Мухъл във ваната - опасно ли е?

  • 1 005
  • 8
В новата квартира имаме вана, но някои плочки са мухлясали и то доста сериозно. опитвах се да ги почистя с какво ли не. Единствено махам малка част от мухъла като заливам обилно с кислол и после с някакъв абразив четкам, много трудно се чисти това.

Но въпросът ми е дали е опасно да се цопнем във ваната? Чувала съм, че мухълът бил отровен, и ме е страх да не се заразим с нещо.....иначе като я напълним с пяна, няма да се вижда.

Мога и снимки да постна евентуално, за да онагледя проблема, понеже не съм сигурна дали е точно и мухъл. Хазайката каза, че ваната не е ползвана и следователно не е чистена десетина години и това се е появило от влагата.
Виж целия пост
# 1
Мухълът е доказано времед-това си е вид гъба, да не говорим, че е и доста упорита. Самото му вдишване може да причини доста дихателни проблеми(е ако е много и системно) и аз лично не бих се потопила във ваната newsm11
Виж целия пост
# 2
Пробвай да почистиш  със Саво.
Препаратът е точно срещу мухъл. Peace
Виж целия пост
# 3
Намери фирма за изграждане на басейни. Те предлагат много добри почистващи препарати - концентрирани са. Няма да повярваш, какви неща изчистват! Peace
Виж целия пост
# 4
И аз давам положителен глас за Саво - ползвал съм го за мухъл на стена. Просто изчиства всичко до последното петънце. Проблемът му е че е доста силен и няколко дена трябват за проветряване. Но щом е за баня, по-скоро няма да е проблем това. Пробвал съм и други 2 препарата, но резултатът беше никакъв.
Виж целия пост
# 5
Твърдо не бих се цопнала в такава вана Naughty Не знам дали е точно мухъл това, което описваш, но все е някакъв вид гъба или плесен, което ако го завъдиш вагинално... Sick
Виж целия пост
# 6
Ще пробвам със Саво, пък дано да махне всичко. А след като я изчистя с какво да дезинфекцирам плочките. Да я мина отвътре с доместос нарпимер? Или някакъв друг препарат?
Виж целия пост
# 7
Савото дезинфекцира достатъчно, не се тревожи! То убива плесените, а не просто ги "избелва"  Wink Просто хубаво го отмий накрая. А за профилактично почистване можеш да ползваш какъвто си избереш препарат за баня.
Виж целия пост
# 8
Много вреден и опасен е мухъла! Особено за деца, дори и да не са алергични! А за алергични деца е силно противопоказно наличието на мухъл!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия