Moje li da izbera osinoviteli na deteto si???

  • 5 360
  • 56
Zdraveite!Predi izvestno vreme pisah vuv foruma,iskah da ostavq deteto si za vremenno otglejdane!Ot mneniqta i suvetite na vsichki razbrah,che moje bi naistina sa pravi.Moje bi ako ne moga da si gledam deteto trqbva da se otkaja ot nego za da ima shans da bude osinoveno i obichano!Moje bi naistina beshe malko egoistichno da iskam da go dam za vremenno otglejdane...No sum mnogo oburkana i tujna!Tova,koeto iskam da vi popitam e dali moje az da izbera osinoviteli za deteto.Ako da rechem ima hora jelaeshti da go osinovqt moje li tova da stane bez to da se nastanqva izobshto v dom?Pozvolqva li go zakona?
Виж целия пост
# 1
Съалявам, че ще те разочаровам ИриНа, но доколкото на мен ми е известно това по нашите закони е невъзможно. Детето се настанява в дома и след отказа на БМ се започва процедура по каналния ред. Т.е. соц. работници са тези, които ще изберат подходящи осиновители за детето.
Но нека мамите, които са по-вещи по въпроса да се включат!
Доколкото разбирам ти си взела вече своето решение?
Виж целия пост
# 2
Ирина, писах ти и в другия форум преди време.
Съжалявам, че си взела все пак това решение. Дано си преценила добре какво правиш.

По новия закон, не можеш по легални начини да избереш осиновителите на детето ти.
За другите, не бих ти дала информация.

Има вариант за непълно осиновяване, но аз не съм компетентна.

Премисли хубаво!
Виж целия пост
# 3
аз осинових по този на4ин, но по това време беше позволено,сега за съжаление не е.
но е възможно да си дадеш детенцето на роднини/тогава мисля 4е е разрешено са сто така при непълното осиновяване.
отиди  в закрила на детето може и в друг град и попитай там има юристи.
въпреки вси4ко и аз мисля 4е ако немислим да отгледаш детенцето са по-добре то да бъде осиновено,но ти сама трябва да вземеш това решение.
Виж целия пост
# 4
не,не е възможно и съм 100% сигурна в това.

Когато подпишеш съгласието си за осиновяване държавата е тази,която ти избира родителите,а не ти.Ти пове4е права върху детето нямаш.
Вси4ко останало са прази обещания,корупция и се нари4а ПРОДАВАНЕ НА ДЕЦА И ТЪРГОВИЯ С ТЯХ.Надявам се не желаеш това?
Виж целия пост
# 5
Временното отглеждане колко ще продължи?
Какво означава ти да избереш родители за детето си?
Нелегално означава престъпление.
Това, което преживяваш е кошмарно. Дано Бог намери най-доброто решение за теб и детето ти!
Поздрави Калина
Виж целия пост
# 6
Прощавайте, че пиша тук мами, но ако прецените може да пусна и нова тема. Не можем ли да си направим една сметка и да внасяме там, която по колкото може-  та един ден  като прореже сърцата ни един такъв вик- да кажем - ей, ти от нас толкова на месец ! Как може да се събират пари за болни хора и деца- ами малка болест ли е да оставиш детето си!

Виж целия пост
# 7


може и се прави,практика е.Не по сметка,но все пак кой с каквото с може .
Тук проблема е ,4е тя и приятелят й просто не желаят тази помощ,много моми4ета са говорили с тях.Избират по-лесния на4ин за тях.

аз оба4е много се надявам раждането на детето да промени нейното решение Praynig
Виж целия пост
# 8
lavender, знам че се прави по този начин. Но си мисля, че всеки месец много майки от нас биха могли да отделят по една малка сума , събирането на която без сметка е трудно според мен. Аз просто питам, не настоявам.
А що се отнавя да Ирина- мисля, че е доста изплашена и няма подкрепа от родителите си и от никого. Разбирам я, нормално е. Това е трудно решение за момиче на 18 г. , но дано стане това, което е най-доброто за всички! Praynig
Виж целия пост
# 9
Дано не прозвуча грубо, не това целя с последващото ми мнение, но аз не бих отделяла всеки месец пари, предпочитам да отделям пари, когато преценя, както и правя. Защото в повечето случаи причината жените да оставят децата си е съвсем проста - не ги искат. А аз на такива пари не давам.
Дарена, идеята ти е много хубава, но само за отделни случаи.
Извинявам се за спама, но отношение по въпроса на авторката няма да взема.
Виж целия пост
# 10
 Naughty Неможеш да избереш осиновители......можеш да се откажеш от правата си и да му дадеш шанс да бъде отгледано желано и с любов от бездетна двойка
Детето още не е родено, а се мисли за оставяне,чувствата на бъдещата майка трябва да са други-как ще го зърне за пръв път,ще го гушне,как ще го погали,как ще го нарече...ей такива тръпнещи мисли са в главата на бъдещата майка,а не ..да му избера родители..имам други планове и това дете не се вписва в тях...
    darena това може всяка една от нас да направи по сметката на ДБМ..защото там помагат и на жени в риск,жени затруднени при отглеждането на детето си!
Виж целия пост
# 11
Mnogo blagodarq na vsichki!!!Drugo ne moga da kaja!
Виж целия пост
# 12
Ирина, не споменаваш нищо за баби и дядовци, лели, братя, сестри, братовчед(к)и, приятели... Не е възможно да сте съвсем сами! А щом сте заедно с бащата, как ще имате очи да се погледнете един друг след това и сърце да се обичате както преди?
Виж целия пост
# 13
Роска има вариант, непълното осиновяване, за сега, единствения легализиран такъв случай е на matakosmata Rolling Eyes, законово мисля, че може, но мата може да каже повече как, ама тя е забила по село и дои крави
На девойчето ще кажа едно - има една майка, казва се Хелиана - в доста по - сериозно положение от теб е, но отгледа детето, да и с наша помощ, но основно и главно тя - знаеш ли какво и коства - много, но си обича детето и се пребори всъс всички и със всичко за да е с него и то е прекрасно дете и аз шапка и свалям и винаги ще и свалям, а тя е само на 18 когато го ражда - точно колкото теб, помисли мило момиче, помисли, това дете ще излезе от теб, ти ще го родиш, помисли Peace ние сме насреща, а за бащата има работа - и на 2 места не е трудно да се работи, стига да имаш желание и да ти пука Peace
Виж целия пост
# 14
Ако мъжът, кандидат-осиновител признае детето за свое при раждането, а след това рожденната майка се откаже от него, а кандидат осиновителката го осинови?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия