Съботно, къде бяха възрастните

  • 1 562
  • 26
Приятелка (устата и доста конфликтна) на дъщеря ми се разхождала из квартала с още няколко момичета, около РУМ-а, когато банда момичета от съседното училище (може би предизвикана от нещо) я наобиколила и започнала да я заплашва и тормози. Продължило е около половин час, момичето в крайна сметка има рана от горена в него цигара и синини.
Питаме се как да спрем насилието, но истината е, че наоколо е имало възрастни (това е най-оживеното място в квартала), а никой не е направил нищо.
Май само на думи сме срещу насилието...
Защо?
Виж целия пост
# 1
А колко са били големи момичетата? Честно казано не бих се намесила, ако става въпрос за 14 - 15 годишни. Направо си признавам, че ме е страх - и от езика им и да не го отнеса... За съжаление и при най-добро желание не мога да оправя целия свят. Свеждам възпитанието и намесата си до близките ми и до тези, които общуват пряко с мен и тях. Ако всеки прави така, би било достатъчно, за да не се случват такива неща. Може и грозно да звучи, но не се чувствам отговорна за постъпките на непознатите тинейджърите, нито смятам, че е моя работа да ги разтървавам. Евентуално в подобна ситуация бих викнала полиция, но лично не бих се ангажирала.

А аз бих попитала по-скоро къде бяха възрастните, когато трябваше да си възпитават децата.
Виж целия пост
# 2
И аз не бих се намесила ,ако става въпрос за тинейджъри,в тази възраст са си направо опасни!Също бих повикала полиция!Трябва да признаем,че поведението на момичетата и момчетата в тази възраст е отвратително и ми е трудно да преценя, от какво е повлияно.
Виж целия пост
# 3
Аз не знам дали бих се намесила,вероятно ако съм с мъжа ми - `да`
Но да викам полиция,та нали ще дойдат след 1час
Споделям това мнение,тъй като снощи бяхме на ресторант,една жена припадна и линейка дойде след 40мин,та за това на тези така важни `органи` от обществото не вярвам.Извинявам се ,че последното не е по темата,но съм още ядосана.
Виж целия пост
# 4
                      Така,вас ви е страх!!! А ако мен ме е страх и това е вашето дете КАКВО става тогава??? Мисля,че на оживените места има много хора  и не е необходимо сам да се намесваш , а просто да се разкрещиш ,ако друго те е страх.Абе кресвате на някой по-якичък мъж или лелка и търсите съмишленик и опора.НЕ МОЖЕ да се гледа спокойно как се гаси цигара в лицето или тялото на беззащитно дете и да се мисли за собствени страхове. #Cussing out
                       А за полицията - ако не е дошла при вас за 5 минути някога,не значи,че в този случай ще е същото.Ние бяхме обрани - при това аз и двете ми деца сме спали през това време в спалнята.Когато видях взлома /разбит прозорец/ звъннах на всички полицейски телефони ,които знам и събрах за 10 минути 3 коли.Така,че имайте и тази вяра може и да отреагират бързо ако са наблизо. Mr. Green Ами може и да ги научим да работят по-бързо ,ако почнем да им звъним по-често. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Дидиа, това си мислех и аз, понеже са 14 годишни и ни е страх, да не се намесваме.
 А ако там е моето дете, няма ли да питам, защо възрастните не са се намесили.
Виж целия пост
# 6
Но да викам полиция,та нали ще дойдат след 1час
Пълни глупости. Идват страшно бързо- явно никога не си викала, а и много хора също като теб не викат и ползват за оправдание, че няма да дойдат.
В такава ситуация бих викнала полиция моментално
Веднъж се случи докато пътувам в тролея група невъзпитани тийнове да набият едно момче и да му счупят очилата- е, полицията ги чакаше на следващата спирка.
Виж целия пост
# 7
Така,вас ви е страх!!! А ако мен ме е страх и това е вашето дете КАКВО става тогава???НЕ МОЖЕ да се гледа спокойно как се гаси цигара в лицето или тялото на беззащитно дете и да се мисли за собствени страхове. #Cussing out
О, айде пак започнахме да идеализираме.... Да, беззащитно дете бих защитила определено, но случаят май не е такъв
Приятелка (устата и доста конфликтна) ...... когато банда момичета от съседното училище (може би предизвикана от нещо)....
Когато аз бях на 7 - 8 г., педофил се опита да ме нападне. Избягах му . Бях видимо уплашена и задъхана. Една "леличка" ме попита "Момиченце, какво има?", а аз отговорих "Един чичко ме гони". Лелечиката веднага се скъта нанякъде. Ето в този случай бих попитала, аз къде бяха възрастните... И не бих /и ми се е случвало/ подминала дете, което изглежда уплашено или загубено, или наранено...
Виж целия пост
# 8
Детето Х, високо около 1.75, но все пак дете  на 13 години е било напълно беззащитно. Не е светица, но се чудя как възрастните са гледали как гасят цигарав гърба й
Виж целия пост
# 9
Детето Х, високо около 1.75, но все пак дете  на 13 години е било напълно беззащитно. Не е светица, но се чудя как възрастните са гледали как гасят цигарав гърба й
Е, честно казано това не бих гледала безучастно и бих се намесила. Но съм виждала веднъж как група тинейджърки си крещят, обиждат се с вулгаризми, ритат си и си скубят косите. Не се намесих. Така че,  всичко е според зависи.
Виж целия пост
# 10
О, айде пак започнахме да идеализираме.... Да, беззащитно дете бих защитила определено, но случаят май не е такъв
  Ей , в този форум дума не можеш да кажеш !!! Как така бързо определи какъв е случая  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Факт е,че всеки гледа сеир и мълчи , а по-често се измъква като мокра връв с оправданието - нали не съм аз или детето ми.Дървени философи под път и над път. Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Е, най-лесно е да се възмутя и да каже, че веднага ще се намеся /като теб/. А после да чакам приятелски потупвания по рамото. Факт е, че хората не се намесват. Но дървени философи, под път и над път Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Има и разни случаи де. Преди 2 дена от прозореца видях комшийско дете да свлича от колелото едно друго и да го ступва. Викнах му отгоре( долу пък имаше и 2 жени, които отидоха) и се оказа, че нападнатото  дете е откраднало някаква вещ на другото, така че не се знае защо се отнасят шамарите.
Виж целия пост
# 13
Случвало ми се е няколко пъти, отивам, хващам детето, което ми се струва, че е тормозено, през кръста и високо казвам нещо от сорта на, "Бисквитке, кво праиш тука егати, ай да ходим за гараш ся". Но не бях там, когато тормозеха височката приятелка на дъщеря ми.
Виж целия пост
# 14
- А после да чакам приятелски потупвания по рамото. Факт е,
                      hahaha Joy Joy Joy Аз се чудех - ЗАЩО  хората не се намесват- благодаря ти,че ми отвори очите.Сега "ще тупам приятелски" по рамото наляво и надясно  Mr. Green
                      Хайде,сериозно.Имам колежка на която дъщеричката беше системно тормозена и бита от съученички.Момичето не пуши,не ходи с тяхната компания и стана обект на тормоз,който аз лично не съм допускала ,че може да съществува.А и съм виждала белезите от загасени цигари.Може би не мога да се измъкна от шока,когато видях всичко това ,но със сигурност бих се намесила , колкото и невероятно и "идеализирано " да ти се струва това.Моето дете завърши същото училище /където тормозят детето на приятелката ми/ и нито за миг не ми е минало през ума,че може да го грози някаква заплаха.Разликата е само - няколко години по-рано не бях чувала за подобни неща,а сега???
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия