За "неписаните закони" на някои кореняци....

  • 3 680
  • 67
Е днес ми дойдоха малко в повече негативните емоции и като капак си паркирам колата пред блока и идва един мъжага и се почва едно....Те били от петнадесет години там, имали си неписани закони, да съм си паркирала колата другаде, на въпроса ми къде, било моя работа, но това там е неговото място!
Много бях ядосана и ме беше страх да не си изпусна нервите... #2gunfire
Седях и го гледах невъзмутимо, питах го това място купил ли си го от някъде, не , но те живеели там от петнадесет години, а аз съм временно (човека не знае дали  съм си купила апартамента или не...) имали си неписани закони, разпределили са си паркоместата, а ние сме натрапници! Все едно моите хазяи нямат право на парко място...
Много бях ядосана и от преди това и не ми се искаше да правя скандали... Преместих си колата.
На предишното място където живеехме в Орландовци места съвсем нямаше, постоянно имаше на някого да пречим, накрая паркирахме до един гараж и същата нощ ни разбиха колата и ни взеха акумулатора...
Все на някого пречим, щот не сме кореняци и какво втора ръка хора може би!
Много ми докривя и имах нужда да си го кажа на някого.
Виж целия пост
# 1
Помоли се. Ще ти мине.
Виж целия пост
# 2
И при нас стана същото, но мъжът ми се обади на 166 и съседът много бързо се отказа от исканията си. 

И не е само в София, зълва ми и мъжът й живеят в Нант, подобен скандал са имали пред един магазин  Shocked човекът им обяснил, че не могат да спират там, защото той като идвал винаги си паркирал на това място  Crazy даже им беше надрал колата с ключ ooooh! лудите са навсякъде  Confused
Виж целия пост
# 3
Те били от петнадесет години там, имали си неписани закони, да съм си паркирала колата другаде, на въпроса ми къде, било моя работа, но това там е неговото място!
Може и да не е кореняк, бе, щом само 15 години е тук Laughing
Не се ядосвай, тъпаци има навсякъде. Лошото е, че ако си оставяш колата на "неговото" място(припикал ли си го е?!), може да й направи нещо, я да я одере, я нещо друго Confused
Виж целия пост
# 4
На мен пък се опитаха в една от кварталните крадинки да ми обясняват, че там водели децата си само хора, които като малки си били играли там.  Rolling Eyes Не че има значение, но и за като малка съм си играла точно там, но не смятам за необходимо да се разправям с тъпанари и да им обяснявам. Тегли му една и му поискай да видиш нотариалния акт за мястото.
Виж целия пост
# 5
Ох! Те не само софиянци са такива ...  Rolling Eyes
А аз като съм кореняк софиянка, да не мислиш, че мога да паркирам пред входа?  Sick
Паркирам на съседната улица чак.    #Cussing out
Виж целия пост
# 6
Фукло, изби рибата просто #Crazy
Занеси им снимка от твойто детство, нямаш ли Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Че тва само в София ли се случва? Айде сега да си промениш заглавието, а?
Виж целия пост
# 8
Не мисля, че проблемът се корени в "софиянците". Считам, че темата е доста некоректно формулирана и може да доведе до абсолютно ненужен пореден сблъсък на София срещу останалите градове.
Селянията и простотията не зависят от местожителството, а от възпитанието и манталитета.
Живеем на пъпа на София, апартаментът беше на баба ми (ако има някакво значение - кореняк-софиянка), но въпреки това има съседи, които считат, че някои места за паркиране са си техни.
Имала съм такива "сблъсъци" и в Пловдив, и в Тетевен, и в Обзор, но през ум не ми е минавало да обиждам обобщено местните жители. Преценката ми е за човека конкретно, а не за града и жителите му като цяло.
Както по-горе писах - въпрос на възпитание и манталитет, а не на родно място.


Виж целия пост
# 9
На мен пък се опитаха в една от кварталните крадинки да ми обясняват, че там водели децата си само хора, които като малки си били играли там.  Rolling Eyes Не че има значение, но и за като малка съм си играла точно там, но не смятам за необходимо да се разправям с тъпанари и да им обяснявам. Тегли му една и му поискай да видиш нотариалния акт за мястото.
Shocked
Изкука народа в тия жеги. ooooh!
migito,не се ядосвай.Минало заминало. Peace
Но не съм съгласна,че това важи само за София. Naughty
Виж целия пост
# 10
Следващият път го уведоми, че принципно по неписани правила не се практикува. Като станат неписаните правила писани, тогава да дойде да си предявява претенциите!  smile3513 smile3554
Виж целия пост
# 11
Е днес ми дойдоха малко в повече негативните емоции и като капак си паркирам колата пред блока и идва един мъжага и се почва едно....Те били от петнадесет години там, имали си неписани закони, да съм си паркирала колата другаде, на въпроса ми къде, било моя работа, но това там е неговото място!
Много бях ядосана и ме беше страх да не си изпусна нервите... #2gunfire
Седях и го гледах невъзмутимо, питах го това място купил ли си го от някъде, не , но те живеели там от петнадесет години, а аз съм временно (човека не знае дали  съм си купила апартамента или не...) имали си неписани закони, разпределили са си паркоместата, а ние сме натрапници! Все едно моите хазяи нямат право на парко място...
Много бях ядосана и от преди това и не ми се искаше да правя скандали... Преместих си колата.
На предишното място където живеехме в Орландовци места съвсем нямаше, постоянно имаше на някого да пречим, накрая паркирахме до един гараж и същата нощ ни разбиха колата и ни взеха акумулатора...
Все на някого пречим, щот не сме кореняци и какво втора ръка хора може би!
Много ми докривя и имах нужда да си го кажа на някого.

Не е от кореняк софиянщината... Просто в София има прекалено много коли.
Виж целия пост
# 12
Факт е, че някои градове растат по-бързо от реакцията на общинарите, които трябва да се погрижат за паркинги - подземни, надземни, многоетажни, каквото и да е. Проблемът с паркоместата изобщо не е само български, камоли софийски. Хората си измислят какви ли не причини, за да си осигурят спокойствие - не сте кореняци, не живеете в този блок и т.н.

В близък план живеещите се събират и си купуват дворното място около блока, слагат си бариера и толкоз. Но така се елиминират само преките сблъсъци. Трябва общината да се замисли и да построи паркинги, както и да не се разрешава строж на блокове "на една ръка растояние"
Виж целия пост
# 13
Ей сега се сетих, че и ние имахме такъв проблем. Надраха ни колата с ключ. Мъжът ми се чудеше защо. Казах му, че сигурно паркира на някого на мястото (щот така съм чела у форума). И се оказа точно така.
Виж целия пост
# 14
Пред нашия блок, засега, положението е поносимо.
Но като цяло има хора и явления, като описаните от авторката и от Фукла, които са меко казано потресни. Не е от кореняците (този израз е безумие) проблемът, но какво да се прави, от главите си патим. Не сме толерантни.
Ако някой спре на "моето" място, веднага залагам мини, дъсчица с пирони, одирам вратите с ключ, чупя стъкло или странично огледало. Пазете се, да не се разправяме (Renault Kangoo сив металик), мястото ми е с табела, нотариален акт, мъжа ми го препикава редовно и ще пребъде за поколенията коренячета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия