена от повечето"лекари"
 Уфф бясна съм направо newsm50
Виж целия пост
# 12
... има ли нова наредба,защото аз знам,че деца до 18г. са освободени от потребителска такса.

Няма такава наредба. Децата НЕ заплащат 1.80лв.!
Виж целия пост
# 13
Аз знам, че до 18 г. не се плаща потребителска такса. Обаче ни се наложи наскоро дап осетим през нощта дежурния лекар. Той ни взе таксата, като ни обясни, че са от външна фирма, която поема нощните дежурства и трябва да заплатим таксата, независимо, че преглежда дете. Детето беше с 40 градуса и хич не се замислих. Предполагам, че не ни е излъгал човека... Rolling Eyes
Да, и на нас така ни се е случвало, но съм сигурна, че до 18 г. не се плаща таксата на личния лекар. Кажи й да не те изнудва и й посочи мястото в закона, където го пише!
Виж целия пост
# 14
Аз знам, че до 18 г. не се плаща потребителска такса. Обаче ни се наложи наскоро дап осетим през нощта дежурния лекар. Той ни взе таксата, като ни обясни, че са от външна фирма, която поема нощните дежурства и трябва да заплатим таксата, независимо, че преглежда дете. Детето беше с 40 градуса и хич не се замислих. Предполагам, че не ни е излъгал човека... Rolling Eyes
Външна, вътрешна, имат ли договор с касата такса за дете до 18г. не се плаща.

Ами не знам дали имат договор с касата... Нашите доктори си наемат други доктори да обслужват нощните смени и съботно-неделните. Възможно е те да нямат договори, защото човека ни обясни, че тия 2 лева са си един вид тяхната заплата... Може просто да не са на договор с касата. Нали джипитата са длъжни 24 часа да ни обслужат. Ама то не е възможно това. Та затова си наемат други фирми и лекари. Наистина не вярвам човека да ни е излъгал...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия