Отнемане на шофьорска книжка???

  • 4 610
  • 9
Здравейте, татковци. За първи път пиша, но ме вълнува силно въпросът с отнемане на книжката. Мъжът ми се постара доста и в момента няма точки, книжката му е в него и не иска да си я дава  Grinning. Някой знае ли какво се случва-ако доброволно не си я дадеш, ако си я предадеш и изобщо. Предварително благодаря на всички!!!!
Виж целия пост
# 1
"Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Наказва се с глоба
от 100 до 300 лв.:
1. който управлява моторно превозно средство, след като е лишен от това право
по съдебен или административен ред;
.........
(3) Когато нарушението по ал. 1, т. 1, 2 и 3 и ал. 2 е извършено повторно,
наказанието е глоба от 150 до 1500 лв."
Виж целия пост
# 2
 Embarassed т.е., ако го спрат /хванат/ има глоба от 100 до 300 лева. А ако не го спрат и минат 6 месеца възстановяват ли му правата или щом не са му взели книжката не тече срока. Питам, защото нищо не ми е ясно. Има ли някой на когото са му взимали книжката и после след оказания срок са му връщали точки и книжка????
Виж целия пост
# 3
След като му свършат точките, трябва да получи призовка за да си предаде свидетелството(ако не е получил вече).   След като му изтече наказанието(мисля 6 месеца), се явява на проверовъчен - листовки + психо задължително! Ако не я предаде, най-вероятно рискува да му бъде отнето свидетелството за по дълъг период, както и санкцията се предполага, че ще бъде по висока(в цифри не мога да кажа)
Виж целия пост
# 4
Embarassed т.е., ако го спрат /хванат/ има глоба от 100 до 300 лева. А ако не го спрат и минат 6 месеца възстановяват ли му правата или щом не са му взели книжката не тече срока. Питам, защото нищо не ми е ясно. Има ли някой на когото са му взимали книжката и после след оказания срок са му връщали точки и книжка????

Първоначалната глоба е от 100 до 300 лв., ако го хванат повторно от 150 до 1500лв. Срокът не знам от кога започва да тече, но както ikoseva ти е написала свидетелството не се възстановява автоматично след изтичане на наказанието, а се държи повторен изпит.
Виж целия пост
# 5
Да знам, че има изпит за възстановяване на точки, но ме интересува дали тече този срок или не. За призовко незнам дали е получил, защото той по лична карта, адреса му не е актуален. Добре се нагласи, ама така е като се прави на МЪЖ #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 6
Не искам да съм груба, но след като се е стигнало до там да няма точки очевидно не е шофьор за пример, а такива май е по-добре да не са на пътя!!
Виж целия пост
# 7
Не искам да съм груба, но след като се е стигнало до там да няма точки очевидно не е шофьор за пример, а такива май е по-добре да не са на пътя!!


Броят на контролните точки е 39. Възстановяват се, ако в продължение на 2 год. водача няма издавани наказателни постановления. Достатъчно е да те хванат 4 пъти без предпазен колан, в този двугодишен период и свидетелството ти за управление се отнема. Това не означава, че водачът е лош! Поне не застрашава живота на околните, а само своя собствен. Ами тези дето карат като бесни в града и мачкат хората? Те какви са?! Много ли са хубави?  #2gunfire
След като не сте запознати със случая от близо, не може да окачествявате потребителите като примерни водачи или напротив. Надявам се да не съм прозвучала грубо.

Извинявам се за оффтопика  Embarassed


Виж целия пост
# 8
Не, не си прозвучала грубо, всеки има право на мнение.

Аз изказах моето, а то включва и това дали шофьора е с колан или не. След като в закона пише колан - значи е задължително и хората не са го написали само за да си чешат клавиатурите. Защото е все трая дали не спазваш чл. А или чл. Б - ти все нарушаваш закона!!

Сори за офф-а, но не можах да се въздържа. Смятам, че законите са писани за да се спазват!
Виж целия пост
# 9
Аз също смятам, че законите трябва да се спазват, но познавам съпругът си и съм на 100%, че е добър шофьор и за 7 години като такъв има само едно ПТП и то не по негова вина, а мога да кажа че е минал над 400 000 км. Така, че не наистина не би трябвало да се изказваш така без да знаеш за кокво става дума. Защото са милиони шофьорите по пътищата, които според мен би трябвало да са без книжки, но тъй като дават пари на полицайте-не са #Cussing out Това дали са хора, който спазват закона, а вие дали не сте от тях и да се биете в гърдите! Не се извинявам за грубоста си, ако написаното се приеме за такова, а за пореден път съжалявам, че въобще пиша в този форум. Благодаря много на всички за отговорите и уточненията, бяха ми полезни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия