Как протича едно раждане

  • 1 171
  • 10
С две думи това ми е въпроса:
Как протича едно нормално раждане и едно секцио  Embarassed
Мамите преминали по този път да разкажат.Ще съм им много благодарна
Виж целия пост
# 1
http://www.vbox7.com/play:f0914f91 
Виж целия пост
# 2
На теория е лесно.
На практика - няма 2 еднакви раждания. Няма смисъл да знаеш как точно е минало раждането на Пенка или Драганка, като твоето ще е коренно различно  Peace.
Виж целия пост
# 3
Simple Smile Протича според зависи много неща.
Виж целия пост
# 4
На теория е лесно.
На практика - няма 2 еднакви раждания. Няма смисъл да знаеш как точно е минало раждането на Пенка или Драганка, като твоето ще е коренно различно  Peace.

А ако те интересуват етапите, през които преминава самото раждане напиши раждане в търсачата на google и ще разбереш много неща.
Виж целия пост
# 5
Може и да няма две еднакви раждания, но все пак трябва да знаеш какво те очаква в общи линии! Аз лично се чувствах много зле, че моята лекарка нищо не ми обясни преди секциото, макар че много пъти я питах. Държеше се в стил "к'во ти пука, то всичко ние правим, ти само трай" (по повод и на другата тема, дали раждането секцио може да се нарече раждане). Добре че като ме приеха, една младичка докторка ми обясни поне в общи линии процедурата за конкретната болница (ама иначе подписвай информаирано съгласие  Sick ). И добре че анестезиологът беше свестен,та точно преди да ме бодне, ме попита за желанието ми за упойката (моята ми се беше скарала, че съм я попитала преди това дали може със спинална, то трябвало обща и това го решавали те, не аз). Дрън-дрън, анестезиологът одобри избора ми на спинална и каза, че в моето състояние било дори много по-добре. Как само се издразни докторката ми  Mr. Green  Извинявам се за оф-а  Simple Smile Както и да е, може би е най-добре да попиташ лекарката, особено ако работи в болница, да ти обясни процедурите и в двата случая. Пък и в Интернет и книжките бъка от информация. Естествено, може да пишеш пак - или на лични - и, предполагам, много майчета ще ти споделят опит.
Виж целия пост
# 6
Ето обширна тема за секциото, например:
секцио - преди и след
Виж целия пост
# 7
ibm, аз не бих продължила да ходя при лекар, който не ми дава достатъчно информация и отказва да ми даде поисканата информация.

Относно конкретните процедури покрай раждането (независимо чрез какво родоразрешение) всяка болница си има определени методи - попитай в болницата, където ще раждаш какво да очакваш. Peace
Виж целия пост
# 8
azaf, аз и не продължавам! Просто много късно си пролича, че лекарката ми се показва една  в частния си кабинет и друга - в болницата, пък и имах сериозни усложнения и не посмях да я сменям в последния момент  Sick
Виж целия пост
# 9
Заповядай:
http://www.birthdiaries.com/diary/
Виж целия пост
# 10
На теория е лесно.
На практика - няма 2 еднакви раждания. Няма смисъл да знаеш как точно е минало раждането на Пенка или Драганка, като твоето ще е коренно различно  Peace.

 Peace

Аз бях изчела всичко в Интернет, което беше писано за нормалното раждане. После разбрах, че няма как да родя по нормален път - айде "с начале" - всичко що беше изписано за секциото. И накрая пак ме изненадаха  Mr. Green Няма как да ти се пресъздадат усещанията, болката, емоциите около едно раждане  Wink

Леко раждане ти желая!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия