Цедена кърма за бебе на 4месеца(колко и как)

  • 1 055
  • 2
бебето ми е само на кърма ,яде на поискване по 12133458 пъти на ден,не приема биберон нито залъгалка нито от шише.
ще отсъствам една вечер така че трябва да оставя кърма за 1-2 храненея.
1.Не знам как да изчиля по колко яде
2.Как да му го предложат,може ли 4 месечно бебе да пие от чаша с накрайник  newsm78 май само това не сме пробвали
3. Може ли да се предложи за едно хранене прясно изцедена +размразена храна
4.след като веднъж е притоплена кърмата колко време може да му се предлага

Благодаря ви предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 1
1 -  на 4 месеца се смята, че бебетата ядат по 140мл мляко, но всяко дете си е различно.
2 - не познавам майка, която да е дала чашка с накрайник на бебе по-малко от 6 месеца. Предполагам, че самия накрайник може да се окаже дебел за 4-месечно бебе и да не му е удобен.
3 - може, но по-добре да се даде прво изцедената и когато я изяде, тогава прясната.
4 - не е желателно след като се претопли веднъж и след това пак да се прибира в хладилника, въпреки че ми се е случвало да го правя и не е била развалена.
Виж целия пост
# 2
Здрасти,
по кутиите за АМ пише, че трябва да ядат по 5 пъти по  180 гр...ама при толкова често хранене, едва ли бебчетата ни поемат толкова на едно хранене...моето бебче изцоква по 130  - 150 гр. с триста зора, като ми се е налагало да оставям кърма/когато беше на 4 месеца/..Ако имам прясно изцедна кърма, първо предлагам тази която съм изцедила и ако не стигне от размразената....аз замразявам в шишета на ХИП от сокове те са 200 гр..обикновено размразявам 1шише + 120 130 грама ако съм изцедила,,за две хранения винаги стигат...и дори от размразената хвърлям...след като съм я размразила в хладиника я държа не повече от 12 часа...а относно притоплянето обикновено притоплям по малко и като не стигне, на чешмата с топла вода доста бързо се стоплят 30 40 грама още...
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1047/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия