мивка с отцедник или без?

  • 9 849
  • 21
Здравейте! В момента съм в ремонт и трябва да реша каква мивка да избера за новата си кухня - с отцедник или без. Ще имам и съдомиялна машина. Тези отцедници ми стоят грозно и смятам, че само заемат част от кухненския плот, но доста познати ме убеждават, че били практични. Моля, посъветвайте ме. Самата аз все още не домакинствам много, така че нямам достатъчно опит сама да преценя.
Виж целия пост
# 1
Скрит в шкафче или отстрани на плота имаш впредвид?
Виж целия пост
# 2
Ако е за такъв на плота отгоре, моето мнение е  Naughty
стоят грозно, заемат място и незнам да са толкова пък практични, аз върша всичко на плота, така че нямам нужда от такова нещо, а и още повече имаш миялна, аз също имам и искам да ти кажа че в мивката мия само зеленчуците и дъската за рязане Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Но все пак твоя кухня-твоя воля, помисли си за минусите и за плюсовете и действай, и ще чакаме да се похвалиш с новата кухня Peace
Виж целия пост
# 3
Ами аз не схващам какво точно питаш...Ако е едно такова, като плот, продължение на мивката - зависи. Удобно е и ако си вземеш гранитна мивка не само не е грозно, ами направо си е шик Wink Ако обаче кухнята ти е малка и нямаш достатъчно работен плот, и без отцедник ще минеш.
Виж, ако говориш за едно такива метални съоръжения, на които се поставят чинии и чаши да съхнат - съгласна съм, че е доста грозновата, а и излишно, при наличието на миялна.
Виж целия пост
# 4
Пак, здравейте! Включвам се отново, за да поясня. Имам предвид мивка и до нея плот като продължение върху кухненския. Питам, защото не зная какво е предназначението му.
Виж целия пост
# 5
Мивки с отцедници много ме дразнят и са ми абсолютно безсмислени. Наистина само ти заемат от плота. Един метален стелаж на няколко етажа събира много повече съдове, друг е въпросът, че не е върхът на красотата, но накамарени чинии отстрани на мивката да не би да стоят по-красиво Confused Аз съм решила мивката ми да е без отцедник, въпреки че нямам и не се очертава да имам миялна. По-скоро мисля да си поръчам някакъв вграден в шкафа над мивката. Доколкото съм чувала има такива които се издърпват надолу като "асансьор" и подреждането на съдовете е лесно.
Виж целия пост
# 6
Отцедника е нужен и практичен и мястото от плота, което той заема така или иначе се ползва точно за това!!!!!!
Не можеш да сложиш 2 марули в съдомиалната, но като сам си ги измиеш можеш да ги сложиш там да се отцеждат, вместо да вадиш допълнителни купички или да бършеш плота след това.
Виж целия пост
# 7
Отцедника е нужен и практичен и мястото от плота, което той заема така или иначе се ползва точно за това!!!!!!
Не можеш да сложиш 2 марули в съдомиалната, но като сам си ги измиеш можеш да ги сложиш там да се отцеждат, вместо да вадиш допълнителни купички или да бършеш плота след това.

Е да, ама като ги няма марулите плотът може да се ползва за нещо съвсем друго. Ако кухнята ти е достатъчно голяма е ок, но при мен работният плот и без това е толкова малък, че последната ми грижа е къде ще слагам измитите марули, могат и в мивката да поседят малко Whistling
Виж целия пост
# 8
Отцедника е нужен и практичен и мястото от плота, което той заема така или иначе се ползва точно за това!!!!!!
Не можеш да сложиш 2 марули в съдомиалната, но като сам си ги измиеш можеш да ги сложиш там да се отцеждат, вместо да вадиш допълнителни купички или да бършеш плота след това.
точно за това го ползвам и аз. Плотът ми е 5 метра, така че 40 см. за отцедник не ми бяха никакъв проблем. В началото не исках, струваше ми се безсмислено, защото имам миялна и нищо не се мие на ръка, камо ли да се отцежда на открито Naughty Обаче мъж ми ме убеди и сега не съжалявам грам. Вадя зеленчука, месото, картофите или квото там от хладилника/килера, слагам го в мивката, мия, слагам на отцедника, оттам на дъската за рязане и оттам на котлона - перфектната последователност за мен. Не че без отцедник не може - ще ползваш купа или направо на плота, но с отцедника на мен ми е няка си по-лесно. А и пак ти казвам, ако мивката е гранитна и я съчетаеш цветово с плота, е много хубаво.
Виж целия пост
# 9
Моето мнение е без отцедник или плот или както и да го наречем. По-добре мивка с две корите, едното по-малко, другото обикновенно голямо и без плот. Нашата е с плот и е ад. Всяка капка оставя следа ако не се избърше веднага, много бързо се надра, заема място, малко ми е грозно. Мъжа ми искаше такави и това е. Аз отстъпих, но сега си я лъскам сама и се нервирам много.
Само да кажа че нашата е Тека и е евтина - около 140 лв. беше.
Моя съвет - мивка без отцедник. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Тия дни ми предстои купуване на мивка. Решила съм да е кръгла, без отцедник. Само не мога да реша дали да е гладка или ленена /даже има и микро ленена /. Тук в линка има 4 вида /на снимки/. http://www.pyramisgroup.com/default.aspx?lang=en-US&loc=2&am … e=23&categ=43 Кажете кое е по-добре от гледна точка на лесно поддържане, не искам да остават варовикови петна, ако не я подсушавам всеки път.

По темата: и аз съм против отцедниците.
Виж целия пост
# 11
Отцедника е нужен и практичен и мястото от плота, което той заема така или иначе се ползва точно за това!!!!!!
Не можеш да сложиш 2 марули в съдомиалната, но като сам си ги измиеш можеш да ги сложиш там да се отцеждат, вместо да вадиш допълнителни купички или да бършеш плота след това.
точно за това го ползвам и аз. Плотът ми е 5 метра, така че 40 см. за отцедник не ми бяха никакъв проблем. В началото не исках, струваше ми се безсмислено, защото имам миялна и нищо не се мие на ръка, камо ли да се отцежда на открито Naughty Обаче мъж ми ме убеди и сега не съжалявам грам. Вадя зеленчука, месото, картофите или квото там от хладилника/килера, слагам го в мивката, мия, слагам на отцедника, оттам на дъската за рязане и оттам на котлона - перфектната последователност за мен. Не че без отцедник не може - ще ползваш купа или направо на плота, но с отцедника на мен ми е няка си по-лесно. А и пак ти казвам, ако мивката е гранитна и я съчетаеш цветово с плота, е много хубаво.
Напълно подкрепям тези мнения. Моята мивка е с малко и голямо корито и с отцедник. Гранитна е, с цвета на плота - титан. Много е красиво, страшно удобно за изброените по-горе неща, изключително лесно се поддържа.  Peace
Виж целия пост
# 12
имах с отцедник, махнах я при ремонта и си сложих кръгла мивка... много съжалявам за което
Виж целия пост
# 13
Ако имаш достатъчно място- с отцедник!
Виж целия пост
# 14
Аз също съм с миялна, но много често ми се налага да ползвам отцедника-или за измитите вече зеленчуци или за пепелниците, които не слагам в миялнята, дъската за рязане и др.Тъй че ако имаш място не се колебай Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия