топка от тел

  • 1 870
  • 20
Не можах да измисля по-точно заглавие на темата, но се надявам да ме разберете - спомняте ли си преди няколко годиин имаше голям интерес около тези топки, направени от телени полукръгове, преплетени помежду си, които образуваха най-различни форми като се извият настрани или навътре? Не се сещам как по-ясно да го обясня, но който е имал такава сфера, ще ме разбере. Много приятно се играе с тях, продавачите казваха, че прави масаж на пръстите и наричаха различните форми на различни планети. Та искам да си направя такава, защото от години не съм ги виждала никъде, а и правенето им въобще не е трудно - още като ученичка си бях направила една такава вече не помня дори от какво - май от цветни жички. Затова ви моля, ако някоя от вас има някъде из къщи такава, да я щракне, за да мога да си измайсторя и аз. Даже ще ми е по-приятно да си я направя аз, отколкото да си купя (не че не мога) в случай, че някой се сети къде ги е виждал. Разровете си шкафовете, моля ви! Laughing
Виж целия пост
# 1
Виждала съм такива в Несебър лятото - с нанизани мъниста по тях, но нямам идея ка се правят
Виж целия пост
# 2
Благодаря за идеята! Ако стигна до морето това лято, ще разгледам из несебърските улички.
Виж целия пост
# 3
Аз имам такава, мога да снимам по - късно днес, или утре. Но изработката е много фина, съмнявам се да може да се прави в домашни условия.
Виж целия пост
# 4
Ането, моля те, моля те, снимай я! Аз ще се пробвам, пък може и да успея, понякога съм много сръчна! Laughing
Виж целия пост
# 5
Обещавам Wink До довечера ще гледам да я кача тук. Само да се прибера в нас.
Виж целия пост
# 6
О, аз се извинявам на авторката, че не е по темата, но пак е свързано с топка, само, че от картички.
Едно време се чертаеха с пергел кръгове да стане нещо като цвете.След това се разрязваха "листата' на цветето по оределен начин и от няколко такива се сглобяваха едни топки от картички (правеха се от тях за по-шарено  Mr. Green).Виждала съм най-различни големини, но нямам идея как се правят.
Моля ако някой си спомня нека пише  Praynig
Извинявам се още веднъж, но за да не пускам отделна тема  Praynig
Виж целия пост
# 7
Дамаянти,помня едни такива топки (а и не само)-пъзели,но те се правеха от етикети за бутилки (всъщност всякакви правоъгълни листчета хартия вършат работа).Ако това ти върши работа,мога да нащракам едно показно и да кача снимки.
Виж целия пост
# 8
Reflex, не знам за Дамаянти, ама мен ме заинтригува и много ще съм ти благодарна ако качиш снимки. Praynig
Виж целия пост
# 9
Caprari,ще кача,но най-вероятно утре.Русата ми глава не се усети веднага,че отскоро сме само с Линукс и инфра-порта няма драйвъри.Ще нащракам снимки,а утре ще помоля приятел да ги прехвърли през неговия компютър.
Виж целия пост
# 10
Реших да се поровя из нета,за да не чакаш до утре.Ето ги:http://www.arttowermito.or.jp/johokuchu/johokuchu3.html.
Виж целия пост
# 11
Reflex, благодаря ти много!  bouquet
Черпя те виртуално beer
Ей, ама как само изместихме темата. Mr. Green

Лимонка , извинявай! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
За нищо Hug
И мерси за биричката Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Не се сърдя за обрата на темата, защото и тези топки съм ги правила преди и от доста време се чудех как беше, че съм ги забравила, а много се занимавах с тях. По едно време ходихме на бригада в един консервен комбинат и се бях запасила с пачки етикети за кисели краставички - идеални бяха за целта.  Mr. Green Благодаря и на Reflex за този линк.
Виж целия пост
# 14
Реших да се поровя из нета,за да не чакаш до утре.Ето ги:http://www.arttowermito.or.jp/johokuchu/johokuchu3.html.
[/                                          quote]                                                                                                                                                                         Точно такива  Reflex правехме едно време от етикети,докато бяхме на бригада в консервната фабрика,но бях забравила как се правят;трябва да се пробвам  bouquet за линка/от етикети на краставички,доматчета и черешки ставаха мн.сладки  hahaha Hands Clap
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия