за чертичките на тест за овулация

  • 1 421
  • 17
Здравейте:)
Искам да ви попитам нещо. значи.... сметнах си всичко за теста и трябваше на 29 да започна тестването....
На 29 кум 4 следобед си направих първата лентичка и ми се появи 2ра чертичка , не много наситена, но същата като контролната. толкова дебела и толкова цветна... На следващия ден си направих 2ра лентичка и беше отрицателен... Въпроса ми е имало ли е овулация първия ден или теста не е бил верен... нали все пак е 2дни...? а ние бебеправихме и 3-4 подред дни преди 29 и на самия 29...


П.П.извинете ме ако въпроса ми не е за тук , но съм нова във форума:) ако трябва нека бъде преместена:)

БЛАГОДАРЯ
Виж целия пост
# 1
Добре дошла! Hug

Дай малко повече информация - кога започна цикълът ти, каква е обичайната му продължителност, следиш ли си базалната температура, имала ли си леки болки и придърпвания, около евентуалната овулация?
Възможно е овулацията да е била на 29-ти, а може да е била и предния ден.
Другия месец започни малко по-рано с тестовете!
Успех! Дано не се задържиш много тук!  bouquet
Виж целия пост
# 2
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198544.0  Hug   
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197782.0   Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.0
 Hug
Виж целия пост
# 3
а ми този месец на 14ти:) както всеки от последните няколко месеца ...мммм продължителността му е 4-5 дни... болки за този месец не мога да сетя да съм имала само леко притискане в яйчниците точно на 28 вечерта... а иначе миналия месец не съм правила ову тест но 2-3 дни ме скъсаха яйчници , цици и тнтнтнт.. уйас бе6е . то4но като предменструални болки:) но пук миналия месец когато имах такива болки правихме през тези дни секс а пък ми дойде и няма бебе... за това си мисля че може и да не съм била тогава в обу... знам ли...
Виж целия пост
# 4
а ми този месец на 14ти:) както всеки от последните няколко месеца
Значи, ако правилно съм разбрала, последните месеци цикълът ти е 30-31 дни.
Я пак погледни опаковката на тестовете. Там има схема - тестовете започват от:
12 ден - при 28 дневен цикъл
13 ден - при 29 дневен цикъл
14 ден - при 30 дневен цикъл
15 ден - при 31 дневен цикъл
От тук следва, че при 31 дневен цикъл трябва да започнеш с тестовете на 15-я ден, който при теб се пада 28-ми юни. А ти си направила първия тест на 29-ти. Сигурна ли си, че цикълът ти винаги е точно 31 дни?

Сега, съветът ми е следният - погледни си календарчето за последните 6 месеца, виж колко дни ти е бил най-късия цикъл и на негова база изчислявай тестовете!
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 5
много ти благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

а щом е трябвало да започна теста на 28, а пък аз съм почнала на 29 (и ми показа положителен) значи все пак съм била в ову:)

и отново едно ГОООООООЛЯМОООООООО благодаря
Виж целия пост
# 6
Пак заповядай! Peace

Я все пак, погледни си календара и сподели, колко дни ти е бил най-късия цикъл за последните 6 месеца?
Щом сте правили секс в дните преди положителния тест, най- вероятно не сте изпуснали момента!
Успех!  bouquet
Виж целия пост
# 7
в календарчето ми има само5 месеца и те всички са еднакви...  а и попринцип цикъла ми е като по часовник Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Здравей!
Според мен е трябвало да започнеш по-рано с тестването.Щом втората чертичка е била колкото контролната,мисля,че си изпуснала пика на Lh,иначе тестовата е доста по-тъмна от контролната.
Поне това са моите наблюдения.
Успех следващия път.
Виж целия пост
# 9
Предполагам, че на 28 си била в овулация, което оzначава, че може да е станало. Дано се похвалиШ след 2 седмици.  Peace
Виж целия пост
# 10
даноооо Simple Smile искренно ви благодаря Simple Smile

П.П. успех на всички.. и на мен Simple Smile
Виж целия пост
# 11
здравейте пак от мен... значи... вече знаете че (можеби) ми е минала на 28 овулацията, обаче аз имах един тест които ми беше останал и си викам:" защо да го пазя, дай да си го направя ей,така , нищо че ще е отрицателен ... Познайте... положителен!!!!  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes (просто така го направих,знаех че ще е една черта защото овулацията ми мина)
Възможно ли е да имам 2  за 1 месец:) Embarassed Confused Cry Sad Wink Laughing Close Shocked Twisted Evil Peace Praynig
Виж целия пост
# 12
Днес ли си го правила тоzи тест? Нали zнаеШ, че тестът е положителен само когато тестовата черта е по дебела от контролната. Ако само бледнее zначи тестът е отрицателен. На много момичета тестовете им са така преz целия месец.

Освен това хормоните ЛХ и ЧХГ много си "приличат" и zа това тестовете zа овулация са положителни при бременност и тестовете zа бременност са положителни при овулация. Това не само съм го чела в литератирата, ами съм го иzпробвала на своя глава.  Peace Макар че смятам, че при теб е оЩе рано да отчете бременност, ако на 29.06 сте бебеправили.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Бебеправихме и на 26 и 27 и 28 и 29  Embarassed Embarassed Embarassed  теста го правих преди 1 час, и тестовата черта беше леко по тъмна от контролната
Виж целия пост
# 14
Ами ако овулацията ти е била около 26 може и да си бременна.  Hug

В никакъв случай не искам да ти давам праzни надежди. В никакъв случай не zапочвай вече да се радваШ, zа да не съжалявам, че съм ти иzдала малката "тайна". Иzчакай zакъснение и тогава си направи тест zа бременност. Ако си го направиШ сега, Ще ти отчете със сигурност отрицателен.


 Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия