червени петна

  • 6 243
  • 12
здравейте
в понеделник дадох 1л каша на дъщеря ми.малко след това цялото и лице стана на червени петна,който се махнаха след няколко минути.след това през деня пак така няколко пъти.появяват се след като нещо хленчи т.е. има някакъв напън.говорих с педито и той ми каза че не е понесла царевичното брашно.днес също така стана като си цокаше млякото.общо взето се появяват като има някакво напрежение на лицето.
дали е нормално,защото не се изчервява равномерно а на петна и дали наистина е алергична реакция?
на някои случвало ли му се е?
Виж целия пост
# 1
Най-вероятно е вегетативна реакция - царевичната каша е диетична храна. На моят син /9 мес./ също му излизат такива петна полицето, най-вече по челото и бузите, когато си пие млякото и след няколко минути изчезват. Просто я наблюдавай. Grinning
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Anonymous
Най-вероятно е вегетативна реакция - царевичната каша е диетична храна. На моят син /9 мес./ също му излизат такива петна полицето, най-вече по челото и бузите, когато си пие млякото и след няколко минути изчезват. Просто я наблюдавай. Grinning

Простете невежествмото ми, но какво е това вегетативна реакция?
Мойта дъщера като плаче цялото и чело става на червени петна. Има ли нещо общо?
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Anonymous
Най-вероятно е вегетативна реакция - царевичната каша е диетична храна. На моят син /9 мес./ също му излизат такива петна полицето, най-вече по челото и бузите, когато си пие млякото и след няколко минути изчезват. Просто я наблюдавай. Grinning

Моля те, обясни каква е тази вегетативна реакция.
Моят син е доста алергичен. Когато се храни на едната буза му излиза червено петно. След малко се скрива. До сега го отдавах на алергиите. С времето обаче петното променя условията, при които се появява.
В началото се появи и стоя известно време. След няколко месеца започна да се появява при яденето на някои храни, а от скоро, при яденето на почти всичко, а най интензивно е когато яде бисквити и готови храни от този сорт.
Благодаря!
Виж целия пост
# 4
Мисля, че говорите за две различн неща. Едните петна вероятно са от храни, но дрегите, които се появяват при рев или напъване са нещо друго. Дъщеря ми беше така и я водех на дерматолог. Тогава ми обясни, че се получава така, защото кожата по слепоочията и на челото е тънка и при напрежение кръвоносните съдове прозират. С времето, когато кожата на тези места загрубее, ще се оправи. Щерка ми вече е на 3 г. и 3 месеца и почти няма този проблем.
Виж целия пост
# 5
Не е лесно да се обясни с няколко думи. Sad Човек има централна нервна система /мозъка/ и вегетативна нервна система /симпатикус и парасимпатикус/. Това е много сложна система от връзки,която осъществява инервацията на всички органи и системи в човешкото тяло. Вегетативните реакции са много - напр. изчервяването на бузите при смущение /разширяват се периферните кожни съдове на лицето и в тях нахлува кръв/, побледняването при страх /обратния процес/,червените петна при плач, изпотяването на дланите на ръцете при притеснение, настръхването на кожата, чувството за студ и обилното отделяне на слюнка при повръщане и гадене и много, много други...  Тези реакции са нормални и при някои хора са по-силно изразени, а при други - не. Те се смятат за нещо нормално. При вашето дете cheta, петната са може би реакция към храните - така не може да се прецени. При вегетативната реакция петната са червени, различни по големина, не се задържат дълго време и изчезват така внезапно както са се появили. Ако освен зачервяването има и "изпръхване" /както някои го наричат лишей/ и се задържа дълго време - часове и дни, не е вегетативна реакция. Синът ми е с много светла и атопична кожа /чувствителна/ и често му се появяват и такива петна около устата или единични пъпчици по тялото, но не мога да ги свържа с дадена храна.Щом тези петна са малко и няма други проблеми, обикновенно не се налага някакво лечение и с израстването на детето проблемът изчезва.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Roshalche
Простете невежествмото ми, но какво е това вегетативна реакция?
Мойта дъщера като плаче цялото и чело става на червени петна. Има ли нещо общо?
 Да, точно това е! Grinning
Виж целия пост
# 7
а как мога да разбера дали е от кашата или не.
за първи път това го забелязах след кашата,но от тогава до сега минаха 4 дни.не съм давала повече каша,но продължават да се появяват.
а и се чудя дали другата или по другата седмица да дам пак от тая каша.
няма обриви,само петна по лицето.
благодаря
Виж целия пост
# 8
Цитат на: galq4
а как мога да разбера дали е от кашата или не.
за първи път това го забелязах след кашата,но от тогава до сега минаха 4 дни.не съм давала повече каша,но продължават да се появяват.
а и се чудя дали другата или по другата седмица да дам пак от тая каша.
няма обриви,само петна по лицето.
благодаря
 А кога се появяват и колко време остават. Нали казваш, че същите петна се появяват и при хленчене и напъване.
Виж целия пост
# 9
значи за 1-ви път се появиха след лъжицата каша,при даване на млякото.след 2-3 мин. изчезнаха.появиха се пак вечерта като хленчеше и после пак като давах млякото.след това на другия ден и днес веднъж.определено си се появяват като дърпа от млякото.за няколко минути и изчезват,но не всеки път като пие мляко.
Виж целия пост
# 10
Напълно съм убедена, че не е алергия, от това, което обясняваш. И синът ми получава такива петна, но не всеки път. При него са особено силни вечер. Мисля, че спокойно можеш да даваш каша - ще видиш, че няма да има никакъв проблем.  Grinning
Виж целия пост
# 11
много ти благодаря за отговорите
другата седмица ще пробвам пак Grinning
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Anonymous
При вашето дете cheta, петната са може би реакция към храните - така не може да се прецени. При вегетативната реакция петната са червени, различни по големина, не се задържат дълго време и изчезват така внезапно както са се появили.

При сина ми няма изпръхване и това петно (само едно е) се появява и изчезва изведнъж, като се задържа най-много минута - 2.
Може и да се права, че все пак при него се дължи на алергиите, поне аз съм склонна да мисля така.
Благодаря за разясненията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия