А промени ли ви съвместният живот?

  • 1 609
  • 31
Може и да е имало подобна тема, не знам, но нарочно не я пускам в Дом и Семейство. Просто защото в нея няма нито драма, нито проблем, само въпроси и сравнения.
Говорим си с МИЛЕНКА-Руска, споделя ми тя за прекараните на море дни, при което аз реагирам, че посмъртно не бих отишла на море там, дето те са ходили. Защото на мене ми е:шумно, многолюдно, не обичам барове, дискотеки....нощен живот.
Следва нейна реплика, че там, където аз обожавам-Синеморец, Резово-тя се е отегчавала преди време до смърт.
И аз се замислих. Нали само допреди няколко години обичах:нощен живот, шумни места, море на Несебър  Crazy, гоооолеми компании......Какво става, явно съм се променила? И се замислих и установих, че....съм почнала да попивам доста черти от характера на половинката ми, от нещата, които ТОЙ харесва.....
Разкажете, моля, имате ли такива наблюдения върху вас самите? А половинките ви промениха ли се, тоест, приеха ли за свои някои от вашите странности и навици?
Виж целия пост
# 1
Преди няколко дни гостувахме на свекърва ми и тя каза, че почти не познава вече сина си /мъж ми/. Нищо чудно. Той е живял с мен по-дълго, отколкото с нея. А аз не забелязвам промяна - просто вкусовете ни се формираха едновременно - познаваме се от 19-20 годишни. Не може да се каже, че някой някого е променил. 
Виж целия пост
# 2
Не вкусовете, а възможностите ми са се променили. Вече не отговарям само за себе си и не ходя самосиндикално на почивки.
Виж целия пост
# 3
Вярно е това за възможностите.
И аз преди много излизах, забавлявах се. Сега съм доста по затворена от преди - чак понякога се чудя на себе си - КОГА СТАНАХ ТАКАВА?Ама какво да се прави - така го налагат обстоятелствата
Виж целия пост
# 4
Чувствам се длъжна да се изкажа, или по- скоро оправдая.... newsm78
Нито аз, нито мъжа ми водиме нощен живот тук- в София
(изключение за мен правят последните форумски срещи,
ако може изобщо да се нарече "нощен"  Rolling Eyes)
Не сме се променили кой знае колко- и двамата обичаме
и почивките в балкана, по дивите места и спокойствието...
Ходенето на море винаги съм го свързлала с купоните
и нощния живот, който тече там.
Още от времето, когато ходех на училищни лагери,
свързам морските курорти с многото народ, големия шум и лудницата в тях.
За мен е грехота да ида чак там, и то с голяма и весела компания
и да не се отдам на емоциите си... Wink
Виж целия пост
# 5
Ние пък сме точно обратно - в петък и събота, ако ги няма децата, можем да излезем с компания и да се приберем сутринта. Но на почивката си почиваме - така сме решили. Ходехме на палатка по планината, преди да се появят децата. После започнахме да ходим на море. Не знам как стана. Не мога да кажа, че под негово давление е станало. Нито пък аз съм го натискала. Просто се случва промяната и тя е факт.
Виж целия пост
# 6
... Но на почивката си почиваме - така сме решили. ...
Именно, де!!!
На почивка се почива...  Peace
На тихо, спокойно и отдалечено от шума на големия град- да  Wink
Както казва моя мъж: "Дошли сме на море, а не на почивка" Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 7
Не. Късно ми е за промяна.
Виж целия пост
# 8
Нищо не се е променило: аз обичам купоните до зазоряване, мъж ми обича тихите, спокойни, мързеливи почивки. Не можем да се разберем.
Виж целия пост
# 9
Преди няколко дни гостувахме на свекърва ми и тя каза, че почти не познава вече сина си /мъж ми/. Нищо чудно. Той е живял с мен по-дълго, отколкото с нея. А аз не забелязвам промяна - просто вкусовете ни се формираха едновременно - познаваме се от 19-20 годишни. Не може да се каже, че някой някого е променил. 
И ние така,днес вече правим 15 години от брака.Доста неща "прояде" моя мъж,които не обичаше. Laughing
Вкусовете ни са абсолютно еднакви.Навиците също. Peace
Виж целия пост
# 10
Съвместният живот променя хората, по един или друг начин.
И ние обичахме да ходим на палатка, сега ходим на бунгала.
Но, както казва мъжа на Руска, отиваме на море, не да си почиваме Simple Smile
Морето винаги е свързано с хубави емоции, весели компании, щастливи деца, пък нека не се наспиваме, важното е да се купонясва.
Децата ни затова не обичат да ходят на море с училището, защото с нас всичко е позволено и купона няма край.
Виж целия пост
# 11
аз обичам купоните до зазоряване, мъж ми обича тихите, спокойни, мързеливи почивки. Не можем да се разберем.

Същото и при нас. Тишината ме изморява, напряга, отегчава. Обичам шумните компании, бурните веселби, музика на max, ледени питиета. Heart Eyes На мъжът ми му дайте да ходи за риба - това му занятие се е превърнало в мания, до такава степен е обсебен. Това за него е пълноценен релакс. Wink
Появата на детето ни ме промени, да. Няма как иначе да е - всеки, който стане родител, търпи обрат. Приоритетите се преподреждат.
А ми се Живее, та 2 не виждам Heart Eyes Когато спра да изпитвам ненаситен глад за бурен и динамичен живот, тогава най-вероятно ще съм остаряла.
Виж целия пост
# 12
И аз се промених. Преди да стана майка и да ми се увеличат задълженията и да се променят приоритетите, не минаваше вечер аз да не изляза.
Шумни места, шумни компании, музика ...
Сега съм като теб, Жозефа.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Искам спокойствие!
Не обичам алармата, никак!!!
Моят съпруг ми повлия  добре... Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Аз никога не съм обичала алармата и нощното хойкане напред-назад.
Като гледам, май промених мъжа ми Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Ние и двамата си бяхме луди и като се събрахме, изравнихме степените си на лудост.  hahaha Crazy

Аз също обичах купоните и шумните компании, но в момента копнея за тишина. У дома сама не пускам дори ТВ-то, преди няколко години това щеше да ме побърка.

Да, съвместното съжителство ни промени, но това е нормално. Не то само по себе си, а всички "странични ефекти", които носи - деца, ангажименти, работа, приятели.

Според мен основен фактор играе не задомяването ми като такова, а фактът, че приятелите ни се промениха - тези, които са волни птички, ги виждаме рядко, защото са им други темповете и приоритетите. Тези без деца също - така се случи.   33uu

Но го приемам като естествено етап от живота ни, не се вглеждам прекалено.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия