Колко мляко консумирате?

  • 11 080
  • 174
Породена от една статистика, която чух наскоро реших да пусна тази тема.
Та вярно ли е, че българите консумираме малко от родното кисело мляко?
Вкъщи е много уважавано. И таткото и синът без проблем се справят с една кофичка между другото. Аз като си направя една равносметка  с по-малко от две кофички на ден не минаваме.
И като добавка на темата - какво мляко най - много купувате?
Виж целия пост
# 1
Ние много го ядем, пием, и както още дойде в нашето семейство.
Виж целия пост
# 2
В нашия хладилник винаги има и кисело и прясно мляко
Виж целия пост
# 3
Всички в къщи освен мен страшно много консумират мляко,особено кисело.Купувам най-вече Фибела струва ми се най-близко до вкуса на едновремешното кисело мляко.
Виж целия пост
# 4
за около 2 дни консумираме около 3 кофички,освен ако не правя таратор,харесваме си това на Даним и понякога купувам и На баба
Виж целия пост
# 5
В къщи без к. мляко не оставаме. 1-2 кофички на ден заминават. Купувам "Роса" - най-много ми харесва.
Виж целия пост
# 6
Лично аз консумирам по 1-2 кофички кисело мляко дневно. Не държа на марката, сменям я често!
Виж целия пост
# 7
Аз си изяждам една кофичка още на закуска с мюсли  Embarassed, от магазина не се връщам с по-малко от 4 кофички, а прясното мляко мога и сурово да го пия.Предпочитаме на "Бор чвор" или "Герма".
 Нормата закисело мляко на дете от 3 до 7г. е по 0,5 кг. на ден, ние си ги изяждаме без проблем. 
Виж целия пост
# 8
Не много. И не всеки ден. 2-3 пъти в седмицата правя таратор и чат-пат децата изпиват по някоя чаша прясно мляко (понякога и аз). Сирене ядем почти всеки ден (най-вече в шопска салата). На марка не държа особено, има няколко, които предпочитам.
Виж целия пост
# 9
Предпочитаме на "Бор чвор" или "Герма".
  Peace
Ето тук http://www.bnap.org/2006/05/19/kiselo-mlqko/ има що годе меродавен сравнителен тест на кисели млека макар и да не са обхванати всички марки все пак "Герма"  и "Бор Чвор" са най-добре от към Лактобацилус Булгарикус. Най-зле са естествено Данон и аз се чудя как има хора които ги купуват тези млека (на Данон) и си мислят че пият българско кисело мляко. А най-добре като българско кисело мляко е да се яде млякото на LB Bulgaricum - . Това е бившето държавно предприятие "Млечна промишленост" което държи патентите на всички български щамове Лактобацилус Булгарикус. Ето и кратко инфо за фирмата
Цитат
“Ел Би Булгарикум” ЕАД има десетилетни традиции в производството и експорта на млечни продукти, закваски и технологии. Дружеството е единствената държавна фирма в млекопреработвателния сектор в България. Правоприемник е на интелектуалната собственост, лицензионната дейност и експортните позиции на Държавното стопанско обединение “Млечна промишленост”, създадено през 196 5 година.
През 1991 г. фирмата е преименувана на “Ел Би Булгарикум”, а през 1993 г. е преобразувана в еднолично акционерно дружество. Забранено е за приватизация, първоначално с решение на правителството от 17 март 1992 година, а след това и със закон от 19 март 2002 година.
Едноличен собственик на акциите на дружеството е Министерството на икономиката на Република България.
Днес “Ел Би Булгарикум” ЕАД продължава да бъде технологичен лидер в млечната индустрия в България, лидер в експорта на ноу-хау, технологии и закваски за българско кисело мляко и млечни продукти; с водещи позиции в износа на сирене и кашкавал.
Дружеството притежава две производствени поделения – в София и Видин и модерен Център за научноизследователска и развойна дейност, където през последните 10 години се разработват ново поколение закваски и формули за здравословни храни. Там се съхранява и уникалната колекция от над 900 млечнокисели бактерии и над 100 различни комбинации закваски.
Качеството на произвежданите продукти се гарантира с всекидневен контрол от квалифицирани специалисти в една от най-добре оборудваните лаборатории в страната.
Дружеството притежава значителна по обем интелектуална собственост в областта на млечната индустрия:
11 патента за български млечни продукти
45 продуктови търговски марки, регистрирани в България
фирмена търговска марка, регистрирана в 26 страни
6 наименования за произход
Основната дейност на “Ел Би Булгарикум” ЕАД е свързана с предоставянето на ноу-хау и технологии за производство на оригинални български млечни продукти в чужбина чрез сключване на дългосрочни лицензионни споразумения.
В продължение на 30 години със закваските и технологиите на дружеството се произвежда кисело мляко по български лиценз в Япония, Германия, Швейцария, Холандия, Кипър, Финландия, Филипините, Франция, Австрия.
Най-голямо е разнообразието на млечните продукти, които се произвеждат по лиценз на “Ел Би Булгарикум” ЕАД в Япония. Всеки ден 24 милиона японци започват деня си с българско кисело мляко. Благодарение на успешен маркетинг през последните 30 години представата за България в Япония, неизменно свързвана с киселото мляко, е за страна с красива природа и здравословен начин на живот.
Сътрудничеството с японската компания не се ограничава само с доставката на ноу-хау и закваски, а и със съвместни изследвания и разработки върху здравословния ефект от консумацията на кисело мляко и създаването на технологии за производство на функционални храни.
Така че ако искате да сте сигурни какво ядете и че това е наистина БЪЛГАРСКО КИСЕЛО МЛЯКО купувайте продуктите на LB Bulgaricum. Другите български фирми почти не ползват ИСТИНСКА БЪЛГАРСКА закваска патента за която държи точно LB защото трябва да си плащат за това а на тях им излиза по-евтино да си внесат от чужбина някакви закваски които обаче нямат нищо общо с истинските български закваски. Чуждите закваски са така генно модифицирани че микробите Лактобацилус Булгарикум умират при определена киселинност на средата с цел млякото да спре да се вкисва повече като достигне до определена киселинност и така да издържа повече време в магазините. Т.е. в повечето кисели млека няма живи Лактобацилуси което всъщност му е най-ценното на бълкарското кисело мляко. Иначе казано киселите млека в магазинната мрежа не са от марката БЪЛГАРСКО КИСЕЛО МЛЯКО защото българското кисело мляко се вкисва много бързо защото в него има живи бактерии а тези млека са т.нар. Йогурт.
Дано съм бил полезен с малкото информация ... Яжте и се радвайте на истинското българско кисело мляко защото е цяло престъпление да живееш в България а да се тъпчеш с френски йогурт (Данон) а японците на другия край на света да ядат истинско живо българско кисело мляко....
Виж целия пост
# 10
 smile3501
Благодаря на borisfx за информацията.
Хапвайте кисело мляко, ама българско.
Виж целия пост
# 11
Предпочитаме на "Бор чвор" или "Герма".
 
И аз така,откакто прочетох сравнителната статистика преди време.А на ден изяждам поне 2 кофички кисело,и прясно много обичам,особено изстудено...Въобще съм голямо млекопитаещо passifier
Виж целия пост
# 12
Само аз ли не го обичам това кисело мляко Rolling Eyes?
Ако изям 5 кофички годишно и то под формата на айран или таратор си е постижение.
Иначе прясното го тача много.От кутията си го надигам с най-голямо удоволствие Simple Smile
Мъжът ми може и всеки ден да яде кисело,малкия също като мама не си пада.Кисело плодово яде,но 2 пъти седмично максимум.Иначе прясно всеки ден.За сирене и кашкавал примира Laughing.
Виж целия пост
# 13
Страшно много мляко ядем...
Виж целия пост
# 14
Само аз ли не го обичам това кисело мляко Rolling Eyes?
Ако изям 5 кофички годишно и то под формата на айран или таратор си е постижение.
Laughing.
Не си само ти.  Sad Аз също не обичам киселото мляко. Лошото е, че и с прясното съм скарана. За съжаление детето и съпругът също не са им почитатели. Confused С две думи нито едното, нито другото са на почит в нашето семейство. Ама какво да направя?! Thinking Въпрос на вкус. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия