Какво мислите за частните уроци?

  • 2 038
  • 46
Дали са полезни или отбиване на номера? Някои от моите приятели бяха принудени да ходят напр. по математика, защото голяма част от материала не се преподаваше в училище. Отделно нашата учителка не беше сред особено компетентните, ама принуждаваше доста да ходят при нея на уроци, за да им пише висока оценка. Нейсе, работа. Нямам думи...
Виж целия пост
# 1
Само кажи,отговорите в темата ли ги искаш или на мейла си darkbeauty_19@abv.bg ? Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Ясна е идеята на частните уроци и необходимостта от тях  Laughing. Имам съседка - учителка по английски в кварталното училище. У тях е непрестанна върволица от деца, мин. по 10 деца ежедвенво минават от там. Дали е толкова добра с английския?
Виж целия пост
# 3
Само кажи,отговорите в темата ли ги искаш или на мейла си darkbeauty_19@abv.bg ? Mr. Green

 newsm10 newsm10 newsm10 Бианка, признах те!
Виж целия пост
# 4
За някои са полезни, за други не. Може с тях, но при силна воля може и без тях.
Виж целия пост
# 5
Опит за будоарна журналистика или писане на дипломна работа?
И аз давам частни уроци-когато мога , напоследък не мога.
Но не само на дечица. Flutter
П.С. Сопрано ти беше дал един съвет, ама не го спази. Mr. Green
Виж целия пост
# 6
а защо се налага да се прибягва до частни уроци?
Виж целия пост
# 7
а защо се налага да се прибягва до частни уроци?
А защо не??? Частният урок е начин за доразширяване на познанията и добавяне на нови. Както и начин да ти обърна на тебе лично персонално внимание.Което, няма да се лъжем, в един клас с 26 човека и по стандартна, разграфена точ а точ програма няма как да стане.
Разбира се, ако не съм ти преподавател.
Така практикувах аз.
Виж целия пост
# 8
Къде да си прочетем мненията после?
 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Хубави неща. Ако не ходех на частни уроци, нямаше да се подготвя за кандидат-студентските изпити. Не и с нивото на обучение в училище.
Виж целия пост
# 10
Зависи. За някои неща са много полезни.
Частните уроци по рисуване например са полезни при кандидатстване във ВИАС, защото в езиковите гимназии да кажем не се преподава такъв тип рисуване.
Частните уроци по литература са полезни за едни и безполезни за други. Аз не съм ползвала. Частни уроци по западен език - също.

Обикновено кандидатстудентските уроци могат да помогнат - ако не за друго, да запознаят детето с подробностите около конкретния изпит.
Често са най-полезни на отличниците, които имат фалшиво самочувствие на фона на останалите, но всъщност имат немалко пропуски.
За мен те би следвало не да покриват материала от програмата, а да го разширяват и повдигат на по-високо равнище. Ако обаче конкретният ученик е неграмотен, няма как това да се случи.

Абсолютно недопустимо е учител да дава частни уроци на свой собствен ученик. Би трябвало да го е научил в клас.


Виж целия пост
# 11
Кажи баба Тенкю- това ми е мнението за частните уроци.
Виж целия пост
# 12
Тоест?
Виж целия пост
# 13
Тоест, ако един ученик има интереси в дадена област, ще научи каквото го интересува. Източници на информация и знания - бол. Това е някаква мода "Ама това не сме го учили в училище" - ала бала. Също като фитнеса, диетата, телефона. Имали сте бол пари - дали сте ги. На калпавия ученик образователната система му пречи.
Кажи баба thank!
Виж целия пост
# 14
Не съм съгласна, че допълнителните уроци са мода. В училище не може да се подготвиш добре особено за кандидатстудентски изпити. Ако имаш въпроси ти се отговаря набързо и пак нищо не разбираш. Не е задължително, но е много по-лесно да се подготвиш добре и да си сигурен в знанията с частни уроци. Друг въпрос е какви са те и кой ги води.
Мисля, че образователната ни система е калпаво устроена и частните уроци са се превърнали освен в сива икономика и в неразделна част от живота на (особено) кандидастващите след 7-ми или след 11, 12-ти клас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия