Събуват ли си обувките гостите у Вас?

  • 34 856
  • 693

Анкета

Събуват ли си обувките гостите у Вас?

Опции:

Докато обсъждахме темата за коридорите ми хрумна този въпрос-смятате ли за редно да се събуват гостите като идват у Вас?
Аз лично не искам никой да се събува и го смятам за обидно ако някой тръгне да се събува като влезе у нас. Мисля, че няма да ми е много трудно да почистя след тях, след като съм решила да ги поканя. Пък и представете си ако на някой гост по някакава причина се е скъсал чорапа-дали пък няма да му е неудобно? Да не говорим за това, че може да не мога да предложа на всички чисто нови чехли....Сетих се имаше една серия на Сексът и Градът, когато главната героиня след едно такова гостуване остана без любимите си обувки Manolo Blahnik, след като някой си беше тръгнал преди нея с тях Grinning
Какво е Вашето мнение по въпроса?
Виж целия пост
# 1
Да събуват ги Peace
Виж целия пост
# 2
Макар,че не държа да го правят.Съгласна съм,че някой може да се почувства неодобно..дори само заради миризма на чорапи или нещо подобно,но представи си..ако навън е зима и има киша,някой да влезне мокър и да остави само сняг ?Аз вкъщи съм с доста скъп паркет(не се хваля)и някак няма да ми е приятно Embarassed
Виж целия пост
# 3
В нас също се събуват.Не мога да си представя днес да посрещна 5 човека по различно време, следователно трябва 5 пъти да мина с мопа- не ми се ще толкова да си усложнявам живота NaughtyПък и като знам как е минирано по улиците...нищо чудно да ми вкарат нещо вътре Laughing
Виж целия пост
# 4
В нас също се събуват.Не мога да си представя днес да посрещна 5 човека по различно време, следователно трябва 5 пъти да мина с мопа- не ми се ще толкова да си усложнявам живота NaughtyПък и като знам как е минирано по улиците...нищо чудно да ми вкарат нещо вътре Laughing
Peace
Виж целия пост
# 5
Събуват се, разбира се. Детето ми ходи босо и се въргаля по пода, не е редно да има улична мръсотия, донесена с нечии обувки.
Виж целия пост
# 6
Не,не се събуват.
Виж целия пост
# 7
Събуват се, разбира се!
Ако е валяло дъжд или сняг, представете си мръсотията, която ще внесат!
Да не говорим за домашните любимци и уличните кучета и котки, които си вършат работата навсякъде, особено около околоблоковите пространства! Шансът да си настъпил нещо физиологично и да не си разбрал, е доста голям! Sick

Когато хората ходят на гости, не си обуват скъсани чорапи! Вероятността, чорапа да се скъса по пътя, е минимална, но, ако все пак се е случило - чудо голямо.
Винаги имам достатъчно чехли у дома, които пера в пералнята!
Татко има проблем с краката, какво ли не е правил - миришат му чорапите и това е! Когато ходи на гости, още с влизането учтиво се извинява и отива до банята, измива си краката и си сменя чорапите /носи си резервни/. Ако не го направи, дори да не си събуе обувките, миризмата пропуска през тях!
Далеч съм от мисълта, че ще поканя куп непознати, които ще крадат обувки! Crazy

Ако живея в огромно жилище и мога да си позволя домашна помощница, тогава няма да ги карам да се събуват! Тогава ще имам специално помещение за гости, което ще се ползва само за тези цели, а не за ежедневна употреба! Peace
Виж целия пост
# 8
Не,не се събуват.Смятам като проява на лош вкус да ги карам да се събуват.Дори и да искат не им разрешавам...
Виж целия пост
# 9
Обикновено се събуват,не желая мръсотия в къщата си,но се слу4ва и да не се събуят,след което старателно из4иствам вси4ко Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ина4е ,4ехли имам предостатъ4но, да поканя целият блок на гости/опс,да не вземат сега да се метнат насам Stop Stop Stop Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

В англоизи4ните списания у насредовно се обсъждат някои странни за тях навици на българите,като това с 4ехлите е на едно от първите места Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning /ама като не им аресва - ей го къде е летището hahaha/.

На мен пък ми е странно, като им гледам филмите, вси4ки си ходят с обувките,лягат си с тях, редовно са си вирнали краката по мебелите с обувките - еми сори,ама българката затова си е българка - да си пази домът 4ист Peace
Виж целия пост
# 10
Не. Не се събуват - не ми харесва гледката на гримирана, официална гостенка и гостенин в костюм, които остават без обувките си  Laughing Но, дори и да не са официални - не ми е естетично. Предпочитам да почистя, отколкото да подавам пантофки, или тя/той да ми обяснява, колко всъщност им е удобно по чорапи .  ooooh!
Виж целия пост
# 11
Не. Не се събуват - не ми харесва гледката на гримирана, официална гостенка и гостенин в костюм, които остават без обувките си  Laughing Но, дори и да не са официални - не ми е естетично. Предпочитам да почистя, отколкото да подавам пантофки, или тя/той да ми обяснява, колко всъщност им е удобно по чорапи .  ooooh!
подкрепям абсолютно!  Peace По-точно казано от това едва ли мога да се изразя!
Виж целия пост
# 12
Събуват се, при това без да ги моля.  Преди няколко дни дори майстора се събу. Джипито се събува също.  Предполагам, че обстановката ги подтиква към това.  А и считам, че така трябва.
Виж целия пост
# 13
Не.
Събуваха се единствено, когато малкия беше бебе и лазеше. Беше кратък период от 2-3 месеца. Нямаше как, защото по време на гостуването той облазваше  навсякъде мн. подробно.

Не разрешавам да се събуват, дори и да искат.  Когато си тръгнат измивам пода и тоалетната. Не искам и да имам пантофи за гости.

И аз не обичам да ме подканват да им обувам пантофите или да щрапам боса, или по чорапки, в/у чужда "почва".  Sick

Гостите ми гостуват и трябва да се чувстват добре. Ако трябва после ще измия цялата къща, като искам да ми е чисто.
Виж целия пост
# 14
Предпочитам да почистя, отколкото да подавам пантофки, или тя/той да ми обяснява, колко всъщност им е удобно по чорапи .  ooooh!
аха  Mr. Green
при мен - според зависи  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия