Въпрос към кърмещите майки на които им е дошъл цикъла?

  • 769
  • 14
Момичета, здравейте.
Миналият месец ми дойде за пръв път след раждането. Беше си както си трябва, даже и повече. Този месец обаче го няма цикъла. Въпроса ми е при вас как беше, редовно ли си идваше или няма да бъде много редовен, за да знам какво да очаквам?
Виж целия пост
# 1
Споко, в началото може и да не е редовен докато се регулира. Моят винаги е бил като часовник.
Ама раничко ти е дошъл.. Моят след 4-тия месец.
Виж целия пост
# 2
При мен беше точен като часовник с едно изключение, при което тестът се оказа положителен. Дойде ми за пръв път седем месеца и половина след раждането. На твое място, ако имам повод за съмнение, бих си направила тест.
Виж целия пост
# 3
На мен ми беше редовен от първото идване още.
Действително при някои майки е нередовен първите месеци, особено ако се кърми по често и на поискване. Но си направи някое тестче за всеки случай  Wink
Виж целия пост
# 4
 Един месец имах лохии. След още един ми дойде. И така всеки месец като по часовник. Защо ли нямах късмет поне още 8-9 месеца да си ЖИВУРКАМ без цикъл! #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 5
искам да използвам темата да питам кърмата само в началото ли намалява като дойде цикълът или всеки месец като мми идва ще изживявам този ужас ,че кърмата ми спира?доста се бях отчаяла преди няколко дни,а дори и цикълът не ми беше като хората.какво ли ще бъде като дойде следващия месец с пъллна сила!? Confused
Виж целия пост
# 6
При мен първите 4-5 месеца беше ту го има, ту не, но Калина изкарваше разни настинки, и като увеличеше кърменето и на следващия месец - нямаше цикъл. Сега обаче, и да увеличава и да не увеличава, вече 3 месеца е редовен!
Наисти на е по-добре да си направиш тестче!  Peace
Виж целия пост
# 7
искам да използвам темата да питам кърмата само в началото ли намалява като дойде цикълът или всеки месец като мми идва ще изживявам този ужас ,че кърмата ми спира?доста се бях отчаяла преди няколко дни,а дори и цикълът не ми беше като хората.какво ли ще бъде като дойде следващия месец с пъллна сила!? Confused
При мен намаляваше първите дни, явно под влияние на хормоните, но после всичко си идваше на мястото. Не се тревожи излишно!
Виж целия пост
# 8
На мен ми дойде  преди седмица и като никога ми беше само три дни.А седмица преди това имах всички прзнаци на бременост, дори си правих тест.По време на цикъла , особино 2 дни преди това кърмата ми се увеличи
Виж целия пост
# 9
здравейте на всички , на мене също си ми идва макар, че малкия е на 4 месеца , въпреки че това си е съвсем индивидуално просто когато бебето си разреди храненията и идва цикъла и съответно кармата ти намаля , а колкото по често кърмиш и стимулираш гърдата да произвежда кърма поне така ми обясни нашата педиатъра
Виж целия пост
# 10
Дойде ми на втория месец след раждането, идвало ми е 2пъти, точно както преди е цикълът- на същите интервали. Но е много обилен, направо ми шурти, а преди не го усещах. Както и преди продължаваше максимум 5дни, а сега се влачи до 10дни. И доста ме свива корем.
Виж целия пост
# 11
Нормално е при кърмене да дойде цикълът, и после да е нередовен или да прескочи няколко месеца, ако се кърми на поискване и нощем. Постепенно нещата се регулират.

При първото ми дете цикълът се завърна на 13-тия месец, после прескочи около 60 дни, после идваше чат-пат, докато дойде и новата бременност.  Laughing

При второто ми дете цикълът се върна на втория весец, въпреки кърменето на поискване - бебето пък правеше големи нощни паузи. От втория месец насам го нямаааааааа.  Laughing И нова бременнност няма - правя си вече профилактично по един тест месечно.  Wink И се пазим, разбира се.  Laughing
Виж целия пост
# 12
Момичета, здравейте.
Миналият месец ми дойде за пръв път след раждането. Беше си както си трябва, даже и повече. Този месец обаче го няма цикъла. Въпроса ми е при вас как беше, редовно ли си идваше или няма да бъде много редовен, за да знам какво да очаквам?

При мен беше по абсолютно същия начин, за първи път ми дойде през втори месец след раждането с разликата, че не ми течеше обилно, както преди. В трети нямах нищо. Сега в четвърти месец имах истински цикъл, както си му е редът от първия до последния ден, само дето за щастие ме болеше по-малко от преди - дано все така да е. Wink
Виж целия пост
# 13
При мен чак 10 месеца след раждането, но имаше интервал месец и половина за втория път. Преди  беше супер точно, но явно си трябва време да се регулира. А и ако се кърми, хормоните оказват влияние.  Презерватива обаче е задължителен. Освен, ако не искаш да станеш много бързо пак мама  Grinning
Виж целия пост
# 14
Ами на мен винаги си ми е идвал редовно, с изключение на периодите след ражданията. Тогава докато се регулира минават 3-4-5 пъти, през които, на мен специално, ми идва на по-големи интервали, ама си мисля, че няма правило и може и да е на по-малки, с една дума, според мен, нередовен цикъл след раждане е нормално нещо. Ама, за успоноение, може да се направи и един тест   Wink

А, за намаляването на кърмата, и аз като дърта кърмачка и аз имам подобен въпрос..... Embarassed Никога досега не съм имала проблем, почти 3 години вече и ей го вчера ми дойде за 2ри път след раждането, а от миналата седмица кърмата ми драстично намаля, това го виждам наяве, защото ходя на работа и се цедя всеки ден. И не е от цеденето, защото се цедя от 3 месеца вече и с Вики съм се цедила и съм нямала никога проблем с цеденето. По никакъв начин не съм променяла и ежедневието си..... абе, единственото обяснение ми е идването на мензиса, действително ми намаля драстично кърмата....... аз досега си мислих, че това е един от митовете, ама май не е...... или поне силно се надявам, че това е причината и че след няколко дни всичко ще си дойде на мястото..... Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия