Каква е санкцията по новия закон???

  • 752
  • 8
Привет, момичета!
Понеже тук намирам инфо за всичко, което ме интересува Simple Smile , реших да питам и за това!
Моля, ако знаете, да ми кажете, каква е санкцията по новия закон ( а за сравнение и по стария) при управление на МПС с 1.38 промила алкохол в кръвта?
Мой близък е бил в тази ситуация снощи Sad  Не че го съжалявам, напротив, радвам се, че са му взели книжката!!! Но ми се ще да знам каква е санкцията.
Благодаря предварително и хубав ден   Peace
Виж целия пост
# 1
Зависи от шефа на КАТ. Около 6 месеца без книжка, обаче ще е.
Виж целия пост
# 2
т.е. ще си има дело или???
Защото ако е наложено наказанието от началника на КАТ не би ли следвало това да се зове "административно наказание"???
Аз не съм наясно с квалификацията на нарушението, респ. дали санкцията ще е административна или наказателна!
Виж целия пост
# 3
кажете сега каква е санкцията да возиш дете без столче, че не ми се чете онази дълга тема.
Виж целия пост
# 4
кажете сега каква е санкцията да возиш дете без столче, че не ми се чете онази дълга тема.

Аз пък я четох цялата Embarassed - останах с впечатление, че е 50 лв при първо нарушение.
Виж целия пост
# 5
За алкохолните недоразумения зад волана
Чл. 174. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм., бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина за срок от 1 до 12 месеца и глоба от 200 до 500 лв., който управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда до 1,2 на хиляда включително, установена с медицинско изследване и/или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишвания въздух, а водач, придобил правоспособност за управление на моторни превозни средства от две години, и водач на моторно превозно средство за обществен превоз на хора и опасни товари - с лишаване от право да управлява моторно превозно средство от 2 до 12 месеца и глоба от 300 до 600 лв.

Личното ми мнение е друга тема. Нищо толкова хуманно като глоби.  Close
Виж целия пост
# 6
Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:
7. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) водач на моторно превозно средство, който превозва пътници над определения брой места.

Чл. 183.
(4) (Нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм., бр. 51 от 2007 г.) Наказва се с глоба 50 лв. водач, който:

10. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) превозва деца в нарушение на изискванията на глава втора, раздел ХХV.
Виж целия пост
# 7
Благодаря за отговорите   Hug
Моят коментар е: обичам го, приятел ми е, но си го заслужава. Надявам се да се поучи!

И все пак: Тук пише от 0.5 на хиляда до 1.2 на хиляда. А какво става при 1.36???
Виж целия пост
# 8
Наказателен кодекс:

 Чл.343б. (нов,ДВ,бр.28от 1982 г.;изм.,бр.50 от 1995 г.)
(1) Който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 1,2 на хиляда, установено по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода до една година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия