Идеи за игри

  • 1 914
  • 16
Знам, че преди време имаше подобна тема, но повечето игри там бяха за по-големи деца.
Моля Ви, дайте идеи за игри с дете ненавършило още годинка. На играчките много не им обръща внимание или ако е нова интереса е за час два. Играхме си вече с половината (неопасни) уреди от къщата и кухнята, но интереса бързо минава, а и аз не знам вече с какво да й привлека вниманието. Детето е вече много енергично, а е още малка за да разбира повечето от игрите за по - големи деца и наистина нямам идея с какво да  я занимавам.
Ако Ви хрумне нещо споделете.
Благодаря
Виж целия пост
# 1
Ох, не знам колко ще съм ти от полза, защото моят син е по-малък, но ми прави впечатление, че харесва броениците (от сорта на "Ала-бала-ница"), "Иди си - ела си" - детето сяда в скута ти и го навеждаш назад като му казаваш "Иди си" и после го връщяш в седнало положение с "Ела си". Разни залъгалки и песни с пляскане на ръцете......
Виж целия пост
# 2
Ще ти кажа любимите на моя син, пък...ти си решаваш. Песничката "Хей ръчички хей ги две", "У дома часовник трака", "Мий, мий ръчички" (пеем и играем). Многа хареваше и играта "Самолетче" - лягам на леглото със свити крака, той сяда на глезените ми, след това няколко пъти приближавам колената си до гърдите, и накрая го "изстрелвам" на горе и викаме самолетчеееееее  Laughing Разбира се през цялото време го държа подмишнички. М/у другото това го правех и заради себеси - стяга корема, дупето и бедрата   Embarassed
Виж целия пост
# 3
Цитат на: pepita24
На играчките много не им обръща внимание или ако е нова интереса е за час два.
Играхме си вече с половината (неопасни) уреди от къщата и кухнята, но интереса бързо минава..


ако е час, два..то е добре..колкото по-малко е детето вниманието се задържа трудно за продължително..идеята е да се менкат заниманията едва ли не на 5-10 мин..ако имаш нерви..песнички..приказка, подскачане..малко хапване..гъди-гъди и така..докато дойде време да си ляга..
Виж целия пост
# 4
Моя Жорко обича да върти километри с проходилката, играем си на "Не мож да ме хванеш" - голям смях пада, гони ме и подскача, когато ме доближи.  #Milti  #Onfire  #Milti  Обича да разнася дрешки и одеялца наляво, надясно, вее ги като байрак
и естествено - накрая се озовават на земята разбира се.
Надуваема топка за плажа в моите ръце е супер забавление за него - смях до полунощ!
Всички нови предмети - капачки, пластмасови бутилки, кутийки, които не са картонени и няма опасност да изяде са му много по интересни от "пляс, пляс ръчички". Незнам, и аз ще я следя тази тема, нямам идеи вече с какво да го забавлявам.   33uu
Купих му голяма кошара, не иска да седи в нея.
Виж целия пост
# 5
Благодаря момичета. Песнички й пея много. Научила съм цял куп детски песнички и даже приятелите ми вече ме бъзикат, че само това слушам. Харесват й много когато е в настроение, но като реши да се прави на лоша...
Идеята за самолетчето е много добра. Нашето самолетче беше да лети във въздуха на ръце, както и да се люляме във въздуха (на ръце - май не стана много ясно какво имам предвид), но така бързо ми се измарят ръцете.
Маргарита, за "Ала-бала-ница" не ми беше идвало на ума.
Благодарение на вас ще обогатим репертоара.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: pepita24
Знам, че преди време имаше подобна тема, но повечето игри там бяха за по-големи деца.
Моля Ви, дайте идеи за игри с дете ненавършило още годинка. На играчките много не им обръща внимание или ако е нова интереса е за час два. Играхме си вече с половината (неопасни) уреди от къщата и кухнята, но интереса бързо минава, а и аз не знам вече с какво да й привлека вниманието. Детето е вече много енергично, а е още малка за да разбира повечето от игрите за по - големи деца и наистина нямам идея с какво да  я занимавам.
Ако Ви хрумне нещо споделете.
Благодаря


а можеш ли да ми пратиш предишната тема по този въпрос, защото аз пуснах подобна на твоята в другия форум за Игри, Забавления и весели случки, а когато търсих с търсачката не намерих да прочета нещо от преди. и ние не сме много големи - на 1,3 е Ясен.
Виж целия пост
# 7
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7673&highlight=%E8%E3%F0%E8
След едночасово търсене...
Има и други, но аз тази тема имах предвид. В нея има много идеи.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: pepita24
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7673&highlight=%E8%E3%F0%E8
След едночасово търсене...
Има и други, но аз тази тема имах предвид. В нея има много идеи.


много благодаря - дано не си търсила заради мен цял час Confused
Виж целия пост
# 9
И аз ще следя темата с интерес!
Нищо не не може повече от 10 минути да занимава Мони - не обича да е в ръцете на някого, песнички и стичета слуша по половин минута и после започва да вика и бърбори - все едно казва: "Не ми е интересно!"... Направо в чудо съм се видяла! Добре, че проходи, та ходенето е нещото, което задържа вниманието й целодневно! Но пък се сдоби с такива синини и цицини... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Метални съдове и дървени лъжици да "прави музика", топка - да я търкаля и хваща, седнало на земята; ринкчета (тези, които се подреждат по големина върху една централна ос), кубчета за подреждане, обикновени пластмасови чаши да ги слага една в друга.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Asinka
Цитат на: pepita24
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7673&highlight=%E8%E3%F0%E8
След едночасово търсене...
Има и други, но аз тази тема имах предвид. В нея има много идеи.


много благодаря - дано не си търсила заради мен цял час Confused

Заради теб беше, но спокойнно изчетох доста неща през това време, които ме заитригуваха.
Виж целия пост
# 12
Къщичка- нужно ти е един гоооляям кашон - от пералня или хладилник например, изрязваш врата и прозоци, но не напълно , а да се отварят и затварят, декорираш я с разноцветни листа хартия - напр. формат А4 има ги по книжарниците . Интереса е няколко дни или докато я скъса -носи си там играчки, кукли и други негови джаджи. Като се насити правиш още една врата срещу първата и става тунелче  идеално за криеница или гоненица. Аз се мушках в "къщичката" и излизах тайно от задната врата и като почне да ме търси ставаше голям смях - тя влиза вътре и вика "ах, нама мамааа" . Но първия път ревна, че наистина ме няма.. Като се разджлямби съвсем къщичката падаше като на прасенцето от "Трите прасенца". През прозорчето на къщичката можеш да правиш куклен театър - складираш си вътре разни играчки , кукли, зайци, мечета и там каквото имати друто и си измисляш приказка, или четеш от някоя книжка.  Можеш да направиш кукла от стар чорап - копчета за очи, нос, нарисувана уста, от някаква прежда коса и две дупки отстрани на чорапа , където си мушкаш палеца и средния пръст за ръце на куклата , а с показалеца движиш главата - можеш с един ластик за коса да пристегнеш куклата в "шията" за да се задържа на пръста ти. Нашата кукла стана много грозна и щерката и викаше лоша баба - така се сдобихме с баба Яга.
Вярно , че е голяма играчка , ама дечковците много се кефят..
Виж целия пост
# 13
И ние направихме на Таня такава къщичка - умира си от кеф - наднича ту през прозорчето, ту през вратата и си прави дзак. Аз и затварям вратата и с някоя кукла чукам и чакам тя да ми отвори - голямо е шоу  Simple Smile
Много играем на криеница - тя кляка и става и вика дзак Laughing Също обожава да я гоня из къщи - голямо търчане пада.
Нареждаме разни предмети един върху друг /не само кубчета - всичко налично - даже един ден и бисквити имаше пъхнати Wink /
Играем на буба лази като първо разказваме приказчицата за мишлетата и мама мишка, която прави супа - това е на ръчичкта и бъркаш супата с пръс по средата на дланта и всяко пръсте е мишле - едното донесло вода, другото картофки ит.н. най-малкото нищо не донесло и за него нямало супа и то тръгнало и плачело и се почва ходи-ходи и се мушка някъде Simple Smile
Ами това се сещам сега Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Ние имаме едни кубчета с нарисувани различни храни (плодове, зленчуци, торти и т.н.) тя ги върти и мекара да й казвам кое какво е, даже сега продължаваме да играем само, че ги реди на кула и казва всяко едно кубче какво е, такива трудни думи научи...
За прохождащи най-голяма игра с буталки (колело, пеперуда, самолет с дълга дръжка за бутане), колички с кукла вътре (дори и момченцата са й фенове)
"Няма я, ето я" с кърпа, а сега вече бяга да се крие зад хладилника и изскача изненадващо и много ме "стряска"
Сега сме на етап конструктори, стоим кула и пуф-паф
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия