Мързеливо око

  • 8 471
  • 27
Здравейте на 22 години съм и знам, че при мен нещата не могат да се излекуват (да се махнат очилата). Като малък моите родители са ме водили къде ли не относно този проблем и на всякъде са казвали че не съм за операция, а само със закриване на мързеливото око. Понеже все още го имам този проблем дали е възможно с намесата на някакъв вид операция да се коригира поне да не се изкривява когато не нося очила?
Виж целия пост
# 1
не мога да ти отговоря. аз също имах мързеливо око,  другото беше закрито за около година, бях в предучилищна, постепенно всичко се оправи и в пубертета вече не носех очила.
дано и ти намериш някакво решение.
Виж целия пост
# 2
Имах като малка. В детската градина (на 3 г. бях тогава) трябваше да ходя със закрито око, но кой ти слуша и носи очилата... Лекарката като видя, че с мен няма излизане на глава ми направи някакви упражнения на окото. Спомням си само, че ми показваше някакви картинки на един апарат и ми пускаше много ярка светлина. Благодарение на нея, сега нямам проблем с това око (леко късогледа съм де, но и с двете очи и без изкривявания).
Нямам представа какво може да се направи на твоята възраст...
Виж целия пост
# 3
Съпругът ми също е с тази диагноза.
Няма начин на тази възраст да се коригира.
Виж целия пост
# 4
Названието Мързеливо око е неправилно. Окото не може да е "мързеливо" или "немързеливо".
 Мозъкът е този който целенасочено го изключва, давайки команда на мускулите да го отклонят настрани от фиксирания със другото око обект. А го отклонява тъй като само това око не дава ясен образ, най-често поради късогледство, но може и да е далекогледство, астигматизъм или друга причина.
 Мозъка предпочита да използва само едното, даващо добре фокусиран образ око, докато размазания образ от другото око  само пречи. Затова го и отклонява и елиминира.
Медицинския термин е Страбизъм и дете с такъв проблем задължително, без да губи време  трябва да носи коригиращи очила с което проблема се преодолява.
Виж целия пост
# 5
Aleksander не претендираме да сме лекари и да знаем точните наименования на болестите.
Съпругът ми е носил очила, но проблема не се е коригирал. Добре, че поне няма кривогледство.
Виж целия пост
# 6
Aleksander не претендираме да сме лекари и да знаем точните наименования на болестите.
Съпругът ми е носил очила, но проблема не се е коригирал. Добре, че поне няма кривогледство.

 - Опасноста е, че може да се закъснее със забелязване на страбизма и от там със слагането на коригиращи очила. Затова още от третия, четвъртия месец трябва да се наблюдава за това и да се потърси помоща на офталмолог.
Виж целия пост
# 7
Аз пък си мисля, че страбизъм и мързеливо око са две различни неща. Страбизмът е вид кривогледство (подобно на астигматизма).

Прав си обаче, че мързеливото око не е първично състояние, а е нещо, което се предизвиква от мозъка, когато едното око е (по-) късогледо, кривогледо, далекогледо от другото.

Според официалната медицина на тази възраст няма начин да се корегира мързеливо око, тъй като мозъкът вече е свикнал с положението. Има обаче доста алтернативни мнения, които твърдят точно обратното. Норбеков например. И във всички случаи трябва да стане с упражнения, а не с операция, защото мозъкът е това, което трябва да се пренастрои.
Виж целия пост
# 8
А как се установява дали има такъв проблем при малките деца?Какви са признаците?
Виж целия пост
# 9
Като малка милата ми баба е забелязала, че си кривя едното око леко. Майка ми и след това 2 очни лекари не са могли да го открият. Казвали са, че само леко далекогледство имам, което съм щяла да израстна. Благодарение на баба ми, която е продължила да настоява, че ми има нещо на окото, нашите са ме замъкнали при някаква много добра лекарка (не си спомням къде или как се казваше), която е открила проблема, но не знам как. Не знам как се диагностицира и дали очните лекари проверяват за това на профилактичните прегледи.
Виж целия пост
# 10
Води се детето на профилактичен преглед - един път между 6 и 12 месеца и един път на 3-4 годинки. Признаци може да няма, може и да има - присвиване на очичките, сълзене, умора, главоболие. Страбизмът понякога е видим - видимо детето си криви едното око.
Виж целия пост
# 11
Названието Мързеливо око е неправилно. Окото не може да е "мързеливо" или "немързеливо".
 Мозъкът е този който целенасочено го изключва, давайки команда на мускулите да го отклонят настрани от фиксирания със другото око обект. А го отклонява тъй като само това око не дава ясен образ, най-често поради късогледство, но може и да е далекогледство, астигматизъм или друга причина.
 Мозъка предпочита да използва само едното, даващо добре фокусиран образ око, докато размазания образ от другото око  само пречи. Затова го и отклонява и елиминира.
Медицинския термин е Страбизъм и дете с такъв проблем задължително, без да губи време  трябва да носи коригиращи очила с което проблема се преодолява.
Ама изобщо не си прав.Аз не съм лекар и знам медицинския термин за *мързеливо око*-амблиопия ,а ти като си лекар ,защо така бе Александър ooooh!
И на още едно място не си прав,амблиопия се развива най често поради далекогледство ,а не късогледство.А пък за астигматизъм да не говорим Peace
страбизъм е кривогледство и око с амблиопия не е задължително да има и страбизъм
Александър,предлагам ти преди да даваш сентенции в теми като тази,за очни проблеми,прочети някоя офталмология,аз лично от интерес ги прочетох,а в твоя случай,наричайки се Класически хомеопат,ти си длъжен да прочетеш поне Анатомия и физиология на човека-това е учебник за мед.сестри,да не продължавам .че стана off ,ама срамота е бе човек Wink
Виж целия пост
# 12
Названието Мързеливо око е неправилно. Окото не може да е "мързеливо" или "немързеливо".
 Мозъкът е този който целенасочено го изключва, давайки команда на мускулите да го отклонят настрани от фиксирания със другото око обект. А го отклонява тъй като само това око не дава ясен образ, най-често поради късогледство, но може и да е далекогледство, астигматизъм или друга причина.
 Мозъка предпочита да използва само едното, даващо добре фокусиран образ око, докато размазания образ от другото око  само пречи. Затова го и отклонява и елиминира.
Медицинския термин е Страбизъм и дете с такъв проблем задължително, без да губи време  трябва да носи коригиращи очила с което проблема се преодолява.
Ама изобщо не си прав.Аз не съм лекар и знам медицинския термин за *мързеливо око*-амблиопия ,а ти като си лекар ,защо така бе Александър ooooh!
И на още едно място не си прав,амблиопия се развива най често поради далекогледство ,а не късогледство.А пък за астигматизъм да не говорим Peace
страбизъм е кривогледство и око с амблиопия не е задължително да има и страбизъм
Напълно съм съгласна. Не е коректно да се бърка терминология от мед.лице.
Аз, като дете съм имала астигматизъм, страбизъм и амблиопия. При мен нещата се коригираха с очила и гимнастика. След 14 год.възраст не съм имала съществени проблеми с очите. На по късна възраст нямам идея.
Виж целия пост
# 13
Сестра ми е със същия проблем. Ходи на лекари, оправия няма. Даже започна окото й да се криви леко. Ако намериш някакво решение пиши на лични да й кажа. Сега е на 33години и докторите казват, че нищо не може да се направи вече. Макар, че като малка са я водили по доктори ама не са се оправили нещата. Желая поне ти да имаш успех.
Виж целия пост
# 14
Viki i mama
Цитат
Ама изобщо не си прав. Аз не съм лекар и знам медицинския термин за *мързеливо око*-амблиопия

 За твое сведение преподавател по Офталмология ми беше д-р Иренна Демирчева, дм
 
 И ето извадка от лекциите и:
   "Страбизмът се дължи на промяна на инервацията на мускулите, които движат очната ябълка. Има два вида Страбизъм: конкомитентен и паралитичен.
   При конкомитентния страбизъм движението на очните ябълки е забавено във всички посоки, но движенията на отклоненото око са запазени във всички посоки.
 За разлика от паралитичния Страбизъм, който се дължи на парализа на цял мускул, който няма функция.
                   -------------------------------------------------------------------------

Медицински Речник: амблиопия = отслабване на зрението, вследствие увреждане на зрителния анализатор.
 От английски език: amblyopia = dimness of vision. = мъжделивост, неясност.

 Както се казва - Без коментар...

 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия