Колко пъти кърмене

  • 887
  • 1
Доктор Слънчева, много Ви благодаря за отговора на предишния ми въпрос.

Бих искала да Ви попитам още нещо:
1. По кое време може да се дава Вигантола? Грешка ли е ако му го давам вечер, а не сутрин, тъй като сутрин понякога излизаме, а и май по-често го забравям  Embarassed

2. По колко пъти на ден е нормално да се кърми сина ми (той е все още само на кърма, почти на 3 месеца е, наддал е от изписването до сега 2300 гр.)? В момента го храня на около 3 часа по 6-7 пъти (последното хранене е в 23 ч., а първото в зависимост кога се събуди към 4-5 ч. ). Според неговата педиатърка е прекалено много наддал и трябва да му огранича храненията на 4 път!, нещо за което не мога да се съглася. За това ще съм Ви благодарна да чуя и Вашето мнение.

Благодаря Ви много.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Вигантола можете да го давате в удобно за вас време.
Дете на 3 м. трябва да се храни 5 пъти, но ака желае може и повече- явно количеството кърма, което приема в нощните часове е по-малко. Можете да се опитате сутринта да дадете водичка и да започнете да го храните от 6-7 часа. По този начин ще отпадне това хранене.
Средното наддаване на тегло през първите месеци е 800-1000 гр. на месец и след това темпото на наддаване намалява. мисля, че не е нужно специално ограничение в кърменето. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия