Предстои ми колоноскопия с пълна упойка...

  • 33 507
  • 9
Във ВМА. Умирам си от страх.Ако на някой са му правили нека ми даде малко инфо-колко продължава изследването,как се чувстваш след това,след колко време те пускат да си ходиш,слагат ли ти тръба в гърлото и....гол ли те събличат или може да си останеш с горнището на пижамата?
Виж целия пост
# 1
da ne bi da ima6 v predvid КОЛПОСКОПИЯ newsm78
Виж целия пост
# 2
Цялото изследване трае около 30мин. Но минава 1час докато ти сложат упойката и после докато излезеш от нея. Доцент Кацаров ли ще я први? Той е най-добрият във ВМА. Не е нищо страшно, не помниш и не усещаш нищо. Само после имаш много газови и постоянно ти се ходи до тоалетна, докато се изчистят червата от въздуха. Предварително трябва да си изчистила червата с препарат "Х препт" или друг, и се подготви два часа след изследването да не ядеш нищо. Можеш да си тръгнеш веднага след процедурата но е хубаво да имаш придружител защото ще ти е замаяно от упойката. Нищо не ти слагат в гърлото, но те събличат гол до кръста. Ако не лежиш в отделение на болницата, може да си без пижава а с дрехите с които си отишла. Ако имаш други въпроси питай?
Виж целия пост
# 3
Ох,благодаря че ми отговори,на теб лично ли са ти правили изследването  или знаеш от някой близък? А защо пък те събличат до кръста ,нали изследването е от кръста надолу...да разбирам ли че си лягаш на масата чисто гол?
Виж целия пост
# 4
Правиха на свекърва ми, и то три пъти. Всеки път бях придружител със нея. Събличането имах предвид от кръста надолу, не на горе.
Виж целия пост
# 5
Единственото гадно на пълната упойка е начина по който се чувстваш след това - замаян и обезсилен си. Иначе просто изведнъж заспиваш и след около 1-2 часа се будиш! Ще пиинеш малко повече сокове и на другия ден нищо вече ти няма! Успех!
Виж целия пост
# 6
Правиха на свекърва ми, и то три пъти. Всеки път бях придружител със нея. Събличането имах предвид от кръста надолу, не на горе.

Сега видях в съобщенията си-писала си ми преди месеци,за което отново ти благодаря.То че ме е страх,страх ме е ,но вече съм абсолютно съгласна,защото от година съм без диагноза,само с някакви съмнения -поне да дойде най-сетне край на тази неизвестност.Вече съм убедена че съм попаднала при най-добрите специалисти...само да попитам още нещо-колко време след изследването държаха свекърва ти в болницата,пуснаха ли я на същия ден или я държаха както по процедура стандатните 5 дни? Питам ,защото трябва да намеря кой да ми гледа детенце,то уж е при майка,но нея пък кръста я схванал...Знам че при всеки е различно ,но искам да знам възможно ли  е изобщо да се влезе в болница само за 2 дни както ми каза лекаря.Съмненията ми идват от това че последният път когато лежах в Св.Иван Рилски ми бяха казали същото,пък ме изписаха на шестия ден.
Виж целия пост
# 7
Двата пъти когато и правиха колоноскопията, изобщо не са я приемали в болница. Отиваме сутринта, минава през кабинета на Кацаров на първия етаж във поликлиниката, от там ни качват на 13 етаж, чакаме няколко часа, минава изследването и си тръгваме. Третия път като и правиха изследването лежа 3 дни в отделениетопо Гастроентерология, защото по време на колоноскопията и отстраниха два полипа и и казаха че трябва да лежи защото все пак било манипулация. На теб защо ти казват че ще лежиш, няма ли само да те изследват и после да чакаш резултата.
Виж целия пост
# 8
Ами, аз и от това се шашнах-уж само за изследването,а докторът каза,че ако всичко е наред ще ме пуснат след 2-3 дни, а знам че други ги пускат още на същия ден.Може пък да си прави сметка и при мен ако има полипи да ги остранят,знам ли.Иначе имам какви ли не други изследвания,просто не знам какво още не са ми правили...дано този път да е за последно!
Виж целия пост
# 9
Надявам се резултатите ти да са добри, стискам палци всичко да е наред при теб.   bouquet Ако мога да съм полезна с нещо, винаги съм на разположение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия