Съхраняване на кърма?

  • 586
  • 3
Здравейте,

Родих преди няколко дни и имам кърма в повече. Естествено се налага и да цедя, но се чудя дали за съхранението на изцедената кърма има някакви изисквания като пастьоризация преди замръзяване или нещо такова? Моля ви, споделете как съхранявате кърмата си.
Виж целия пост
# 1
Ще копирам и допълня отговора си от една друга тема:
"Мога да споделя моя опит - почти от раждането Борис е изцяло на изцедена кърма. Така и не засука от гърда. Понеже цедях значително повече от нуждите му в началото - започнах да замразявам излишъка - първо в малки пликчета с цип. Имах 20 бр - много плътни и качествени, като свършиха обаче не успях да намеря такива - взех някакви други, които изпускаха по шевовете отстрани и се отказах. Тогава започнах да замразявам в бурканчета от бебешки храни и сокчета на Queens - разбира се стерилизирани. Имах само едно спукано шишенце защото го бях препълнила. Бяха ми безкрайно удобни, защото ги слагах директно в уреда за затопляне на Авент и така ги размразявах или затоплях. Периодично давах от по-старите запаси, за да не ми престояват повече от 2 месеца, а прясната съответно замразявах. По едно време бях напълнила два рафта от фризера с кърма. Вече не цедя, но все още похапва кърма. Имам доста бурканчета от пюре на Ганчев, които стават за замразяване, както и шишенца - ако на някой ще му свършат работа мога да му подаря."
Не съм правила нищо допълнително - просто стерилизирах ежедневно помпата и замразявах в стерилизирани бурканчета.
Виж целия пост
# 2
И аз така правех. Само да добавя, че замразявах в стерилни шишенца купени от аптеката (въпреки това ги измивах много добре, понеже не могат да се стерилизират) и ми бяха подарили контейнерчета на Авент (едното е 180мл) - замразявах и в тях.
Виж целия пост
# 3
Заповядай малко четиво. Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия