Забавен растег на плода

  • 1 702
  • 24
Моля помогнете с съвет.Бременна сам.Последната ми дата на меструационния цикъл беше на 14.04.Днес лекарят ми каза че има изоставане с две седмици  в растежа на плода ,но не даде никакви обяснения ,като каза утре пак да отида за по подрабен преглед.Много се притеснявам и не знам какво да мисля.Това ми е втора бременност.Синът ми е на 7 годинки и много искаме второ дете.







-------------------
Пиши на кирилица!
Виж целия пост
# 1
Миличка пожелавам ти късмет,дано лекарката се е объркала.Стискам ти палци и ако трябва поискай мнението и на друг лекар.Пиши утре как е минал прегледа  Hug
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай,на моята приятелка,която е бременна в 6месец и казаха същото,отиде при друг гинеколог и отчете че бебо изостава 1 седмица,но изобщо не е фатално а в рамките на нормалното.Всеки един видеозон дава различни отклонения,на мен също ми бяха казали че изостава но доктора не ме и притесни с това си изказване защото ми обясни че няма нищо обезпокояващо и така че от изоставане та синът ми се роди 3900гр.Спокойно и ти пожелавам леко бременеене и здраво бебче!
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай. Много често ехографите дават неточни резултати. Да не говорим, че има разлика от техника до техника.Отиди при още един специалист задължително. Моето бебоче, също върви малко назад, според доктора при който ходя, но отивайки да ме гледа друг док, той пък заяви, че съм била една седмица напред ooooh! Така че недей се тревожи излишно  bouquet Ще видиш, че всичко е наред  Hug
Виж целия пост
# 4
Мисля че всичко зависи от цикъла ти с каква продължителност е.Моят цикъл идваше през 35 дни.Когато лекарят ми каза че бебето върви назад с 2 седмици аз му обясних това и тогава той каза че всичко се нарежда и съвпада.Не се тревожи.Лека бременност!
Виж целия пост
# 5
Вземи се успокой, отиди на друг лекар, хубаво е да те види на 3Д и там всичко ще ти кажат ! Само за успокоение в границите на нормалното е детето да изостава с 2 седмици, все пак говорим и за техника и за твоя цикъл !
Мисли само хубави неща и ще видиш, че ще си гушкаш живо и здраво сладко бебче !  Hug
Виж целия пост
# 6
Ох,много ми писна от тия доктори. #Cussing out
Успокой се и вземи отиди при друг лекар,а най-добре на 3Д,там със сигурност ще си покаже ако има нещо.
Успех
Виж целия пост
# 7
Не бързай да се притесяваш Hug
При мене положението беше същото.Дори докито се молеше детето да достигне  2 килограма, а тя се роди 3,100 Crazy
При измерванията на видеозон се допускат често грешки, поради перспективните деформации.
Виж целия пост
# 8
При измерванията на видеозон се допускат често грешки, .
така е!
Няма място за притеснение!
Виж целия пост
# 9
Уууфффф тия доктори с тяхната "тактичност"!

Хич не си първата мама на която изтърсват нещо без обяснения!
На мен пък ми казаха, че сме с 2 седмици напред, после че се нормализира, но за мое щастие докторката ми казва винаги че това сс относителни неща, да не се вързвам много-много, че самите ехографи дават отклконения и т.н.

Така че СПОКОЙНО! Всичко ще е наред, ще видиш!:)
Хайде и да се похвалиш:)

А на доктора-обасни му че те шашка и да се обаяснява като каже нещо...
Виж целия пост
# 10
zhenika незнам при кого ходиш на прегледи, но ако искаш отиди при Тодоров(видях,че си от Ст.Загора)-за него съм чувала ,че е много добър диагностик.
Виж целия пост
# 11
спокойно мила...на тоzи етап не вярвам да има лекар който да е сихгурен 4е ти е определил тремина zа раждане правилно.. твьрде вероятно е да не са иz4ислили правилно" колко то4но  си бременна"  Laughing МОя термин си остана от на4алото ди края на една и сьща дата , но на сестра ми я сменяваха поне 4 или 5 пьти.zа 1 септември, та на 15 , та ан 22, не бил достать4но голям,не zнам какво ,а накрая малкия й се роди на 9 октомври 4ак, и то едьр...ТЗака 4е, не се притеснявай.Аz предполагам 4е е просто не са определили кога то4но си zабременяла, понякога природата погажда и на лекарите такива номера  Laughingстискам палци и пиши.   bouquet
Виж целия пост
# 12
Това е доста често поставяна "диагноза" от лекаря. "Плодът изостава с две седмици". Според мен не бива да се притесняваш. Ехографа понякога отчита разлика в термина и в седмиците. Така, че отиди при някой специалист, нека те види друг лекар, на друг ултразвук. Това е моят съвет. Всичко ще е наред! Hug
Виж целия пост
# 13
Не се притеснявай от този факт! Нищо в този живот не става по учебник... Това е често срещано явление. Моят син през цялата бременност си вървеше с една седмица по-малко, пък се роди 3400 и 49 Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Момичета благодаря за подкрепата.За съжаление  засега няма да има бебе защото няма сърдечен ритъм тоест спрял е 10-тата седмица в понеделник ще ме приемат в болницата.Е засега това е такъв е живота.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия