Страхуваме ли се да бъдем обичани????

  • 870
  • 10
Здравейте,
 Малко ми е странно, незнам как да започна- имам връзка от 2год с един мъж, който ме боготвори -от която и страна да се погледна, да ама незнам защо това пък мен ме отблъска,не че ме отблъсква, но не мога да му огтговоря по същия начин! Незнам дали го обичам, нямам влечения към други мъже, ама никак, защото той е всичко за което съм си мечтала и красив и безумно добър към мен, работи много за да бъда аз добре и някак си, като че ли аз не го оценявам!
Преди това имах една връзка, в който господина си правеше каквото си иска с мен и ми манипулираше и изневеряваше, че беше и грозен, но незнам какво нещо ме привличаше в него и непрекъснато плачех, не мисля че съм била влюбена, просто страх да не остана сама, е накрая събрах смелост и го оставих, защото той хем си правеше каквото искаше с мен, хем ревеше като се опитвах да го оставя и аз се връщах, е накрая нищо не бе в състояние да ме върне при него! постепенно живота ми влезе в ритъм без него, успокоих се, и половин година по-късно се запознах с настоящия си приятел, такъв за който винаги съм си мечтала, красив и пак ще се повторя безумно добър! човек,  на който мога да вразчитам за всичко и който да ми сваля звезди, да ама това ми харесваше само първата половин година, и сега живота ми е един монотонен, всеки ден ми повтаря, колко ме обича, пита ме  дали имам пари, дали съм яла, имам ли нужда от нещо и мен това ме дразни и само му се репча и не му отговарям със същото!Незнам май не съм в ред,  някой жените си умират за такъв тип мъже, а на мен вече ми омръзна, да бъда обичана! Някак си много скучно ни върви връзката, няма караници, няма скандали, на работа, после вкъщи, събота и неделя с приятели и така това са вече 2год! Аз ли не съм готова още за сериозна връзка а съм на 29г, или просто жените сме такова племе, че който мъж те уважава и обича -ти бягаш от него или си правиш каквото си искаш, пък ако е гадняр още повече драпаш за него, въпреки, че си осъзнал че този човек не става за нищо?
  Страхувам ли се да бъда обичана???!!!!! Thinking
Виж целия пост
# 1
 Има нещо такова - гонят ли те, бягаш, а бягат ли ти, гониш. В твоя случай май това е в пълна сила. От друга страна си срещнала свестен човек, но ти е скучно.  Просто си направи равносметка какво всъщност искаш и оцени това, което имаш. Не мисля, че се страхуваш да те обичат, а че си се поддала на рутината.
Виж целия пост
# 2
Странно  Rolling Eyes
На мен не ми се случвало!
Не обичам да се карам с моя, за сметка на това обожавам да ми обръща внимание и да ме глези!
Според мен ти не обичаш този мъж!
Извинявай, че съм толкова директна, но ако ти го обичаше нямаше да те дразнят неговите изблици на любов.
Виж целия пост
# 3
Любовта не означава обгрижване. Любовта е партньорство, емоция, тръпка, страст... Ти го чувстваш и подсъзнателно не го приемаш. Това, че се репчиш е нормална реакция на прекалената загриженост на приятеля ти. Когато любовта е задушаваща, обичаният се противи. Щом човекът е свестен говори открито с него. Кажи му какво чувстваш, така както си го казала и тук, но му спести това, че не знаеш дали го обичаш.
Виж целия пост
# 4
Ох, те хората са си го казали, сега може да не цитирам точно, но е нещо горе-долу такова - "Ние, хората, имаме садистичния навик да отблъскваме и нараняваме хората, които ни обичат, и мазохистичния навик да обичаме и да се оставяме да бъдем наранявани от хората, които не ни обичат". Така че никак не ми се струва странна ситуацията, в която си попаднала. Аз открай време бягам като дявол от тамян от хора, за които съм важна и значима и които със сигурност биха ме обсипвали с обич и грижа, като в същото време съм склонна да се влюбвам до безразсъдство в хора, които освен да ме наранят и използват, друго не биха ми дали. Не е сложно за обяснение, винаги сме склонни да бягаме от питомното, за да гоним дивото. И аз не мога да обикна един мъж, само защото знам, че той ме обича. Това не ми е достатъчно само по себе си, за да ме накара да му отвърна със същото. Трябва да има и нещо повече, трябва да има тръпка, която невинаги може да се превърне в взаимно усещане. Ако от негова страна я има, а от моя не, връзката би била мъчителна и за двама ни. Защото аз не бих могла да играя театър, за да се чувства той обичан от моя страна, нито бих могла да залъгвам себе си, че го обичам или че с времето ще се науча да го обичам. Дори обичта понякога не може да купи обич отсреща. За някои хора формулата е следната - разбирам, че някой ме обича, и обиквам него, но при други, като мен, е обратното - аз обиквам някого и очаквам той да обикне мен. Просто за мен е на първо място да обичам, а не да бъда обичана
Виж целия пост
# 5
Любовта не означава обгрижване. Любовта е партньорство, емоция, тръпка, страст... Ти го чувстваш и подсъзнателно не го приемаш. Това, че се репчиш е нормална реакция на прекалената загриженост на приятеля ти. Когато любовта е задушаваща, обичаният се противи. Щом човекът е свестен говори открито с него. Кажи му какво чувстваш, така както си го казала и тук, но му спести това, че не знаеш дали го обичаш.

 Peace Колкото по-рано го направиш, толкова по-добре и за двамата!
Виж целия пост
# 6
Такива сме жените, да Tired
Когато моят се влачеше след мен, аз не исках да го погледна толкова дълго време... Сега "рева" по други теми, но не мога да върна времето.
За временна раздяла мислила ли си?
Виж целия пост
# 7
В момента, в който изгубиш този мъж и се събереш с някой, който не му пука как се чувстваш, изневерява ти, не се интересува добре ли си, а дали си му изпрала, изгладила,сготвила и подредила ,който се държи с теб унизително, но въпреки това ти го обичаш-тогава ще разбереш отговора на въпросите си.И илюзиите за любовта, с които живееш ще ти покажат една по-сурова, но истинска действителност.

Любовта не е просто страст,чувство или начин на живот.Тя може да се възпитава,но не всеки има желание и сили да го направи.
Виж целия пост
# 8
И аз преди приемах неговото внимание, жестовете и самия него като даденост. С една дума бях му се качила на главата. И подобно на теб даже се дразнех от всичко това.
Сега нещата са коренно различни. Понякога се моля за мъничко внимание.
Моят съвет е: Щом имаш такъв мъж, пази си го. Направи всичко възможно да остане такъв, какъвто е.
Някой ден нещата се обръщат. Дано да не го загубиш и тогава да го оцениш.
Виж целия пост
# 9
И аз преди приемах неговото внимание, жестовете и самия него като даденост. С една дума бях му се качила на главата. И подобно на теб даже се дразнех от всичко това.
Сега нещата са коренно различни. Понякога се моля за мъничко внимание.
Моят съвет е: Щом имаш такъв мъж, пази си го. Направи всичко възможно да остане такъв, какъвто е.
Някой ден нещата се обръщат. Дано да не го загубиш и тогава да го оцениш.
И при мен  не щата стоят по същия начин. ooooh!
И моят съвет е същият!
Виж целия пост
# 10
Любовта не означава обгрижване. Любовта е партньорство, емоция, тръпка, страст...
  И аз съм на това мнение. Опитай се да му обясниш, какво те дразни, но първо изиясни на  себе си какво чувстваш. Помисли какав би искала да е живота ти и той има ли място в картинката. Ако отговора е да, не допускай недоразумения да ви разделят. Говори с него!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия