Учебници за 6 клас

  • 4 018
  • 19
 През есента ми се счу, че министъра на образованието предложи и учебниците от 5 до 7 клас да станат безплатни за децата. Знае ли някой дали влезе в сила това предложение? (или пак ще се купуват от родителите и то само нови, заради новата програма)
Виж целия пост
# 1
На 13 юли ще ни предоставят всички одобрени учебници за 6 клас. До 23 юли трябва да изберем тези, с които ще работят нашите ученици. Тогава предполагам, че ще стане ясно дали ще са безплатни или не.
Виж целия пост
# 2
Благодаря, Лиляна!
 Явно процедурата по одобряването на учебниците ще е всяка година, заради новата програма,която стартира за набора на малката ми дъщеря -95г.
 Дано министъра ги направи безплатни, че на каката ми идват по-евтини, от колкото на малката.   

 Честит празник на малкото ти раче! (макар и на патерица  Wink) Да ти е жива и здрава малката сладурана  Heart Eyes
Виж целия пост
# 3
Меналата година ми обясниха следното - 2007 - безплатни учебници на петокласниците
2008 - безплатни учебници на шестокласниците
2009 - безплатни учебници на седмокласниците.


Преди няколко месеца ми казаха - честито решиха, че до 7-ми ще бъдат безплатни, като вече само учебниците ще са, а тетрадките и другите помощни платени. Никъде не съм го видяла написано официално.
Виж целия пост
# 4
Дано да хванем прИмоцията, че иначе 200лв. може и да не стигнат  Sad
Виж целия пост
# 5
Меналата година ми обясниха следното - 2007 - безплатни учебници на петокласниците
2008 - безплатни учебници на шестокласниците
2009 - безплатни учебници на седмокласниците.

Ако под безплатни учебници се разбира учебници на стойност 200 лева явно има счупване по веригата. Това са фактите от 2006 - даваш 100 евро - детето ти има учебници.
Яд ме е на тези приказки дето само се пускат. Пък и наесен идват местни избори и ще се печатат безплатни бюлетини, както беше през 2003година изказването на министъра.
Виж целия пост
# 6
 

Ако под безплатни учебници се разбира учебници на стойност 200 лева явно има счупване по веригата. Това са фактите от 2006 - даваш 100 евро - детето ти има учебници.
 

Е това имах предвид, че сме си прецакани, а като сме първи по новата програма, не може да се скатаем да не купим някой учебник, а да го фотокопираме. Още малко остана и ще разберем.
Виж целия пост
# 7
Днес се запознахме с новите одобрени учебници за шести клас. На първо четене забелязахме, че има цели раздели по някои дисциплини от 7-ми и 8-ми класове свалени в 6-ти клас. Специално по математика на мен ми направи впечатление, че уроците за упражнение са много малко. Ще трябва повече нови знания да преподавам, а часове за затвърждаване почти няма.
За безплатни учебници още нищо не се е чуло.
Виж целия пост
# 8
Малко встрани от темата, но имам въпрос, свързан с материала по математика за 6 клас:
В 6 или в 7 клас се изучава координатната система?
Виж целия пост
# 9
Малко встрани от темата, но имам въпрос, свързан с материала по математика за 6 клас:
В 6 или в 7 клас се изучава координатната система?
В шести клас е декартовата координатна система.
Но още в пети са подготвени да нанасят числа на числов лъч - цели и дробни, после в шести и отрицателни, докато стигнат до абсцисна и ординатна ос и координати на точка в равнината.
Виж целия пост
# 10
Има ли нещо ново
Виж целия пост
# 11
В шести клас е декартовата координатна система.
Но още в пети са подготвени да нанасят числа на числов лъч - цели и дробни, после в шести и отрицателни, докато стигнат до абсцисна и ординатна ос и координати на точка в равнината.

Благодаря. Попитах, за да се ориентирам колко напред са смг-ейци, които завършиха пети клас с упражнения върху координати на точки в равнината.

Нещо за новата учебна година знае ли се? Интересувам се основно от литературата, за да знам дали трябва да се купуват още книги. Известни ли са авторите и произведенията, които ще изучават в шести клас?
Виж целия пост
# 12
Янита в сайта на МОН ги има предлжените нови учебници и материала.

Там са написани и авторите и произведенията. Може да си направиш справка.
Виж целия пост
# 13
Благодаря! Отивам да чета.
Виж целия пост
# 14
Янита в сайта на МОН ги има предлжените нови учебници и материала.

Там са написани и авторите и произведенията. Може да си направиш справка.
Все още обаче не са одобрени трите издателства за всеки предмет за 6 клас.
В отпуск съм и мога да се информирам само от сайта на МОН. А там виждам, че са все още проектите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия