Какви документи трябват за еднократната помощ за раждане?

  • 4 224
  • 22
 Моля ви мами, които наскоро сте подавали документи за еднократната помощ - 200лв, за раждане на дете да ми кажете какво е необходимо. Предварително ви благодаря
Виж целия пост
# 1
акт за раждане на детето, личните карти на родителите и по спомен декларация която се попълва при подаването. Всъщност таткото го движеше този въпрос. Не правете грешката да ламинирате акта за раждане (както направи моето мъжище с цел да се запази), защото трябва да се сложи печат на гърба че са изплатени парите.
Виж целия пост
# 2
акт за раждане - оригинал. остава там един месец
удостоверение за семейно положение. - оригинал.
личните карти на двамата родители.
ако ще искаш да ги преведат по банка е хубаво да имаш банковата сметка написана четливо - може да снимаш картончето, което ти дават от банката.
декларация, която се попълва там.
Виж целия пост
# 3
А кьде се получава вьпросната еднократна помощ?
Виж целия пост
# 4
Нужните документи са лична карта, акт за раждане на детето и удостоверение за семейно положение или родствени връзки. Те остават в социалната служба докато си вземеш парите, после ти ги връщат. Парите ги получаваш от посочена от теб пощенска станция или по банков път. Това ще го уточните в социалната служба, когато подаваш документите.
Виж целия пост
# 5
И само да допълня, че акта  за раждане трябва  да го копираш, тъй като едно копие остава в Социалната служба, а оригинала се връща когато помоща ти се изплати.
Документите се подават в СП по постоянен адрес на майката.
Виж целия пост
# 6
Документите се подават в СП по постоянен адрес на майката.

Може ли друго лице да ги подаде - с пълномощно?
Виж целия пост
# 7
акт за раждане - оригинал. остава там един месец
удостоверение за семейно положение. - оригинал.
личните карти на двамата родители.
ако ще искаш да ги преведат по банка е хубаво да имаш банковата сметка написана четливо - може да снимаш картончето, което ти дават от банката.
декларация, която се попълва там.
Peace
Виж целия пост
# 8
zdravei az predi sedmica podavah za ednokratna pomo6t! Trqbva da otide6 parvo do ob6tinata i ottam trqbva da ti dadat dokyment na GRAO! Posle se hodi v socialnite i tam 6te ti dadat dokyment za popalvane kato pi6e6 v nego tvoeto ime,imeto na ba6tata(sapryg) i 6te trqbvat originalniat akt za rajdane na deteto, moje da ti poiskat i kseroks i nosi 2-te li4ni karti! tozi dokyment ot ob6tinata e zadaljitelen i bez nego 6te te varnat!!!Trqbva da ima6 i nomer na bankova smetka!
Виж целия пост
# 9
Не са нужни двете лични карти, а само твоята и данните от личната карта на таткото. Помощта си е за теб. Подписваш се, че носиш съдебна отговорност за погрешна информация. Нашият татко беше в чужбина с личната си карта и не са ми я искали.  Hug
Виж целия пост
# 10
Освен това трябва и копие от акта за раждане на другите деца (ако има такива). Мен лично с това ме изненадаха, добре че си бях помъкнала всички документи...
Виж целия пост
# 11
Освен това трябва и копие от акта за раждане на другите деца (ако има такива). Мен лично с това ме изненадаха, добре че си бях помъкнала всички документи...
и мен... та ходих два пъти в тая дупка мизерна.
Виж целия пост
# 12
И аз носех копие от акта за раждане, но като го подадох на служителката - странно ме изгледа, не им трябвал каза. Явно е различно навсякъде.
Виж целия пост
# 13
И аз носех копие от акта за раждане, но като го подадох на служителката - странно ме изгледа, не им трябвал каза. Явно е различно навсякъде.

бря? в формуляра, който попълваш го има написано.
Виж целия пост
# 14
Честна дума! Бях се подготвила, питах тук, във форума и си носех копие, дори след като взех удостоверението за семейно положение и тръгнах към социалните се сетих за това копие и се върнах да си направя. Още си го пазя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия