Хомеопатия за простуда при бебеправене? *Б*

  • 5 405
  • 22
ох момичета, адски зле ми стана почти за 2 часа yu5  ....от сутринта кихам, но не обърнах внимание.Сега вече ме боли страшно гърлото и ме тресе, май имам t.Ill .. Мога ли да пия нещо хомеопатично /като осцилукоцилум/ и достатъчно безвредно ли е?или да пия нещо по-срериозно,но безвредно...има ли такова?
все пак в този форум трябва да внимаваме какво пием, независимо правещи ли сме или чакащи, нали?
искам да прережа настинката или грипа, каквото и да е още преди да е станало нужда за сериозни лекарства, че организмът ми е доста кекав... Sad
мисля, че в това време от такъв съвет ще се нуждаят повече мацки, затова го пускам в отделна тема,  wflag моренка
Виж целия пост
# 1
точно за хомеопатия не знам, но акушерка ме е предупреждавала - Фервекс за деца.
Виж целия пост
# 2
в смисъл да пия детски фервекс ли?тити
Виж целия пост
# 3
Да, можеш да си позволиш детски Фервекс - не за възрастни. На мен лично и той ми действа много добре в момента на разболяването. Но предполагам, че има по-боледуващи от мен, да кажат повече възможности.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: irinii
мисля, че в това време от такъв съвет ще се нуждаят повече мацки, затова го пускам в отделна тема,  wflag моренка

И аз така смятам  Sign Exclamation ....моренка   wflag   Praynig   Laughing
Виж целия пост
# 5
Осцилококциума май не става за бебеправещи.
Ако искаш да вземеш нещо по-серозно можеш да пробваш с Оспексин. Не вреди на плода(ако има такъв).
Виж целия пост
# 6
Цитат на: lilia_n_s
Ако искаш да вземеш нещо по-серозно можеш да пробваш с Оспексин. Не вреди на плода(ако има такъв).
Thinking това ми звучи познато, не беше ли антибиотик?е сигулно, щом ми го препоръчваш не е... ама да не стане грешка?как се приема?
Виж целия пост
# 7
Цитат на: lilia_n_s
Осцилококциума май не става за бебеправещи.
Ако искаш да вземеш нещо по-серозно можеш да пробваш с Оспексин. Не вреди на плода(ако има такъв).

Аууу, в никакъв случай!!! Това е антибиотик!!!
Осцилококцинум може. Това е хомеопатичен продукт, дава се и на кърмачета. Успех.
Виж целия пост
# 8
Да антибиотик е, но може да се приема от бременни. Ако не ми вярвате прочетете в някоя аптека упътването вътре.
Само не правете грешката като мен миналата година. От настинка стигнах до пневмония и трябваше да спра с опитите за 2 месеца.
Колкото е вредно да си болен толкова е вредно за бебето и да не се лекуваш.
Има антибиотици, които спокойно се прилагат при бременни.
А за осцилококциума пише изрично че не може по време на бременност, нищо че е хомеопатичен.
Виж целия пост
# 9
Цитат на: lilia_n_s
Колкото е вредно да си болен толкова е вредно за бебето и да не се лекуваш.

Съгласна съм с теб.Благодаря.
Ще изчакам до събота с бабешки рецепти и ако няма подобрение ще действам.
Виж целия пост
# 10
Успех ти желая и бързо оздравяване.
Дано ти се размине без антибиотици все пак!
Виж целия пост
# 11
ще кажа как се церим ние:

Аllium cepa - 9 CH 5 пъти по 5 гранули - кихане често и слино , съпроводено с водниста хрема.секрецията от носа раздразва и зачервява кожата.След няколко часа се появяват и болки в гърлота.

При хомеопатията е много важно какви са ти точно симтомите. Тъй като за водниста хрема е едно , а за гъсти сополи е друго.

От опит мога да ти кажа че Осцилококцинум можеш да пиеш . При разболяване се пият 5 тубички през 6 часа.
А в грипна епидемия по 1 туба седмично.

В нас сме на хомеопатия от моята бременност. Ако мога ще помагам.

Ирини бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 12
благодаря ти мимито
а може ли да попитам дали според вас "бонбоните" за гърлобол са вредни???
Виж целия пост
# 13
Преди две седмици и аз изкарах грип. Понеже съм на хомеопатично лечение от близо месец /по причини, които споменах в другата тема/ и незнаех какво мога да пия заедно с това, което ми беше изписала лекарката. При мен беше така за един-два часа вдигнах 39,2 бях супер отпаднала, но първоначално гърлото не ми беше много червено, хрема нямах. След това, обаче гърлото стана ад. Та по темата-като вдигнах т-ра веднага се обадих на докторката и тя ми каза да взема следното: ГРИП-ХИЛ- то е за понижаване на температурата, при първите симптоми и ЕНГИСТОЛ / виж за това не съм сигурна дали точно така се казваше/ първия ден трябваше да изсмуча по 8, а след това бяха по някаква схема. Спомням си със сигурност, че в листовката пишеше, че може да се дава на деца, но точно за твоя случай незнам. Довечера като се прибера в къщи ще проверя и ще ти пиша. И двете струват по около 6-7 лева. Имат гаден вкус, обаче  Confused Дано някой, който е по-наясно да се включи. Съчувствам ти. Супер гаден грип е това. Sad
Виж целия пост
# 14
Бонбоните за гърло не са вредни.
Енгистола се дава за вирусни заболявания и тяхнат апрофилактика. Пие се 4 дни после 4 почиваш и т.н но аз съм заплес и трудно броя кога съм дала и кога не та нашата лекарка ни смени енгистола със Септелин- дава се за същите неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия